Soru Bayiilerde araba yok

Bu konuyu okuyanlar

¹ ChamPoinT ¹

Profesör
Reaksiyon puanı
589
Arkadaşlar engelli üzerine araç alacağız fakat bayilerde araç yok, nasıl olacak bu nasıl bulabiliriz?

goqhan06

Emektar
Reaksiyon puanı
57
Bayilerde araba olsa bile Engelli diye satmıyorlar. Arkadaşlar 6 Aydır araç bulamıyor. Artık karlarımı düşüyor anlamadım gitti. Siz umarım bulursunuz.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Bayilerde araba olsa bile Engelli diye satmıyorlar. Arkadaşlar 6 Aydır araç bulamıyor. Artık karlarımı düşüyor anlamadım gitti. Siz umarım bulursunuz.
Aslında şöyle bence hemen bir engelliye satmak yerine bekletip engelli olmayan birine daha yükseğe satmak gibi birsey düşünüyorum

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Engelliye satılan arabadan bir zararları yok. Vergileri düşüyorlar. Belki aracın engelliye uygun düzenlenmesi biraz meşgul ediyordur. Belki bunu yapacak ustaları yok. Çünkü usta bulmak sanayide de çok zor. Pandemi nedeniyle işten ayırdıklarını şimdi bulamıyorlar. Adamlar aç mı kalsın? başka yerlerde iş bulmuşlar.

¹ ChamPoinT ¹

Profesör
Reaksiyon puanı
589
Merhabalar,

Aynı problemi bizde yaşıyoruz şuanda ellerinde olmasına rağmen yok diyorlar.
Tanıdığınız var ise yardımı olabilir diye düşünüyorum.

İyi Forumlar...
Herşey torpil olmuş. Tanıdık yok galiba alamayacağız :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

sahibinden üzerinden bakın hocam orada ayrı bir kategori vardı
nasıl hocam ordan alabılıyormuyuz ötv muafiyetli?

Reaksiyon puanı
4,385
Herşey torpil olmuş. Tanıdık yok galiba alamayacağız :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

nasıl hocam ordan alabılıyormuyuz ötv muafiyetli?
Maalesef hocam firmaya alıcaklar kendim alacak olsam zaten bir şekilde alırdım da bende uğraşmak istemiyorum.

nacizane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
31 ocakta aracımı teslim aldım markanın adını vermiyeyim sıkıntı olmasın, ama hepsi aynı çakallığı yapıyor. Arabamı engelli plaka olarak aldım bu satışta zararları yok vergi düşülüyor bayiye giren çıkan yok yani. Bize aracı zorunlu olarak full aksesuarlı satıyoruz diyerekten sattılar fazladan 40-50 bin tl para aldılar faturalandırmadılar :) tamamen adamına göre muamele arz talepten dolayı otoparkta tutuyorlar koparabildiklerini koparıyorlar ben aracı elime aldığımda ruhsatına baktım 2022 Kasım ayında gemiden inmiş muayenesi başlamış 2 ay yatırmışlar aracı otoparkta. Tek çözüm markaların online satışa geçmesi galericilik mesleğinin bitirilmesi başka türlü önüne geçemezler. Aracı bayi markadan alıyor otoparka geçiyor ödemesini yapıyor e malum enflasyon var bugün yarından daha ucuz mantığıyla arabayı tutuyor her ay üstüne koyuyor araba bayide satınca fazla kar ediyor. Sonuç olarak araba var onlar vermiyor tamamen bizim esnafımızın bize yaptığı bir şey.