Bayan mühendis olmak!

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
zor bişey gerçektende işçiye dikkat

3997844847.jpg

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Yavyum be ne işin var senin oralarda...
Şaka bir yana:
Bayan arkadaşlar her zaman giydiklerine dikkat etmeli!!!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Faltaşı gibi açılmış gözler. :D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ablamda mal bildiriminde bulunur gibi giyinmiş adam neyapsın yaniii

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Burası hangi ülke bilmiyorum ama gelişmiş toplumlarda daha da açık giyinse kimse oralı bile olmaz. 60 yanına kadar kadın görmeyipte, 60 ından sonra görünce böyle durumda ortaya çıkıyor tabi...

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Mühendis Öyle Giyinirse İşçininde Böyle Bakması çok Normal..

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Mehmete katılıyoruz :D

ds mosx

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Burası hangi ülke bilmiyorum ama gelişmiş toplumlarda daha da açık giyinse kimse oralı bile olmaz. 60 yanına kadar kadın görmeyipte, 60 ından sonra görünce böyle durumda ortaya çıkıyor tabi...
hiç zannetmiyorum bizim okula gelen danimarkalı öğrencileri görünce :whistling:

Reaksiyon puanı
188
erkek bakcak diye istediğimizi giyemeyecekmiyiz
bu soruyu türk erkeğini değerlendirmeye alarak tekrar düşünmeni tavsiye ederim. zaten cevap kendiliğinden meydana çıkacak. her erkek aynı olmasa da genele baktığımızda türk erkeği böyle işte. yapacak bir şey yok...

kuruincir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Giy tabi ama o zaman bakınca da rahatsız olmaya hakkın yok. Yaygara çıkarmaya hakkın yok. Açmazsan kimse bakmaz. Hem teşhir edip hem de tacizden rahatsız olamazsınız. Kimseyi de kontrol altına alamazsınız. Ben doğru olduğunu savunmuyorum. Ama erkek kadar kadın da aynı derecede hatalıdır.

Bir de yurt dışındaki ülkelerle kıyas yapan arkadaşlar, her toplumu içinde bulunduğu koşullara göre değerlendirmek durumundasınız. Orada normal olan bir davranış senin toplumunda ifrat olabilir. Kaldı ki şu resimde normal bir şey göremiyorum ben Aleni tahrik.

cutterx

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1

kuruincir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
helal olsun Allah muhavvafakiyetlerini artırsın Maaşallah

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Bırakın erkeklerin bakmasını kadınlar bile bakıyorlar birbirlerine:D

cutterx

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1

Toplum ayırt etmeye gerek yok.Yaratılış itibariyle erkek kadını birçok şeyinden hoşlanır.Sen de bu kuralı çiğneyerek ben açayım kimse bakmasın diyorsun.Ki zaten açış sebebin o değil mi? Anlamak gerçekten çok zor sizi çooooooook zor...

Mühendis Öyle Giyinirse İşçininde Böyle Bakması çok Normal..

Arkadaşa katılıyorum.Başka ülkelerin de mühendisleri var.Geri kalmış,medeniyetten yoksun(!) İranlılar bakın neler yapıyorlar...

İranlı Bayan Mühendisin Jet Uçağı - Fergab Ferci - Blogcu

Sadece videoya bakmak isteyenler için :

http://www.youtube.com/watch?v=TkwLw9lqzXY&feature=player_embedded

extra_terrestre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Zorhak'a katiliyorum insan bakmak istemese bile gozleri oraya kayiyor belki her zaman art niyet olmuyor ama nefsin bir oyunu galiba...

ferdi35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Erkeğin dikkati çekmemek isteyen hangi kadıın böle giyinir ki?
Transparandaki amaç nedir ?!Kız arkadaşilarına güzel gözükmekmi peh!
Hepsi erkeklerin dikkatini çekmek için sonrada ne denir onlar bakçak die giyinmiyecekmiyiz sanki başka nedenlerden dolayı giyiniliyor
Rahatlık mevzuuna gelince ise o transparan tahrik edici hangi kıyafet rahat tutar ki hatta öyle şeyler insanı sıkar bunaltır ama zırf teşhir etmek için sıkıntı pahasına giyilir...
Ha erkek bakar mevzuuna gelince bunada katılmıyorum.Kadın nasıl teşhirci giyinmekten eleştiriliyorsa erkekte gözlerini sakınmadığı için eleştirilmelidir.O açtı baktım die bahane olamaz,bu cidden bahanedir insaın iradesi vardır kullanmalıdır,nefsin oyunu diyip salıverilmemlidir

Başka ülke olayına gelince ;
1-Onlar öyle değilse bile (ki katılmıyorum daha beterlerdir eminim) adamlar ergenlikte başlıo o haltları yemeye;sonra dikkatini çekmiosa çekmiodur Bizde mi öyle olalım yani örnek onlarmıdır sormak lazım...

findukfaresi_

Profesör
Reaksiyon puanı
20
etrafınızdaki kadınlara bir sorun.. kadınlar kendileri için giyinir ve süslenir kendisi güzel çekici hissettiğinde özgüvenleri artar.

genelde erkekler bunu pek israk edemiyor ama biz erkekler için onlar beğensinler diye giyinmiyoruz tabiki istisnai durumlar olabilr ama kural budur. yani ben dekolte veriyorsam onu kendime yakıştırdığım için kendimi onun içinde güzel hissettiğim için giyiyorumdur erkekler bana baksın diye değil...

zaten bile bile teşhircilik kadının kendini satılığa çıkarılmış bi mal yerine koymasından başka bir şey değildir.

demem o ki biz kendimiz için süslenirz açık saçık giyniriz o yüzden erkeklerin bakmasından rahatsız ouruz çünkü onlar için giyinmemişizdir.

SECURİTY-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
etrafınızdaki kadınlara bir sorun.. kadınlar kendileri için giyinir ve süslenir kendisi güzel çekici hissettiğinde özgüvenleri artar.

genelde erkekler bunu pek israk edemiyor ama biz erkekler için onlar beğensinler diye giyinmiyoruz tabiki istisnai durumlar olabilr ama kural budur. yani ben dekolte veriyorsam onu kendime yakıştırdığım için kendimi onun içinde güzel hissettiğim için giyiyorumdur erkekler bana baksın diye değil...

zaten bile bile teşhircilik kadının kendini satılığa çıkarılmış bi mal yerine koymasından başka bir şey değildir.

demem o ki biz kendimiz için süslenirz açık saçık giyniriz o yüzden erkeklerin bakmasından rahatsız ouruz çünkü onlar için giyinmemişizdir.

AÇIKLAMANIZI Gerçekçi bulmuyorum.!!!
Kendiniz için giyiyorsanız biz erkekleri yokmu sayıyorsunuz.?Unutmayalım ki;(ilk olarak ALLAH ın emri olduğundan)bugünkü toplumu baz alırsak, kadınlar ve erkekler birbirleri için giyinirler.Yaratılışımızın gerçeğini görmezlikten gelmeyelim.?Her insanoğlunda nefis yani arzu,istek,şehvet duyguları (nefs) vardır.!! Kadınlar erkekler için erkekler kadınlar için süslenirler.Erkeklerin kadınlar için kadınlarında erkekler için süslenme(me)sinin birtek açıklaması var.??? ONUDA HERKES BİLİYOR.!

kuruincir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben dekolte veriyorsam onu kendime yakıştırdığım için kendimi onun içinde güzel hissettiğim için giyiyorumdur erkekler bana baksın diye değil...

Bahanenin böylesi:) Kendin için mi giyiniyorsun. Yani sen evde tek başınayken de dekolte ve şık giyinip saçlarını yaptırıp makyajlı mı oturuyorsun :) Kendini güzel görmen kafi madem dışarı çıkmayacaksın İnsanların seni görmesine ne gerek var:)

Başkalarının hakkında olumlu yorumlar yaptığını duymak kadınların hoşuna gider. Özellikle ilgi duyduğu biriyse bu kişi, "bugün çok hoş görünüyorsun, ışıl ışıl olmuşsun, ne kadar da kilo vermişsin çok zarif olmuşsun bıd bıd bıd....:)" uzar gider Nasıl da gururunuzu okşar öyle değil mi? Kadın güzel olduğunu bilmek, bunu da başkalarından duymak ister. O zaman mutlu olur. Ancak bu kısmında kendisi için güzelleştiği düşünülebilir ama özünde yine beğendirme amacı vardır. Tabi kimin beğendiği de önemli Herkesten güzel olduğunu işitmek hoşuna gitmez. Biri laf attığında taciz olur canınız sıkılır. Bunu da bilmesi gerekir Madem güzel görünmeye çalışıyor etrafında hep istediği insanların olmadığını hesap etmesi lazım.

Kadınlar inci gibidir , sedef içinde saklanmalıdır. Güzelliğin kendine kalsın kardeşim, teşhir etmen başkasına göstermen anlamsız.

paladin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu fotoğrafa ve yorumlara bakınca gerçekten durumumuzun ne kadar vahim olduğunu görüyorum. insanlar bu fotoğraftaki en önemli detayları kaçırıp, oradaki kişinin dekoltesine ve o dekolteye baktığı iddia edilen kişiye odaklanıp, bunlar üzerinden tanımlamalar ve genellemeler yapar olmuş. aslında bambaşka anlamlar çıkartılması gereken bu fotoğraftan çıkarılacak ders, dekolteye ve iki adet et parçasına indigenmiş.

siz önce oradaki adamcağızın kapkara olmuş ellerine,eldivenlerine bir bakın. kim bilir kaç saatlik, kaç haftalık, hatta kaç yıllık ağır bir çalışmadan sonra eldivenler o hali aldı. önce eldivenlerin çalışmaktan, o eldivenlerden hiçbir farkı olmayan o pantolonun ve dizlerin üzerine nasıl konumlandırıldığına bir bakın. o eldivenler ve o vücut, belki karşısındaki kişinin o gürültülü ortamda ne dediğini tam anlayabilmek için, belkide ağır çalışma şartlarından ötürü yorgunuktan dizlerinin üstüne o şekide konumlandırıldı. siz önce resimdeki adamın o haldeyken bile karşısındakini daha iyi duyabilmek ve anlayabilmek için nasılda dizlerine eğilmiş halde pür dikkat dinlemede olduğuna bakın. resimdeki burada yazılanlarla neredeyse tam bir "sapık" olarak tanımlanan adamın en önemli derdi, kendisine verilen işi talimatlara uygun bir şekilde yerine getirmek için karşısındaki kişiyi dikkatlice dinlemeye çalımaktır. yani resimde iki büklüm vaziyetteki adamın derdi ne yazıkki ki sizin tahmin etmek isteğiniz gibi bir şey değil.

yazılacak daha çok şey var ama, oradaki adamın tek derdi para kazanmak ve somrumlu olduğu kişilerin karnını doyurabileceği kadar ekmeği evine götürmektir. bunu zaten karşısında konuşan kişininde bildiği fotoğrafta çok açık. oradaki kişilerin suratlarına dikkatlice bakarsanız ortada hiçte burada bahsedildiği gibi bir durumun olmadığını göreceksiniz. yüzlerdeki o içtenliğe bakarsanız belki ne demek istediğimi anlarsınız. ve belki buraya yazılan olur olmaz yorumlardan yüzünüz kızarır.

nasıl oldu da oradaki türkiyenin bir gerçeği olan vahim tabloyu, adamcağızın yaşadığı ağır çalışma şartlarını ve çektiği zorlukları atladınızda, bunu dekolteye iki adet "et parçasına" ve kadın mühendislerin yaşadığı sıkıntılara çektiniz anlamakta zorluk çekiyorum. nasıl olduda onca ayrıntıyı atlayıp yüz yüze bakan iki kişiyi, biri dekolteye bakıyormuş gibi gösterdiniz inanamıyorum.o kadın mühendisin çektiği zorluklardan önce o adamın veya erkeğin çektiği zorlukları nasıl oldu da göremediniz. helal olsun size. bu kişinin fotoğrafını buraya koyup nasılda kendisine sapıklığa varacak karalamalarda bulundunuz. yazılanları okuyunca ben utandım. oradaki adamı kaldırın ve o fotoğraftaki adamın tanıdığınız biri veya yakınınız olduğunu düşünün. ne demek istediğimi anlayacaksınız. anlayacaksınız diyorum. çünkü benim ne bir yakınım, ne de bir akrabağam bu tarz bir işte çalışıyor. ama bir yakını bu tarz bir işte çalışan bir kişinin yerine kendimi koyuyorum ve bu vahim tablodaki gerçekleri açıkça görebiliyorum. umarım sizde kendinizi o kişilerin yerine koyup bunu görmeyi başarabiliriniz.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Erkeğiz sonuçta, gözlerde ister istemez kayıveriyo sağa sola, napalım durmuyolar yerinde:)
Gözlerine sahip çıkan erkek tanıyormusunuz :D

yaseta

Profesör
Reaksiyon puanı
63
olayın sonu coskunu anımsattı

TMCYEMM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapılan yorumlara bakıyorum da :icon_-1:
Söyliyecek birşey bulamıyorum akıl fikir uçkur cinsellik hep nefsin azğınlığı başka hiç birşey değil :icon_-1:

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Ayrıca bu olayı erkek-kadın çatışması yada azgınlığa yorumlamak yanlış.Resimdeki detayları gören görüyor.Biz sadece işin eğlencesindeyiz.Diğer konular kişi ile vicdanı arasındadır.İrdelemeye gerek yok.İrdeleye irdeleye hep birbirimizin kalbini kırıyoruz.

Felagund

Profesör
Reaksiyon puanı
15
hanım kızımız şantiyeye giderken biraz daha dikkatli giyinebilir. ha kendisi için sorun değilse bakışlara alışıktır zaten ortada prblem de yoktur :D