Battlefield 4 feci şekilde kasıyor.

Bu konuyu okuyanlar

Theozer1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu forumda ilk konum.Neyse konumuza gelelim.Arkadaşlar benim HP Pavilion g6 model bir bilgisayarım var.Daha bir yıl oldu alalı garantisi devam ediyor.2 ay önce Teknosa'dan orijinal Battlefield 4 aldım.Oyunu orijinden hatasız düzgün bir şekilde kurdum.Sonra bilgisayarın fanlarını, içini açmadan temizledim.Sonra oyuna girdim (Bilgisayar yüksek performansta prize takılı ve yüksek performanslı gpuda)Mediumda kasıyordu.Sonra bu sorun daha da büyüdü ve bilgisayar hiç ısınmıyorken ısınmaya başladı yeni temizlememe rağmen.Ve lowda 18 ,mediumda 10-5 arası fps aldığımı gördüm.Bilgisayarımın özellikleri;
Amd Radeon HD 7670M 2 GB DDR3
Intel Graphics 4000
Intel Core i5 3.2 ghz
8 GB DDR3 RAM
Arkadaşlar aldığım günden beri internette bu sorunun çözümünü arıyorum gezmediğim forum gezmediğim site gezmediğim konu kalmadı.Artık oyunu bırakırım herhalde böyle devam ederse.Lütfen yardım edin lütfen!:helpsmilie:

Theozer1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu forumda ilk konum.Neyse konumuza gelelim.Arkadaşlar benim HP Pavilion g6 model bir bilgisayarım var.Daha bir yıl oldu alalı garantisi devam ediyor.2 ay önce Teknosa'dan orijinal Battlefield 4 aldım.Oyunu orijinden hatasız düzgün bir şekilde kurdum.Sonra bilgisayarın fanlarını, içini açmadan temizledim.Sonra oyuna girdim (Bilgisayar yüksek performansta prize takılı ve yüksek performanslı gpuda)Mediumda kasıyordu.Sonra bu sorun daha da büyüdü ve bilgisayar hiç ısınmıyorken ısınmaya başladı yeni temizlememe rağmen.Ve lowda 18 ,mediumda 10-5 arası fps aldığımı gördüm.Bilgisayarımın özellikleri;Amd Radeon HD 7670M 2 GB DDR3
Intel Graphics 4000
Intel Core i5 3.2 ghz
8 GB DDR3 RAM
Arkadaşlar aldığım günden beri internette bu sorunun çözümünü arıyorum gezmediğim forum gezmediğim site gezmediğim konu kalmadı.Artık oyunu bırakırım herhalde böyle devam ederse.Lütfen yardım edin lütfen!:helpsmilie:Yazmayı unutmuşum sistem windows 8.1 64 bit

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
7670m ile daha ne bekliyorsunuz ki?

Oyun dışında da aynı sorunları gösteriyorsa bir anormallik var tabiki

Theozer1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7670m ile daha ne bekliyorsunuz ki?

Oyun dışında da aynı sorunları gösteriyorsa bir anormallik var tabiki
Mediumda 5 fps 2 GBlık bu kart için anormal değilmi? Batırdınız kartı yav.Mediumda 5 Fps nedir?Siz karıştırdınız herhalde.Lowda 10 fps gördüm.Youtubede oyun testlerini inceleyebilirsiniz.Adamlar bu ekran kartıyla aynı sistemle watchdogs bile oynuyor.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Mediumda 5 fps 2 GBlık bu kart için anormal değilmi? Batırdınız kartı yav.Mediumda 5 Fps nedir?Siz karıştırdınız herhalde.Lowda 10 fps gördüm.Youtubede oyun testlerini inceleyebilirsiniz.Adamlar bu ekran kartıyla aynı sistemle watchdogs bile oynuyor.

Artık millet olarak ekran kartında GB'ı önemlidir zihniyetini bırakmamız lazım

Buradan laptop ekran kartlarının sıralamasını görebilirsiniz
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html
Sizin ekran kartınız giriş-orta seviyesinde

Artı olarak ben oynanmaz demiyorum ekran kartının üzerinde zilyon tane oynamayla gayet iyi oynanır ama öyle çok iyi performans beklememeniz gerekir ki bahsettiğimiz oyunda çok iyi bir sistem isteyen bir oyun

Theozer1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Artık millet olarak ekran kartında GB'ı önemlidir zihniyetini bırakmamız lazım

Buradan laptop ekran kartlarının sıralamasını görebilirsiniz
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html
Sizin ekran kartınız giriş-orta seviyesinde

Artı olarak ben oynanmaz demiyorum ekran kartının üzerinde zilyon tane oynamayla gayet iyi oynanır ama öyle çok iyi performans beklememeniz gerekir ki bahsettiğimiz oyunda çok iyi bir sistem isteyen bir oyun
Hocam sistem gereksinimleri istenilenler ile neredeyse uyuşuyor.Pixel Shader version felan istenen 5.0 bende olan 5.0.Bir tek istenen videoram 3 bende 2 var.Ram filan her şey uyuyor ve bu adamlar nasıl oynuyor:http://www.youtube.com/watch?v=cLW4OXGT50Y
Ekran kartına mediumda 5 fps diyorum normal diyorsunuz.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
O pc bf4 u mediumda akici oynatir 24 25 fps hd4000 i gormeye baslamis oyun ondan kasiyor yoksa 5fps imkansiz

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
HP marka modellerde ısınma sorunu var bizzat kendim yaşadığım için söylüyorum bundan dolayı performans düşüyor. Öncelikle sıcaklık değerlerinize bakın 95-100 çivarı ise ekran kartı kasması normaldir. Sanırım açmadan temizledim derken süpürge ile hava çıkıçlarından çektiniz bu sorun oluşturmuş olabilir çünkü tehlikeli bir yöntem.

yunasyus

Profesör
Reaksiyon puanı
6
eğer çift ekran kartı varsa tüm oyunları görmüyor ..
oyuna sağ tıklayıp grafik işlemciyle çalıştır seçeneğinden ekran kartı seçmelisiniz..

Theozer1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam yüksek gpu ile çalışıyor eminim ama sorunum pcnin ısınması da olabilir.Temizleteceğiz pcyi bakalım sorun düzeliyormu.Yoksa bu sistemle highde oynayan var.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

HP marka modellerde ısınma sorunu var bizzat kendim yaşadığım için söylüyorum bundan dolayı performans düşüyor. Öncelikle sıcaklık değerlerinize bakın 95-100 çivarı ise ekran kartı kasması normaldir. Sanırım açmadan temizledim derken süpürge ile hava çıkıçlarından çektiniz bu sorun oluşturmuş olabilir çünkü tehlikeli bir yöntem.
Hocam pcyi içini açıp termal macun felan süreceğiz sizin dediğinz gibi süpürgeyle temizledik.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ekranınız 1080p ise oyunlarda çözünürlüğü 1366x768, 1600x900 gibi değerlere getirin

Ekran kartı driver'ının güncel olduğundan emin olun

Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatın

Bunları önerebilirim

jeacanest213

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bendede aynı aynı laptop özelliklerinde bi laptop var sadece ram 4gb ddr3 ama bf4 mediumda kasmadan oynanıyo sen bi format at ve driverlerini güncel tut microsoft famework ve c++ ların hepsinide yuklemeyi unutma

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
kasması normal. ben geforce 660m'de oynuyordum anca yetiyordu. patlamalarda falan fps düşmesi oluyordu.

passmark testlerine göre 2 sene önce aldığım masaüstündeki geforce 560ti 3200 puan alıyorsan 2 sene sonra aldığım laptoptaki 660m 1500 puan alıyor.
masaüstünü 2000 liraya toplamıştım, laptopu 2500 liraya aldım. buna rağmen masaüstü 2 kat daha performanslı.

dolayısıyla "oyun" laptobu lafına çok güvenmeyin. oyun masaüstünde oynanır

Sadık_Bilek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım denim bilgisayar 8gb ddr3 ram nvidia gtx geforce560 4gb 256 bit lik ekran kartı vardı ama yşnede takılıyordu bende deli olmuştum en sonunda makinaya format attım sonra düzeldi yani demek istedim sistem ozelliklerin tutuyorsa ve oyun grafiklerini dusursugunde bile takılıyorsa ben format at derim ama yinede sen bilirsin

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
battlefield 4 7670M diye aratında High'da 40'ı bulur yazıyor.
Ben de arada bu hatayı yapıyorum, siz yapmayın, önyargı ile yaklaşmayın.
Buradaki tavsiyelerden çıkartımım bilgisayarın ısınma sorunu olabileceği, ısınma sorunu sözkonusu mu önce bunu bul, sonra temizlik filan ve bilgisayarın ekran kartı sürücülerinin değiştirilmesi gibi devam eder hikaye...

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=84487]basbeLası[/MENTION]

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=84487]basbeLası[/MENTION]

jeacanest213

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim haklısın da o laptopun medium - high arası ayarlarda oynaması lazım aynı ekran kartı aynı işlemci bendede var hatta benim ram 4 onun 8 ben medıumda sorunsuz 40-60 fps arası oynuyorum ekran kartını fameworkleri ve visaul c++ ları güncellese duzelir gibime geliyor olmazsa bi format atması gerekebilir

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
yazılımsal sorunlar ve virüs kapmış olabilir. en iyisi format atıp yazılımlarınızı tekrar kurup herşeyi son guncelleme yapıp tekrar oynamanız :) ozaman herşey yoluna girer. Benimde gtx760m li notebook um var aynı sorunlar vardı meğerse virüs kapmış format atıp guncellemeleri yaptıktan sonra ultra ayarlarda bf4 ü bitirdim.