Battlefield 3'te Destruction 2.0 olmayacak

Bu konuyu okuyanlar

yarışçı

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Binalar yıkılacak mı yoksa yıkılmayacak mı?

Dice firmasının bu konudaki tavrı oldukça kafa karıştırıcı öncelikle bunu söylememiz gerekiyor. Zira yaptıkları ilk açıklamalar Destruction 2.0 ile birlikte oyundaki binaların yıkılabilir olacağıyken, şimdi yapılan açıklamalar bu yoldan saptıklarını gösteriyor gibi.

5.jpg

Dice'ın son açıklaması, oyunda yer alan her binanın yıkılabilir olmayacağı yönünde. Eğer buna izin verirsek oyuncuların tek kişilik senaryoda, senaryonun işleyişine devam etmeleri mümkün görünmüyor diyen Dice çalışanları, bazı özel binaların yıkılabileceği fakat diğerlerinin sabit olarak kalacağını belirtti.Destruction 2.0'ın oyunda yer alıp almayacağı sorulduğunda ise, "Bu motoru kullanacağız fakat özel olarak kodlanan binalar dışında tek kişilik modda hiçbir bina yıkılamayacak. Çoklu oyunculu modlarda ise yine çok az binayı yıkabileceksiniz." diyerek oyuncuları ve serinin sevenlerini şaşırttı.Bakalım önümüzdeki günler bu konuyla ilgili neler gösterecek...

Kaynak

1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Haberi gormustum mangaldayim paylasamadim :)

Su forumuzdaki fanboycuklarin artik savunacak bir seyi kalmadi.Yazik DICE rezil bir oyun cikaracak simdi bu kadar kandirmacadan sonra BF 3 almayi gic ama hic dusunmuyorum beni aptal yerine koyan bir firmanin oyununu neden gidip alayim ki ?

yarışçı

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Araca biniş animasyonu olmayan bir oyunu fanboylar simülasyon diye tanıtıyor ya daha ne diyim :)
Oyunu kolaylaştırdığı ve zevkli yaptığı zaten aşikar ama işte tam da arcade'nin tanımına uyuyor :)
Call Of Duty MW2 multisini bilmiyorum ama single player olarak BF'den çok daha fazla simülasyon ögesi içerir ki dikkat edersen öge dedim.

İki oyun da saf arcade olmadığı gibi saf simülasyon da değil.
Dünyadaki oyunların büyük çoğunluğu böyle zaten.
Bir iki tane arcade ögesi bulunca bu oyun arcade diyen sivilceli ergenler utansın.

Bu adamların yaptığı resmen ahlaksızlık.
Infinity Ward'a vurdular da vurdular yumuşak karnından.
Şimdi avantajları tek tek dökülüyor, balon olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Özet geçeyim istersen;

1- PS3 kullanıcıları grafik olarak büyük hayal kırıklığına uğrayacak ki MW3'ten bariz kötü gözüküyor
2- PS3 kullanıcıları bu düşük grafiğe rağmen 30fps ile oynayacak ki bu oran ani refleks vb şeyleri imkansız kılıyor.
3- PS3 kullanıcıları bir de hakaret işittiler DICE'den, halbuki DICE elimizden geleni yaptık diyebilirdi ama ne bekliyordun ulan dingil demedikleri kaldı.
4- Gelişmiş animasyonlar multiplayer'da kullanılmayacak. Bu da multiplayer yönünü arcade tarafına kaydıracak.
5- Araca binme animasyonu diye birşey olmayacak. Oyun arcade yöne iyice kayacak.
6- Mod yapma araçları olmayacak. Bugün 2004 yapımı Counter-Strike Source hala en çok online oynanan oyun ise bunun arkasında elbet geliştirme araçları var.
7- Artı bir de adamlar kullanıcılara yalan söyledi, motor için mod yapma araçları hazır değil veya verimli değil veya her neyse diyeceklerine siz kullanamazsınız, çok karışık, siz bize bırakın gibi cümlelerle istemeyerek de olsa dalga geçmiş oldular.

Ve şimdi de bina yıkılma animasyonları her binada olmayacakmış multiplayerda.
Ben de şunu soruyorum ne malum sizin scriptlerle yapmadığınız.
Aradaki farkı kim nasıl anlayabilir ki?
Hani gerçek zamanlı olacaktı bunlar, MW3'te de belli binalar yıkılacak denilince scriptlerle yaparlar ancak diye çamur atanlar kimdi şimdi ne oldu?

Daha ne diyeyim, çirkefliğin sonu.

1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
MW 2 nin multisi gayet iyi ama hileciler cektiriyor.

Hileci olmadigi zaman cok zevkli ozelliklee TPS bakis acisiyla oynamak ayri zevk.

BC2 nin multisinde cok az hileci var haritalar daha buyuk

MW 2 nin multisini 1.5 ay oynayabilirsiniz sIkmadan bc 2 de 5 6 ay goturur.

yarışçı

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Doğrudur hocam.
Multiplayer alanında bazı konularda daha zevkli Battlefield.
Zaten Battlefield benim sevdiğim oyun serilerinden biridir.

Ama önce rakibine bina yıkmaları scriptle yapıyorlar diyip şimdi kendileri aynı yola geldiyse aga bu nedir derim ben?
Artı zaten scriptle yapılanlar daha gerçekçi, en ufak ayrıntısını bile hesaplanıp aktarılıyor, gerçek zamanlı o kadar ayrıntılı ve gerçekçi olmuyor ama bütün binalar isteğe bağlı yıkılmıyor.
Yorum yapan insanlardan bazıları ise daha bunlar arasındaki farkı bile bilmeden atıp tutuyor.

Bir saniye,
Ben bu filmi izlemiştim zaten.
Medal Of Honor 2010, Battlefield Bad Company 2
Tarih harbiden tekerrürden ibaretmiş.

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
@yarışçı
Valla panpa sen animasyon kaldırmalarını filan kötü görüyorsun da battlefield fanlarının istedikleri Battlefield 2'nin günümüze uygun grafiklisi. Başka fazla ya da aşşa hiç birşey istemiyoruz inan bana. Single falanda öyle boş hava bizim için.

Battlefield 2'nin sadece grafiği gelişmiş olsun yeter.
Single player fln seriye liseli çekme çabası.

Battlefield 2'yi zaten simülasyon olarak görmüyorum. Kafamdaki simülasyon kavramına uymuyor. Warrock da simülasyon değil mesela. Simülasyon olması için araçları kullanma beceri ve tekniğiyle beraber onlarca tuşu bir arada kullanmak gerekir. Battlefield ve Warrockda ise önüne gelen rahatlıkla istediği aracı kullanabilir.

Dediğim gibi animasyonları fln kaldırmaları çok iyi oldu. Oyunu yavaşlatacak hiç bir şey istemiyoruz biz.
Bad Company 2'deki gibi oyunu ağırlaştıracak şeylerden kaçınmalarına senin aksine çok sevindim.

Bu motoru kullanacağız fakat özel olarak kodlanan binalar dışında tek kişilik modda hiçbir bina yıkılamayacak

bir de sen multiplayerda demişsin ama burda single player yazıyor. bad company 2 de bile her bina yıkılıyordu.
fark etmez gerçi benim için battlefield 2'de de bina yıkılma yokdu. battlefield 2'nin gulf of oman'ı gibi bina sayısı az açık alanda araçlara önem verilen haritalar yapılırsa kimsenin de bina yıkılmasını takacağını sanmam açıkcası.

Özet : sen sürekli sözlerinden dönüyorlar ikiyüzlülük olarak görüyorsun, haklısın ama diğer taraftan bakınca oyunu daha iyi ve daha hızlı yapacak şekilde tasarlıyorlar. (liseli-savar bir oyun olmasını isterdim bende ama napalım olmuş bikere...)

Denizin soğuk sularından gelen edit :

Araca biniş animasyonu olmayan bir oyunu fanboylar simülasyon diye tanıtıyor ya daha ne diyim :)

ARMA2 gibi ağır bir simülasyon oyununda da araca binerken herhangi bir animasyon yok saygıyla arz ederim.

yarışçı

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
harbiden ben multiplayer diye okumuştum demek single playerda da varmış, uyarı için sağol.

kardeş inan ben de seninle aynı şeyleri düşünüyorum.
beni yanlış anlama liseli ergenler gibi grafik delisi değilim :D
ama bu özellikleri ile öne çıkartıldı ya neyse işte anlamışsın beni zaten.
ben de seni anladım :D
iyi forumlar :)

---------- Post added at 23:57 ---------- Previous post was at 23:55 ----------

Ekleme: Arma 2 konusunda;
İbresi simülasyona yakın bir oyunda arcade ögesi.
Ama benim o cümlem yanlış oldu haklısın.

1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
mw 3 e dedicated server gelsin su killstreakler tekrar duzenlensin o zaman mw1 deki havayi yakalar...