Başlangıç olarak hangi diller?

Bu konuyu okuyanlar

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
lise 11. sınıf öğrencisiyim. üniversitede bilgisayar mühendisliği seçmeyi düşünüyorum. ileriye yönelik hazırlık için hangi dilleri öğrenmeye başlamalıyım sizce? tübitak bilgisayar olimpiyatlarından dolayı biraz C biliyorum ama başlangıç düzeyi kadar. fikirleriniz için teşekkürler:)

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Neyle uğraşacaksınız o önemli.

Weble uğraşacaksanız PHP tavsiye ederim. Masaüstü programlama ise kesinlikle c# derim. Microsoft c# üzerinde çok fazla duruyor ve artık Türkiye' de bir çok kurumsal yer c# a geçiyor ve c# bilen personel işe alıyor.

Bu işi ileride mesleğimiz olsun diye öğreniyoruz. Serbest çalışacaksanız weble uğraşacaksanız kesinlikle PHP. Yok kurumsal çalışacağım diyorsanız kesinlikle c# ve ASP.NET

PHP çok daha kolay öğrenilen bir dil. Web konusuyla da uğraşacağım işleride çok kolay davrayayım diyorsanız php de döngüleri vs.. mantığı kurmak çok basit. Bu işe PHP den başladığım için c# a geçerken vs.. de pek zorlanmadım. Türkçe kaynakta çok fazla mevcut.

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
lise 11. sınıf öğrencisiyim. üniversitede bilgisayar mühendisliği seçmeyi düşünüyorum. ileriye yönelik hazırlık için hangi dilleri öğrenmeye başlamalıyım sizce? tübitak bilgisayar olimpiyatlarından dolayı biraz C biliyorum ama başlangıç düzeyi kadar. fikirleriniz için teşekkürler:)

aynı ben bende 11 de böyle düşünüyodum fakat şimdi 12 deyim ve sınava çalışmanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum eğer konuların bitirdiysen dil öğren yoksa pek bi anlamı olmaz ama yararı olur bende c# la uğraşıyorum hala ve bunuda öneririm.Ayrıca bilgisayar mühendisliğininde pek bi önemi yok günümüzde bu yüzden bende vazgeçtim...

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
önce öss ye çalış ,sonra meraklıysan zaten kolayca öğrenirsin :)

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
öss ile ilgili sıkıntı yok. hedef ilk 1000. boş vakitlerimi değerlendirmek için sormuştum. c#'a başlamaya karar verdim. nasıl başlayabilirim. video anlatım, e-book vs tavsiyeniz var mı acaba?

Son mesajlar