Başka bilgisayarda çalışan ekran kartı benim bilgisayarımda çalışmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

Furrkan209

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bir bilgisayar aldık 2. elden (bilgisayar gayet iyi çalışıyordu ama yeni bir PC değil eski bir sistem) fakat bi 2 hafta sonra açılmadı bilgisayar. Aslında açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor anlayacağınız ekran kartını okumuyor/çalışmıyor ben de başka bir sistemden kendi kartım olan 750 ti takdım açıldı ama sorun burda başladı. O eski PC den çıkan kart da benim 750 ti ı çıkardığım PC de çalışıyordu yani kartta bir problem yoktu. Neyse nedense o kartı artık PC okumuyordu ne yapsak çalıştıramadık biosdan vs her türlü ayarı denedik ama nafile. Neyse sistem onboard kullanılmaya başladı ve yakın bi zamanda başka bir akraba sisteme kendi ekran kartını denemek istemiş o da çalışmamış denemiş etmiş vs sonra almış kartı kendi bilgisayarına takmaya çalışınca ilk başta kendi pcsinde de okumamış sonradan okumuş kartı yani bu bilgisayardaaki kart okuyup okumama durumu ne olabilir sizce ?? elektronik cihazlarda böyle delirtici şeyler sık sık başıma geliyor kafayı yemek üzereyim. Sizce ne yapmalıyım neden olur bu durum ?

Furrkan209

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ilk defa bi forum sitesinden yardım istiyorum biraz kötü açıklamışım şöyle açıklayayım,
Saphhire hd4650 ekran kartım var elimde ve şu ana kadar sadece kendi bilgisayarımın anakartı olan MSI 970A-G43 kart ile çalıştırabildim diğer sistemlerde ekrana görüntü alamadım diğer denediğim anakartlar ise asus m4n78 ve gigabyte ga-m61pme-s2 bu iki anakartta çalışamayan ekran kartı nasıl oluyor da benim sistemimde çalışıyor akıl erdiremiyorum
Aklında soru işareti olanlar varsa hd 4650 ile çalıştıramadığım bu 2 anakartı 750ti ile çalıştırabiliyorum
dry.gif
ekrana görüntü geliyor yani 750ti ile. acaba hd4650 yi küçümsüyorlar mı ben anlamadım hiç bir şey bu durumdan yıllarca bilgisayarlar uğraştım ilk defa böyle bir olay başıma geliyor

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
ilk defa bi forum sitesinden yardım istiyorum biraz kötü açıklamışım şöyle açıklayayım,
Saphhire hd4650 ekran kartım var elimde ve şu ana kadar sadece kendi bilgisayarımın anakartı olan MSI 970A-G43 kart ile çalıştırabildim diğer sistemlerde ekrana görüntü alamadım diğer denediğim anakartlar ise asus m4n78 ve gigabyte ga-m61pme-s2 bu iki anakartta çalışamayan ekran kartı nasıl oluyor da benim sistemimde çalışıyor akıl erdiremiyorum
Aklında soru işareti olanlar varsa hd 4650 ile çalıştıramadığım bu 2 anakartı 750ti ile çalıştırabiliyorum
dry.gif
ekrana görüntü geliyor yani 750ti ile. acaba hd4650 yi küçümsüyorlar mı ben anlamadım hiç bir şey bu durumdan yıllarca bilgisayarlar uğraştım ilk defa böyle bir olay başıma geliyor
HD 4650'yi atın zaten aslında iyi olmuş çalışmadığı. AMD FX serisi bir işlemciniz var anladığım kadarıyla. Sizde RX 550 ya da RX 560 alıp kullanabilirsiniz. NVIDIA tarafında ise GT 1030, GTX 750 Ti ya da GTX 1050 Ti alıp kullanabilirsiniz. :)

Furrkan209

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
forumcuların klasik cevabı (yenisini al ) :D kendim kullanmıyorum zaten bi akrabaya idarelik bir pc için ayarlıyorum işlemci amd athlon ii x2 240 o kadar hayale gerek yok :D

Furrkan209

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yok mu bu işlerden gerçekten anlayan ?