Banlanmalı mıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bu konuyu açarken biraz düşündüm gereksiz bir konu ama kafamdaki soruları gidermem için bu gereği hissettim. Bir arkadaşımız @yarenefe forum düzenini bozmamdan, sürekli illegal içerik paylaşmamdan şikayetçi ve banlanmamı istiyor. Paylaştığım içeriklerde illegal olan nedir dedim cevap vermedi? Forum düzenini bozduğumu söylüyor. Açtığı konulara yazdığı mesajlara baktım. Kimseye bir yardımda bulunmamış. Bir paylaşım yapmamış. Forumda stresimi atıyorum. Bazı zamanlar paylaşımlarımda bir kaç haber sitelerinde gördüğüm haberleri yorum atmadan yazıyorum ve bazı sitelerle ilgili şikayetlerimi dile getiriyorum yeri geldiğinde buda benim hakkım. ama bu arkadaşın veya bazı arkadaşların zoruna gitmiş. İstenmiyorsam çeker giderim eyw. Yok mesajlarına dikkat et derseniz oda amenna.. sadece görüşlerinizi almak istiyorum. Çünkü senelerdir bu forumda yazıyorum.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Forum kuralları gereği istediğin mesajı yazar, istediğin konuyu da açarsın...
Bu noktada gelen eleştiriler olabilir elbet, çok takılma bunlara.. :wink:

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Belki sen benden eskisin ama hic bir illegal içerik yayinladigini gormedim. Zaten illegal olsa şimdi bu konuyu acamazdin :D Kim banlanmani istiyorsa girsin once kendi profiline sonra da senin profiline baksin da konuşsun. Kime ne kadar yardiminiz dokundu da yardim eden adami begenmiyorsunuz. Ne zaman win 8 kampanya antivirüs vs pc programlari ile ilgili konu gorsem konuyu açan bu abim. Bana yarari olan adam niye ban yesin ? Gidin siz yiyin bani.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ha birde illegal illegal diye camur atiyorsunuz da allah aşkına pcnizde kullandığınız hangi program orjinal? Windowstan tut mp3 indirme programina kadar bircok seyi bircok kisi illegal kullaniyor eminim altina da imzami atarim..

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
İyi veya kötü yorumlarınız için teşekkür ederim. Lütfen üzerinde en ufak bir hakkım olan varsa yazabilir mi? Acıtasyon yapmıyorum. Gerçekten istenmiyorsam çekip gideceğim. Diğer bir kaç güvenlik forumlarında çekip gittiğim gibi. Herkesin bir ideolojisi olabilir. Buna birşey demiyorum. Herkes benim gibi düşünecek te demiyorum. Sadece gördüğüm bazı yorumlarda veya konularda haksızlık hissedersem yorum atıyorum. Genel olarak sohbet etmem. Hala yazmadığım herkesin uğrak yeri olan konular var ama gereksiz mesaj yazmak istemiyorum. Sadece birine yardım edeceksem veya bir bilgi paylaşacaksam yazıyorum. Gerçekten bu konu altındaki genel kanı olumsuz yönde olursa sınırsız banımı isteyeceğim. Bu konuyu açmak okadar senenin hatırına hakkım olduğunu düşünüyorum. Lütfen beni yadırgamayın.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Bir yere gitme hocam boşver takılma böyle şeylere.. :)

Reaksiyon puanı
10,325
Bu konuyu açarken biraz düşündüm gereksiz bir konu ama kafamdaki soruları gidermem için bu gereği hissettim. Bir arkadaşımız @yarenefe forum düzenini bozmamdan, sürekli illegal içerik paylaşmamdan şikayetçi ve banlanmamı istiyor. Paylaştığım içeriklerde illegal olan nedir dedim cevap vermedi? Forum düzenini bozduğumu söylüyor. Açtığı konulara yazdığı mesajlara baktım. Kimseye bir yardımda bulunmamış. Bir paylaşım yapmamış. Forumda stresimi atıyorum. Bazı zamanlar paylaşımlarımda bir kaç haber sitelerinde gördüğüm haberleri yorum atmadan yazıyorum ve bazı sitelerle ilgili şikayetlerimi dile getiriyorum yeri geldiğinde buda benim hakkım. ama bu arkadaşın veya bazı arkadaşların zoruna gitmiş. İstenmiyorsam çeker giderim eyw. Yok mesajlarına dikkat et derseniz oda amenna.. sadece görüşlerinizi almak istiyorum. Çünkü senelerdir bu forumda yazıyorum.

yahu [MENTION=60852]S4B0T4J[/MENTION] kardeş, eğer birileri bizi beğenmiyor diye gitmeye kalkarsak valla bu sitede kimse kalmaz. çok fazla teşrik-i mesaimiz olmasa da, bu sitede sizi her zaman takdirle, mihnetle yad edilen bir arkadaş olarak görmüşümdür. teknik konularda faydalandığımız birçok paylaşımlarınız var, bu açıdan siteye de katkılarınız büyüktür benim açımdan. ben şahsen sizden hiç zarar görmedim, illegal diye şikayet edilen paylaşımlarınız varmış deniyor, eğer öyleyse bu sitede yönetici ne içindir, niye kimse bu paylaşımları silmemiş, müdahil olmamış o zaman, merak ettim.

neyse, şu kuralı unutma:

birileri yapar, ötekiler eleştirir!

yola devam gardaşlık, takılma ufak tefek pürüzlere.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14

Peki kardeşim. Bu konularda özür dilerim. Konuyu açarken illegal olduğunu düşünmedim. Ben bir crackerim bu gibi ufak tefek şeylerde gerçekten illegallik olduğu aklımın ucuna bile gelmedi gelseydi paylaşmazdım. Bana özelden çok çeşitli konularda yardım etmem isteniyor ama illegal olur diye kalp kırmadan bazı konularda yardım etmiyordum.

Bonney

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Banlamakla birakmiyalim bence, idam edelim bir de!11!!

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Tekrar bu konuyu açtığım için özür dilerim. Kişisel bir konu abes gelebilir. Ama farkında olmadan illegal denilen programlarda bile birilerinin faydalanması için açmışımdır. Kendim yararlandığım bir bilgiyi başkalarınında yararlanması için açıyorum. Nezaman elime bir bilgi geçse ilk sizle paylaşıyorum. Bilgisayardaki işlerimden kalan zamanımın büyük bir kısmını burada geçiriyorum. Konuya yazmayanlarında fikrini belirtmesi için anket açmak isterdim ama geç kaldım.

01xÖMERx01

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İyi veya kötü yorumlarınız için teşekkür ederim. Lütfen üzerinde en ufak bir hakkım olan varsa yazabilir mi? Acıtasyon yapmıyorum. Gerçekten istenmiyorsam çekip gideceğim. Diğer bir kaç güvenlik forumlarında çekip gittiğim gibi. Herkesin bir ideolojisi olabilir. Buna birşey demiyorum. Herkes benim gibi düşünecek te demiyorum. Sadece gördüğüm bazı yorumlarda veya konularda haksızlık hissedersem yorum atıyorum. Genel olarak sohbet etmem. Hala yazmadığım herkesin uğrak yeri olan konular var ama gereksiz mesaj yazmak istemiyorum. Sadece birine yardım edeceksem veya bir bilgi paylaşacaksam yazıyorum. Gerçekten bu konu altındaki genel kanı olumsuz yönde olursa sınırsız banımı isteyeceğim. Bu konuyu açmak okadar senenin hatırına hakkım olduğunu düşünüyorum. Lütfen beni yadırgamayın.

Ne Yadırgaması Ne Hakkı Abi Ben Kısada Olsa Seni Biliyorum Açtığın Konularda da Bi Tuhaflık Göremiyorum He Olsa Bile Seni Uyarmak Şahsen Bize Düşmez
Abi Bu Arada Gitme ya :(

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Konularda insanları kışkırtıcı yorumlar/yazılar yazıyorsunuz. Konuları siyasete bağlayıp alaycı, Taraf yanlısı oluyorsunuz. Siyaset yüzünden silinen birçok mesajınız mevcut. En son açtığınız konu zaten....

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Belli ki kurallar tam anlaşılmamış.

- Yazılım ücretsiz ise (süreli olanlar dahil)
- Ücretli de olsa orijinal hali ise, yani crack,serial vs, uygulanmamış ise
- Kaynak gösterilmiş ise
- Paylaşılan yazılımın yanında ilacı, crackı, serial vs. bilgiler verilmemiş ise

bir sıkıntı yok.

En masum programın bile illegal bir duruma alet edilebileceği unutulmamalıdır. Yazılım kullanırken niyet önemlidir. Ve biz ve paylaşan, paylaşılanın ne şekilde kullanılacağı ile ilgilenmeyiz.

Birileri bir araba yapar, biri ailesini gezdirir, biri kalkar banka soyar...

[MENTION=60852]S4B0T4J[/MENTION] , [MENTION=89851]yarenefe[/MENTION]

İyi forumlar dilerim..

Munitionis

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Abi her mesajını tek tek incelemedim ama benim gördüklerimde de hiç bir kusur görmedim.Senin mesajlarinla ilgili derdi olan varsada eminim moderatöre bildirmişlerdir.Eğer yazdığın yazılarla ilgili bir sorun olsaydi onlar gerekeni yaparlardı.O yüzden insanların yazdıklarıyla kafanı bozma.Bu konuda dolduğun belli o yüzden açmışsın tabii ki içindekileri dökeceksin niye gereksiz olsun ki.Millete bu kadar çok kafanı takma :)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841

sen o programı illegal amaçlar için kullanıyorsun diye o program illegale girmez!
telif sorunu olmayan müziklerde var.
ayrıca konudan bi şikayetin olursa "Mesajı Moderatöre Bildir" butonu ile yetkili birisine şikayet edersin eğer forum kurallarına aykırı ise kaldırılır. ki kaldırılmadıklarına göre demek ki kurallara aykırı değilmiş
Arkadaşımız hiçbir karşılık beklemeden konular açıyor üyelere yardımda bulunuyor ama gördüğü karşılığa bak!
kusura bakmayın ama yaptığınız Ayıp yahu!! Tek yaptığınız insanların şevkini kırmaktır.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
O zaman site davetiyeleri kısmında mesaj atanları, youtube dan müzik videosu koyanlarıda banlayalım :D Üyeliği açık torrent siteleri diye konu var ya bu forumda en başta :D

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
sen o programı illegal amaçlar için kullanıyorsun diye o program illegale girmez!
telif sorunu olmayan müziklerde var.
ayrıca konudan bi şikayetin olursa "Mesajı Moderatöre Bildir" butonu ile yetkili birisine şikayet edersin eğer forum kurallarına aykırı ise kaldırılır. ki kaldırılmadıklarına göre demek ki kurallara aykırı değilmiş
Arkadaşımız hiçbir karşılık beklemeden konular açıyor üyelere yardımda bulunuyor ama gördüğü karşılığa bak!
kusura bakmayın ama yaptığınız Ayıp yahu!! Tek yaptığınız insanların şevkini kırmaktır.

illegal olan programı kullanıp legallikten bahsetmen çok tuhaf.. dünyada yasaklanmış hakkında birçok telif hakkı davası olan limewire'nin yeni ismiyle çıkan programı herhalde süs olsun diye çıkmamıştır.. telif sorunu olmayan parçalardan örnek verirsen sevinirim ben bilmiyorum da ..bir de arkadaşın karşılık beklemeden konu açmasından bahsetmişsin hayır açtığı konu başına para mı verecektik.. sen hiç para verilerek konu açılan forum gördün mü. buraya takılan kişiler az çok teknoloji,elektronik, internetten anlar ve ne şekilde yararlanacaklarını bilirler eğer bulamazlarsa forumlardan yardım isterler. teknoloji ile pek arası olmayanlar için bu forum biçilmiş kaftandır.. bu sürece kadar yaptığımın ayıp olduğunu da düşünmüyorum sonuçta forum da herkes benim gibi düşünmeyebilir...

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
illegal olan programı kullanıp legallikten bahsetmen çok tuhaf.. dünyada yasaklanmış hakkında birçok telif hakkı davası olan limewire'nin yeni ismiyle çıkan programı herhalde süs olsun diye çıkmamıştır.. telif sorunu olmayan parçalardan örnek verirsen sevinirim ben bilmiyorum da ..bir de arkadaşın karşılık beklemeden konu açmasından bahsetmişsin hayır açtığı konu başına para mı verecektik.. sen hiç para verilerek konu açılan forum gördün mü. buraya takılan kişiler az çok teknoloji,elektronik, internetten anlar ve ne şekilde yararlanacaklarını bilirler eğer bulamazlarsa forumlardan yardım isterler. teknoloji ile pek arası olmayanlar için bu forum biçilmiş kaftandır.. bu sürece kadar yaptığımın ayıp olduğunu da düşünmüyorum sonuçta forum da herkes benim gibi düşünmeyebilir...

Rap türünde yayınlanan birçok şarkı (özellikle eskiler) telif hakkı bulunmayan müziklerdir.

Ortada emek denen birşey var. bilmiyorum sizin için birşey ifade ediyor mu ama.
emek harcanıp açılıyor bu konular. eleştirmeden önce 2 kez düşünmek gerekir ki sizinki eleştiri değil..

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=60852]S4B0T4J[/MENTION] ... Siteye verdiğin emek ve katkılarının sabotaj edilmesine müsade etme..

Hep destek ... tam destek...

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Rap türünde yayınlanan birçok şarkı (özellikle eskiler) telif hakkı bulunmayan müziklerdir.

Ortada emek denen birşey var. bilmiyorum sizin için birşey ifade ediyor mu ama.
emek harcanıp açılıyor bu konular. eleştirmeden önce 2 kez düşünmek gerekir ki sizinki eleştiri değil..

tamam kardeş tamam ...rap örneğini vermesem illegal olmayan müziğe örnek veremeyeceksin laf olsun diye konuşuyorsun...

@S4B0T4J ... Siteye verdiğin emek ve katkılarının sabotaj edilmesine müsade etme..

Hep destek ... tam destek...

#direnS4B0T4J :D

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
insanlar böyle soğutuluyor istekle, beklentisiz ve yararlı şeyleri yapmaktan... ki beni de resmen dondurdular. bazılarının yorumları aklımdan bile çıkmıyor ama bekara boşanmak balıklara da yüzmek çok kolay...

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Böyle emek memek düşünmeden konuşanları takacak olursak forumda faydalı adam kalmaz. Hep konuşur onlar. Ben takmıyorum işe yarıyor siz de takmayın :D

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bence hiç takılma bunlara.
Bende senin hiç bir hatalı işini görmedim.
Bazıları istemiyor diye seni sevenleri bırakmak kolaycılık olur.
Seni beğenmeyen aynı ortamda olmasın madem. Ben senden razıyım.Asıl gidersen Hakkım var ise Helal etmem bilesin.:) [MENTION=60852]S4B0T4J[/MENTION]

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Programı kurduktan sonra telif haklarını ihlal etmeyeceğim ve kötüye kullanmayacağım diye sözleşme onaylıyorsunuz. Telif hakkı olan şarıkıları sana söylüyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...