Bankamdan Şikayetçiyim

Bu konuyu okuyanlar

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
Günlerden bir gün HSBC şubesine uğradım. Periyodik aralıklarla adresinize yollanan raporları biliyorsunuzdur. Hesabınızda ne kadar var, durumu nedir falan filan. Bu rapor açıkçası benim hiçbir işime yaramıyor. Her rapor gönderilişinde de aşırt diye bana kaçıyor. Şubeye uğramışken bu raporun gelmesini istemediğimi belirteyim dedim. İlk önce bu işlemle uğraştım. Sonuç olarak, raporlar güya e-posta adresime yollanacaktı. Ne oldu...

Eve döndüm. Aradan 3 hafta ya geçti ya geçmedi, o ne lan postacı rapor getirdi. o_O Sinirli bir şekilde raporu bir yere fırlattım. Hâlâ bir fırsatını bulupta bu işlemi düzeltmek için harekete geçmedim.

Şimdi, hesabımdan 3-4 YTL periyodik olarak kesiliyor. |) :#

Sizin hikayeniz nedir?

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
heryıl düzenli olarak kesilen kart parası, işlem parası. adamlar benim yaptıgım işlerden para kazanıyolar bide bunlar için benden her yıl para alıyor, ikincisi ben istemeden kart yolluyolar bide utanmadan kart parası istiyorlar :S

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ziraatbank ta Vadesiz hesabım var, İnternet kullanımına açtım. Her yıl 5-6 ytl hesab işletim ücreti alıyorlar, yetmiyor her EFT için 0,16Ykr alıyorlar. Kardeşim bu Kredi kartımı ? Vadesiz hesab İnsanın Gözü aç olmasın ! ! !

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Banka: Garanti
Yer: 4. Levent

Sorun: Birkaç bilgisayar aldığımız için limitimizin sonuna gelmişiz. Kasada sorun çıktı. O arada telefonla arayıp limitimi arttırmalarını rica ettim. Telefonla destek veremeyeceklerini söylediler. Daha önce yapmışlardı halbu ki. Şubeye gidin dediler ben de yakındaki şubeye gittim. Şubedekiler de form doldurun, 10 gün içerisinde geri döneriz dediler. Lanet okuyup uzaklaştım.

Garanti bankasından nefret ediyorum artık. Taksitler bitince hemen iptal ettireceğim.

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Maaşımı Denizbanktan alıyorum. İstedim ki tüm işlemlerimi internet üzerinden yapabileyim. Müşteri hizmetlerini aradım
''Bir forum doldurmalısınız imza eksiğiniz var.'' dedi.
''Peki'' dedim.
Gittim en yakın bir Denizbanka form'u doldurdum.
İnanmıcaksınız belki ama aradan tam 4 ay geçti! Çıt yok! Tabi zaman zaman arıyorum geçiştiriyorlar bu arada.
En sonunda çok sinirlendim.
''Pardon konuşmalarımız kayıta alınıyor değil mi?'' dedim
Bayan ''evet'' dedi.
''Yeter artık hakaret etmemek için çok zor tutuyorum kedimi.'' dedim ve kapattım :)

Ne mi oldu ?

Ertesi gün beni arayıp işlem yapmaya hazırdır dediler :)

İnsanları anlayamıyorum yaa :D

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Hırsız bunlar Volkan Ağabey :( Babam da senin gibi sinirleniyor :D

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
Millet dolmuşsunuz siz ya :D
Babana selamlarımı ilet Efe :]

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
bankalar ömrümü yedi benim kuyuruk bekle o nu bekle bunu bekle bi de üstüne para alıyorlar yaptıkları iş ne aracılık ii iş walla ;)

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
RuNaL dedi ki:
bankalar ömrümü yedi benim kuyuruk bekle o nu bekle bunu bekle bi de üstüne para alıyorlar yaptıkları iş ne aracılık ii iş walla ;)
senin gibi patron adam ne işi var bankada yolla çırağı :p

flood_77

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
FORTİS den şikayetçiyim borcu ödeyemediğimiz için taksitlendirme yapılmasını söyledik ,ki diğer bankalar yapıyor(turk bankaları) yapamayacaklarını ,ödenmezse avukata verip hiç uğraşamayacaklarını söylediler.böyle bankacılık anlayışı olmaz :mad: :mad:

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
garantı Pos cıhazı kullanıyorum hesaba baktım adamlar kafanlarına gore 3 tane o hesaba aıt sıgorta(halkdılınde basmıslar) yok ısyerım garantıde yok ısyerım kapı kolu sıgortası olursem 50 bın ytl sıgortası prımler catır catır cekılıyor dedım olara ne ıs arkadaslar bızım boyle bır talebımız olmadı dedı bana. yok dılekce yaz ıste bız alakası yok cız bız gıcık oldum kardesım yaa
onun dısında hesap ısletım ucretlerı yılda ıkıkere
kredı kartı kullanım ucrtlerı
eft kıl tuy bunlarda ayrıca cıldrtma avantajlar ı

ıyı yonlerı da var ama onları bu sorunlar hall olunca soylerız... B) ohhhh

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
emubaltaci dedi ki:
RuNaL dedi ki:
senin gibi patron adam ne işi var bankada yolla çırağı :p

artık gitmiyorum bi telefon ya da net yeterli oluyorrr r B)

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Ben bankamdan çok memnunum.

Tekstilbank müşterisi olarak internet şubesinden yaptığım hiçbir işlem (para yatırma, hesaplar arası aktarım, EFT) için ücret ödemiyorum. Geçen gün Cevahir AVM'de bağlantı kötü olduğu için oturumum zamanaşımına uğradı, anında bankadan telefon geldi. telefondaki görevli "kullandığınız makine güvenli mi?", "oturum sizin tarafınızdan mı açıldı?" ve "zaman aşımı sizin bilgisayar başındayken mi oldu?" gibi güvenlikle ilgili sorular sordu. Ayrıca müşteri sayısına oranlı şekilde personel çalıştığından dolayı, telefonla yapılması gereken işlerde neredeyse hiç sıra beklemiyorum.

Kıl mıyım? Evet!

Şikayet ettiğim banka yok mu? var!

Akbank kaybolmasına istinaden gönderdiği yeni banka kartım için şifremi uydurup bir sebepten dolayı vermedi. Kimlik doğrulamak için ilk defa duyduğum "iki adet ATM işlemi" sordu. Ben de hesap ekstremi hafızamda taşımıyorum. Yardımcı olamayız, şubeye gidin, dediler. Öeh artık.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
şu en son ne aldınız sorusuda beni deli ediyor. hatırlamıyorum arkadaş, kadınla konusurken şekilden şekile giriyorum. ne var ne yok anlatıyoz hatuna onuda almıstım bunuda almıstım suraya gitmistim mauahah hangi kartla ne aldım aklımda kalmıyorki

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
emubaltaci dedi ki:
şu en son ne aldınız sorusuda beni deli ediyor. hatırlamıyorum arkadaş, kadınla konusurken şekilden şekile giriyorum. ne var ne yok anlatıyoz hatuna onuda almıstım bunuda almıstım suraya gitmistim mauahah hangi kartla ne aldım aklımda kalmıyorki
belkı senle samımı olmaya calısıyordur ehe

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
tugbagaleri dedi ki:
emubaltaci dedi ki:
belkı senle samımı olmaya calısıyordur ehe
çaktırma ;)

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
heryıl kart parası odemek koyuyor ya vermek ıcın sıraya gırıyorlar sonra 30 - 30 gecırıyorlar . bıde pıskın pıskın bır hallerı var delı edıyorlar

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Cardfinans sebep? Vatan Bilgisayar'ın kankası
öncelikle bilgisayar almak için ihtiyacımız olan kredi kartını Vatan bilgisayar 10dk gibi kısa sürede karşıladı (express kazıklama bu olsa gerek)
gel zaman git zaman evve habire kredi kartı gelmeye başladı 1di 2 oldu derken 4 sanırım şu chip olayına geçtiler
eve hiç hesap ekstresi gelmediğini de burdan belirteyim zaman bilgisayarı alalı beri ilk 10 önce vatandan cep telefonu aldık şu çoğu kişinin haberi olmayan 3 günlük CardFinansa 5 taksit %15 indirim olayı, ilk başta mırın kırın yaptılar belkide satış görevlilerinin de haberi yok |)pek sanmıyordum ama sonra birden hatırlayıverdiler
ilk ödemeyi geçen hafta yaptım 5ytl fark ödedim sanırım bu kart ücreti ama en azından bir bilgi mektubu birşeyi yollayabilirlerdi o an üstümde ödeyeceğim miktarın ucu ucuna yeten para vardı
Ayrıca chipli olduğu için şifre gerekir diye düşündüm aylarca bizi şifre olayı için aramayan Finansbank alışverişimizin ertesi günü bizi aramıştı hem de benim daha önce telefon üzerinden şifre oluşturmama rağmen, ne için aramıştınız dedim şifre fln deyince biizm şifremiz var dedim öyle mi fln dedi kapadı. Bunların dünyadan haberi yok :D

Bu arada her sene okulumuza gelen cardfinans tanıtımcısı bize kredi kartı almamız için ısrar ediyor, ben de Vatan vesilesiyle almıştımo kartı hiç kullanmadım iptal etsem mi bir zararı olur mu kullanmadan?