Banka Uygulamasından Harcamaya Taksit Yapma

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Ben hepsiburada dan telefon alacağım fakat biliyorsunuz ki taksitle telefon alma olayı artık yok bu yüzden şöyle düşündüm telefon harcaması karta yansıyınca kartın mobil bankacılık uygulamasından yapılan harcamaya taksit yapabilir miyim yani sonradan taksitlendirme dediğimiz olayı telefon alışverişini yaptıktan sonra yapabiliyor muyuz ? 6 taksit bile olsa yeterli

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Hayır yapamazsınız diye biliyorum. Çünkü satın aldığınız yere özgü değil, yasal olarak bir taksit kısıtlaması var. Bu sebeple sonradan da taksitlendiremezsiniz. Günümüzde taksitle telefon almanın iki yolu var: Alışveriş kredisi veya telefon hattı üzerinden satın almak.

Reaksiyon puanı
8,024
Eğer satıcı Elektronik olarak belirttiyse olur da direkt cep telefonu olarak belirttiyse olmuyor diye biliyorum.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Hayır yapamazsınız diye biliyorum. Çünkü satın aldığınız yere özgü değil, yasal olarak bir taksit kısıtlaması var. Bu sebeple sonradan da taksitlendiremezsiniz. Günümüzde taksitle telefon almanın iki yolu var: Alışveriş kredisi veya telefon hattı üzerinden satın almak.
Teşekkür ederim