BananaScreen

Bu konuyu okuyanlar

lucifer

Profesör
Yokluğunuzda bilgisayarı kitleyip gitmek iyi bir yöntemdir.Peki ama bunun için yüzünüzü kullanmaya ne dersiniz ???
Tabi önce bir webcaminizin olması gerekiyor.Bu işi şifreyle halletmek yerine yüzünüzü kullanmak için BananaScreen programını yüklemeniz gerekiyor.Bunun için www.bananasecurity.com adresine uğrayabilirsiniz ;)
Daha sonra programı çalıştırarak ,gerekirse ayarlardan kameranın yüzünüzü tanımasını sağlayabilirsiniz.Bilgisayarınızın açılış şifresini boşluğa girip "enroll" tuşuna bastığınızda program aktif hale gelecektir.
Siz bilgisayarınızın başından kalktığınızda program kendini kitleyecektir.Tekrar eski konumuna dönmesi içinse kameranın yüzünüzü görmesi yeterl :)
Böylece basit ama bir o kadar eğlenceli bir güvenlik ağı kurabilirsiniz :D
 

Wolker

Profesör
ya yüzümüzü tanımazsa ? estetik ameliyat mı olmamız gerekecek ? ameliyat masraflarını sdn mi karşılayacak peki :D
 

lucifer

Profesör
NOT: Eğer bilgisayar bir süre sonra sizi tanımazsa mesuliyet kabul etmem :p (Yani olacağından değil ama önlemimi alayım) :D ;D
 

gorko

Asistan
yaw bide şunu düşünün ya hırsız bilgisayarınızı götürüse o zaman ne olacaak adam azcık hak verin hırsız pc calarsa sizide calmak zorunda kalır
 

gokhans19

Profesör
Şimdi aradım bulamadım ama o program çok güzeldi.Önceden yüzünün resmini çekiyodun sonra bilgisayar açılırken kameraya bakıyodun eğer seni algılayamazsa bilgisayarı açmıyodu.Sen yinede program sitelerinde falan araştır forumlarda olabilir arkaplanı siyah renkti heralde taa 1 sene önce görmüştüm..
 

pesimist

Rektör
Emektar
Özel başlık
Onursal Üye
Tamam anlaşıldı.. Bu program evdeki hayvanlardan bilgisayarınızı korumak için.. herhangi bir insan gelince kilit açılıyor ama kedinizi gösterince açılmıyor..

hmmm.. ;D
 

auschwitz

Asistan
Riskli bir iş bunun yerine dokumatik bir monitör alıp parmak izinden bir güvenlik ağı kurabilirsin bu daha mantıklı olur monitörlerin çalışma süresi daha uzundur
 

murmillo

Asistan
aha cam bozuldu naapcaz şindik :p

abi ne gerenk var bunlara ne yapsak da istendiği taktirde kolayca silenebilir bu şifreler.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst