Ballmer'a Yumurtalı Saldırı

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Microsoft'un Başkanı Steve Ballmer, Macaristan'da bir üniversitede yaptığı konuşma sırasında bir gencin yumurtalı saldırısına maruz kaldı. Videoyu izleyin!

Steve Ballmer, Macar Ekonomi Üniversitesi'nde yaptığı bir konuşma sırasında, bir eylemcinin yumurtalarına hedef oldu. Microsoft'un başkanı Ballmer konuşmasını yaparken, bir kişi ayağa kalkarak, "Microsoft'un Macar devletine vergi ödeyenlerin milyarlarca forintini aldığını; şimdi bu parayı geri vermesini" söyleyerek elindeki yumurtaları Ballmer'a fırlattı. Videomuzda bu olayı izleyebilirsiniz.

İşin Aslı...

Bu eylemi yapan kişinin giydiği gömleğin arkasında Microsoft = Corruptor (yozlaştırıcı) yazısı, videoda rahatça okunabiliyor. Alışılageldik Microsoft karşıtı bir eylem olarak değerlendirilebilecek bu olayın ardında, Microsoft ve Macar hükümetinin yaptığı bir anlaşmaya karşı tepki yatıyor. Bu anlaşmaya göre, öğrencilere verilen Microsoft ürünleri, çok düşük fiyatlara satılıyor; aradaki masrafları da bir şekilde devlet üstlenmiş oluyor. Bu durum sonucunda öğrencilerde bir teknolojik marka bağımlılığı da yerleşmiş oluyor.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
üstünede 1-2 parça sucuk doğrasa tam olacaktı :D

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
mila12 dedi ki:
Yine Ballmer çevik adammış zira bill gates o kadar şanslı değildi :D
Bence daha şanslıydı yumurta yerine pasta yedi :) O kadar parası var ama pastayıda bedavaya getirdi çakal :D

afterdinner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yumurtaları fırlatmaya başlayınca dedim güvenlik şimdi üzerine atlar. Ama herkes sanki bir oyunmuş gibi sakince izledi :O Biz de olsa yaka paça dışarı atılır, güvenlik tarafından linç-vari bir şekilde tartaklanırdı :(

cakabuba

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yakasını paçasını vs. geçin de

1. Süper medeni cesaret tebrik ederim arkadaşı...
2. İşte başarının sırrı, o kadar yumurtadan sonra daha da fazla pişkinlikle devam...

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ellerine sağlık arkadaşın işi güçü rast gelsin ...

santigado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Videoyu çok dikkatli seyrettim de, Bu ballmer amca amma pişkin herif yahu :) eylemci konuşmasının ardından yumurtayı fırlatınca ballmer hemen masanın altına saklandı :)

Yahu düşündüm de, bu olay türkiyede olsaydı polis eylemciye orantısız şiddet uygular ertesi gün gazetelerde "eylemci ergenekoncu çıktı" haberlerini okurduk :)

Ayrıca aynı şeyi bizim ülkemizde olmasını dilerim, MS ürünlerini bizim devlete allah rızası için vermiyor herhalde. Giden bizim vergiler oluyor.

Yahu SDN arkadaşlara sesleniyorum, Ballmer buraya geldiğinde Pardus tişörtlerini giyip bizde yumurta, yoğurt, çay ne varsa fırlatalım pişkin herife :)))

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
santigado dedi ki:
Yahu SDN arkadaşlara sesleniyorum, Ballmer buraya geldiğinde Pardus tişörtlerini giyip bizde yumurta, yoğurt, çay ne varsa fırlatalım pişkin herife :)))

Bir şey fırlatmayı gözüm kesmiyor; ama Pardus tişörtünü seve seve, göstere göstere giyerim :)