Bakkt Merakla Beklenen İlk Bitcoin Ürününü Tanıttı

Bu konuyu okuyanlar

mcgregor1

Öğrenci
Katılım
1 Ekim 2017
Mesajlar
26
Reaksiyon puanı
4
Puanları
3
Yaş
30
ABD’nin en büyük borsalarından New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi ICE’nin kripto paraların kullanım alanlarını genişletmek adına yarattığı girişim Bakkt Twitter’dan gerçekleştirdiği duyuru ile ilk ürününü tanıttı.

Bakkt’ın ilk ürünü fiziksel Bitcoin vadeli işlemleri olduğu belirtilirken kullanıcıların diğer vadeli Bitcoin işlemlerinden farklı olarak kontratlarda gerçek Bitcoin kullanacağına dikkat çekildi.
“İlk kontratımız fiziksel olarak işlem görecek Bitcoin vadeli kontratları olacak ve kontratlar USD, GBP ve EUR gibi fiat paralar karşılığında harekete geçecek. Örnek vermek gerekirse bir USD/BTC kontratı satın almak kullanıcının hesabına bir Bitcoin’in gönderilmesi anlamına gelecek.”

dccn.png


Bakkt Bitcoin Adaptasyonunu Genişletmeyi Hedefliyor

Bitcoin ve kripto paraların kullanım alanlarının genişlemesine yönelik adımlar atmaya başlayan Bakkt daha önce gerçekleştirdiği duyurularda da Bitcoin ve kripto paralara zarar verecek fiziksel olmayan işlemleri kullanıma açmayacaklarına dikkat çekmiş ve Starbucks, Microsoft gibi şirketlerle anlaşma yaparak yaratacağı ödeme platformu ile bu mağazalardan Bitcoin ile alış veriş yapmayı olanaklı kılacağını takipçileriyle paylaşmıştı.

Günümüzde vadeli işlemlerin çoğu fiziksel Bitcoin kullanımını gerekli kılmazken Bakkt’ın formülü kurumsal yatırımcıların piyasaya zarar vermeden Bitcoin’e ilgi duymasını sağlayacak gibi görünüyor. ICE’ye duyulan güvenin Bitcoin ve kripto paralara da aynı şekilde yansıması Bakkt’ın beklediği müşteri kitlesine ulaşmasını sağlayabilir.

İsmail Hakkı Polat‘ın da “Bitcoin’in kurtarıcısı olabilir” olarak nitelendirdiği Bakkt’tan kripto para piyasasının beklentisi ise Bitcoin ve kripto paraların günlük hayattaki kullanım alanlarının artmasını sağlaması ve kurumsal yatırımcıları Bitcoin’e çekmesi yönünde.

Kaynak
 

Son mesajlar

Üst