Bakan Albayrak’ın istifasını yayınlayan kuruluşlar:

Bu konuyu okuyanlar

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Medyanın içler acısı halini eleştirmek yerine senin kanalın benim kanalım ayrımı yapıldığı için bugün buradayız. Bu durumdan rahatsız olmayı bırak alkışlayan insanlar da var.

Reaksiyon puanı
425
Medyanın içler acısı halini eleştirmek yerine senin kanalın benim kanalım ayrımı yapıldığı için bugün buradayız. Bu durumdan rahatsız olmayı bırak alkışlayan insanlar da var.
Ayrımı yaptiranlar kanalların kendisi. A Haber AKP, Halk TV, ODA TV, Fox TV gibi kanallar ise muhalefet yandaşı. Bu gayet açık

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Şimdi CNN Ahaber Habertürk gibi kanallar tamamen hükümeti savunmaya odaklı kanalllar. Durum öyle olunca da muhalif kanalların da tek amacı hükümeti yermek.
Kimse doğruya doğru yanlışa yanlış demiyor.
İktidar değiştikten sonra yeni bir medya kanunu lazım memlekete
Hükümet ile iş ilişkisinde olan hiç kimsenin ne dolaylı ne de direkt olarak medya kuruluşuna ortak olamaması lazım..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bundan sonra Halk TV ve KRT TV Tele1 takip etmeliyiz adamlar efsane... Tarafsız ve özgür basın. Resmi bir açıklama olmadan 2 saat yayın yapabiliyorlar Bakan istifa etti diye buda anaakım medya yapıyor adamlar...

İşte Türkiye'nin böylelerine ihtiyacı var. Hani bu Muharrem İnce'nin konuşmalarını vermeyen özgür basınımız.

Reaksiyon puanı
425
Şimdi CNN Ahaber Habertürk gibi kanallar tamamen hükümeti savunmaya odaklı kanalllar. Durum öyle olunca da muhalif kanalların da tek amacı hükümeti yermek.
Kimse doğruya doğru yanlışa yanlış demiyor.
İktidar değiştikten sonra yeni bir medya kanunu lazım memlekete
Hükümet ile iş ilişkisinde olan hiç kimsenin ne dolaylı ne de direkt olarak medya kuruluşuna ortak olamaması lazım..
Ayrımı yaptiranlar kanalların kendisi. A Haber AKP, Halk TV, ODA TV, Fox TV gibi kanallar ise muhalefet yandaşı. Bu gayet açık
:)

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557

Tam olarak buna tepkili olunması gerektiğini savunuyorum ben de zaten. Kimin neci olduğu görünen köy.

Ülkenin ekonomi bakanı istifa etti mi etmedi mi bunu bilmek için bir gün beklemek zorunda kalmak her vatandaşa koyan bir durum olmalı mesela.

Reaksiyon puanı
425
Tam olarak buna tepkili olunması gerektiğini savunuyorum ben de zaten. Kimin neci olduğu görünen köy.

Ülkenin ekonomi bakanı istifa etti mi etmedi mi bunu bilmek için bir gün beklemek zorunda kalmak her vatandaşa koyan bir durum olmalı mesela.
Zaten medya kuruluşlarını takip ederim. Eğer ortada bir iddia varsa incigine binciğine kadar araştırır öğrenirim.

Şu zamana kadar AKP yanlılarının çok fazla yalan haberine rastlamadım ama muhalefet tarafında cok rastladım nedense :(.

myexq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bu AKP'nin medyayı ele geçirdiğinin buz gibi kanıtıdır. Külliyeden emir gelmeden gıklarını çıkaramıyorlar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu AKP'nin medyayı ele geçirdiğinin buz gibi kanıtıdır. Külliyeden emir gelmeden gıklarını çıkaramıyorlar.

Resmi bir açıklama olmadan ne yapsın ? Halk TV KRT Tele1 gibi senaryo yazıp yazıp sallasınlar mı sade =?
Eğer Cumhurbaşkanlığı veya Berat Albayrak kameralar önüne çıkar açıklama yapar yayınlazlarsa dediğinde haklısın derim... Olmayan bilginin neyini paylaşacaklar.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Ülkenin ekonomi bakanı istifa ediyor. Yayınlayan medya yok ilginç.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Vallahi bazı arkadaşlar bu çalkantıdan sonra toparlamışlar kendilerini :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Demek ki gazetecilik sadece resmi açıklamaların yayınlandığı bir alanmış. Resmi açıklama yoksa resmi açıklamayı beklemekmiş gazetecilik.

Vallahi ben güldüm Allah da sizi güldürsün.

myexq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Resmi bir açıklama olmadan ne yapsın ? Halk TV KRT Tele1 gibi senaryo yazıp yazıp sallasınlar mı sade =?
Eğer Cumhurbaşkanlığı veya Berat Albayrak kameralar önüne çıkar açıklama yapar yayınlazlarsa dediğinde haklısın derim... Olmayan bilginin neyini paylaşacaklar.

E yuh artık ne resmi bir açıklaması? Berat Albayrak kendi hesabından paylaşmış ve saatlerce hiçbir yalanlama gelmemiş buna rağmen hiçbir resmi kuruluş açıklama yapmamış Berat Albayrağın istifa ettiği kesinleşmiş Cumhurbaşkanlığının istifayı kabul edip etmeyeceği konuşulmaya başlanmış. New York Times, Reuters, The Wall Street Journal gibi yabancı medyalar bile haber geçerken bizim medyanın gıkı çıkmıyor bu tam bir komedi. Çok saçma bir savunmya yaptınız tebrik ederim.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Vallahi bazı arkadaşlar bu çalkantıdan sonra toparlamışlar kendilerini :)

Demek ki gazetecilik sadece resmi açıklamaların yayınlandığı bir alanmış. Resmi açıklama yoksa resmi açıklamayı beklemekmiş gazetecilik.

Vallahi ben güldüm Allah da sizi güldürsün.

Haberciliğin Ana kuralı 5N 1K değil mi ? Kesin bilgi olmadan Senaryolar yazsınlar bu mu habercilik ? Hatta çıksınlar Merkez bankası başkanı ile yumruklaşmışlar öbürü ile dövüşmüşler o ona resti çekmiş flan desinler habercilik bu çünkü.

RESMİ AÇIKLAMA YAPAN 1 tane kaynak yokken neyi nasıl paylaşacaklar.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Çevrimiçi medyada da SDN :)

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
5N 1 K dan insanlar neler de çıkartıyor. Enteresan.

Mesela gazeteci bir rüşvet olayını ancak ve ancak rüşvet alan kişi aldığını açıklarsa haber yapmalıdır. Yoksa mesela;

Zimbarto adındaki bir hayali ülkede o ülkenin bakanı rüşvet aldığını açıklamazsa böyle iddialar olsa dahi bunları haber yapmamalı bunları araştırmamalıdır.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Araştırmacı gazeteci devri bitti zaten. Metin ya da prompter okuyan gazeteciler var artık.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
5N 1 K dan insanlar neler de çıkartıyor. Enteresan.

Mesela gazeteci bir rüşvet olayını ancak ve ancak rüşvet alan kişi aldığını açıklarsa haber yapmalıdır. Yoksa mesela;

Zimbarto adındaki bir hayali ülkede o ülkenin bakanı rüşvet aldığını açıklamazsa böyle iddialar olsa dahi bunları haber yapmamalı bunları araştırmamalıdır.

Senin mantığına görede elinde belge yok bilgi yok foto yok ses kaydı yok para yok. Ama bak bu rüşfet aldı deyip geç bu mu olay yani ? İnsanı karala iftira at sonra ben özgür basınım deyip sıyrıl güzel sistemmiş...

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
dolar düştü. albayrak gittikden sonra puhaha (!) ?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Sen anlamadın galiba, gazetecinin görevidir iddiaları haber yapmak ve derinlemesine eşelemek.
Adı üzerinde iddia. İddia ile ilgili haberler yapılabilir. Gazeteci suçlu ilan edemez ve hüküm veremez. O yargının işidir.
Ama iddialar araştırılmıyorsa ve haber yapılmıyorsa o ülkede basın adına bir şey yoktur.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Sen anlamadın galiba, gazetecinin görevidir iddiaları haber yapmak ve derinlemesine eşelemek.
Adı üzerinde iddia. İddia ile ilgili haberler yapılabilir. Gazeteci suçlu ilan edemez ve hüküm veremez. O yargının işidir.
Ama iddialar araştırılmıyorsa ve haber yapılmıyorsa o ülkede basın adına bir şey yoktur.

Senin mantığını anladım ben aynı Muharrem İnce'ye yapılan gibi olsun istiyon habercilik. Bİlgi yok belge yok at ifitirayı saraya o gitti diye yay kendi gazetelerinde sonra TV kanalına çık biliyoz kimler gidiyor de. Adam kendini aklamaya çalışsın konuşmalarını yayınlama görmezden gel. Sonra hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam et özür dileme adama atılan çamurla kalsın ÖZGÜR VE TARAFSIZ BASINDAN anladığın bu heralde ?

Benim anladığım o değil açık konuşam... Dedikodu üstüne adı sanı belli olmayan sözde kaynaklar üstünden haber yapılması ortalığın karıştırılması habercilik değil.

myexq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Haberciliğin Ana kuralı 5N 1K değil mi ? Kesin bilgi olmadan Senaryolar yazsınlar bu mu habercilik ? Hatta çıksınlar Merkez bankası başkanı ile yumruklaşmışlar öbürü ile dövüşmüşler o ona resti çekmiş flan desinler habercilik bu çünkü.

RESMİ AÇIKLAMA YAPAN 1 tane kaynak yokken neyi nasıl paylaşacaklar.

Berat Albayrak kendi hesabından paylaşmış hala kanıt belge yok haber yapılamaz diyorsun pes doğrusu. Cumhurbaşkanı veya bir siyasi Twitter hesabından açıklamalar yapılınca nasıl hemen haber oluyor resmi veya görüntülü bir açıklama gözetilmiyorsa buda belge niteliğindedir ki Instagram paylaşımı siber saldırı ve sahte olsa bu hemen açıklanır. Buna rağmen saatlerce bu konuyu dillendirmeyen medyanın tavrını savunabiliyorsan sana laf anlatılabilir değil.

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Konu sahibinin işi gücü yokmuş ta bunu bekliyormuş gibi aynı konuyu açmışta durmuş. Kınanı nerede ne zaman yakıyoruz peki? Attın ortaya bir bomba fitili ateşleyen ateşleyene.

Hiç merak etmeyin ak parti Berat Albayrak ın yerini dolduracaktır. Her zaman olduğu gibi hizmet Erdoğanın işidir Allah başımızdan eksik etmesin Erdoğan geldi ülke hizmet gördü, gelişti büyüdü. Haa sadece kendi cebine odaklananlar, saman ve patatesciler ne demek istediğimi anlayamaz. Onlar neden 800 bin liralık araba değil de 500 binlik araba biniyoruz derdindeler. Buradakilerin çoğuda neden i9 işlemcili bir makinem yok neden i5 te kaldım diye ağlıyor aslında.

Merak etmeyin her şey zamanla önce devlet kalkınacak ki milletini yaşatsın. Devlette yoksa millette de yok. Bakınız önceki hükümetlere daha emeklisinin maaşını ödeyebilmek için avrupanın önünde el pençe divan bekliyordular (yaşı tutmayanlar bunu bilmez)..

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914

Doğru mu acaba?

1604940344990.png

Son anlık dolar.

1604940479184.png

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Senin mantığını anladım ben aynı Muharrem İnce'ye yapılan gibi olsun istiyon habercilik. Bİlgi yok belge yok at ifitirayı saraya o gitti diye yay kendi gazetelerinde sonra TV kanalına çık biliyoz kimler gidiyor de. Adam kendini aklamaya çalışsın konuşmalarını yayınlama görmezden gel. Sonra hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam et özür dileme adama atılan çamurla kalsın ÖZGÜR VE TARAFSIZ BASINDAN anladığın bu heralde ?

Benim anladığım o değil açık konuşam... Dedikodu üstüne adı sanı belli olmayan sözde kaynaklar üstünden haber yapılması ortalığın karıştırılması habercilik değil.
Tabii canım kardeşim bu konuda üzerinden 24 saat geçmesine rağmen hükümetten hala ses çıkmaması ne kadar normal ise Canım Basınımın da bu konuda haber yapmaması o kadar normal.

Yalan haber konusunda iktidar yanlısı medya ile muhalif medya yarışamaz o ayrı.

Hadi dedikodu. Hükümet 24 saat bekler mi hayır böyle birşey yoktur demek için.

Gözünüz var ama görmüyorsanız benim size yapabileceğim bir şey yok.

Konu sahibinin işi gücü yokmuş ta bunu bekliyormuş gibi aynı konuyu açmışta durmuş. Kınanı nerede ne zaman yakıyoruz peki? Attın ortaya bir bomba fitili ateşleyen ateşleyene.

Hiç merak etmeyin ak parti Berat Albayrak ın yerini dolduracaktır. Her zaman olduğu gibi hizmet Erdoğanın işidir Allah başımızdan eksik etmesin Erdoğan geldi ülke hizmet gördü, gelişti büyüdü. Haa sadece kendi cebine odaklananlar, saman ve patatesciler ne demek istediğimi anlayamaz. Onlar neden 800 bin liralık araba değil de 500 binlik araba biniyoruz derdindeler. Buradakilerin çoğuda neden i9 işlemcili bir makinem yok neden i5 te kaldım diye ağlıyor aslında.

Merak etmeyin her şey zamanla önce devlet kalkınacak ki milletini yaşatsın. Devlette yoksa millette de yok. Bakınız önceki hükümetlere daha emeklisinin maaşını ödeyebilmek için avrupanın önünde el pençe divan bekliyordular (yaşı tutmayanlar bunu bilmez)..

500 bine de yakında zor araba bulursunuz üzerine de keyif çayı içersiniz artık :)

twitter'da gördüm. birisi çok güzel yorum yapmış.

Schrödinger'in istifası diye. Kuantum fiziği ile alakalı olanlar konuyu hemen kapacaklar.

Çok güldüm.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
951417_2.jpg

951417_3.jpg

951417_4.jpg

951417_5.jpg

0.jpeg

Hemen hemen yirmi dört saat geçiyor sanırım. Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik’e Bakan’ın istifası sorulmasa, bilgimiz de olmayacak. :)

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ekli dosyayı görüntüle 123315

Ekli dosyayı görüntüle 123316

Ekli dosyayı görüntüle 123317

Ekli dosyayı görüntüle 123318

Ekli dosyayı görüntüle 123321

Hemen hemen yirmi dört saat geçiyor sanırım. Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik’e Bakan’ın istifası sorulmasa, bilgimiz de olmayacak. :)

Adam Sözcü zaten direk yetkili ağız cevap verecekse böyle birisinin vermesi lazım. Söyledikleri kurumları ve şahısları bağlar ÇELİK'in
Diğer kanallar gibi geceden beridir olmayan olayları kulaktan dolma bilgileri mi verselerdi ? Yumruklar havada uçuştu onu dövdü öbürüne sövdü tarzı iddialar mı atsalardı ortaya ?

Adı sanı duyulmamış kişi çıkıyor Tweet atıyor Devlet bahçeli şunu dedi Erken seçim geliyor bu istifanın üstüne diye gerçek gibi alıp tartışıyorlar diğer kanallarda...

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Bu olaydan bağımsız; sosyal medyadaki dedikoducu mahalle karısı kılıklı bilgileri kaynının eniştenisinin kızkardeşinin yengesinden alan tiplere inananların resmi makamlara ve yetkili kişilere inanmasını bekleyemezsiniz. Onlar için olayların doğruluğu yanlışlığı değil kendi menfaatlerine olup olmadığı önemlidir. Valilik açıklamasına yalan deyip sosyal medyadaki uyduruk habere inanan adamlar var bu ülkede. Üstelik bunlar her fırsatta başkalarına "okuyun araştırın öğrenin" diyen adamlar.