Haber Bahçeli'den 'Ahbap'çılar, Babala'cılar...' Çıkışı!

Bu konuyu okuyanlar

onur.ozerr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

SON DAKİKA | Devlet Bahçeli'den çok sert sözler! 'Ahbap'çılar, babala'cılar...'

"Dünyanın neresinde olsun bu çaptaki doğal afetle ve yıkıcı etkileriyle başa çıkmak kolay değildir. Devletin ve hükümetin hakkını teslim etmek lazımdır" diyen Bahçeli, "Devletin yapamadığı ne vardır da ahbap'çılar, babala'cılar akbaba gibi kanat çırpmaktadır. Bu sahtekarların Türk televizyonlarında artık yer almaması lazımdır" ifadelerini kullandı.

Devleti acz içinde gösterircesine sosyal medyaya üşüşenler bindikleri dalı kestiklerini ne zaman anlayacaklardır? Yardım ve desteklerin AFAD aracılığıyla yapılması en doğru yoldur.

Ahbap ve Babala gibi deprem bölgesinde yardım amaçlı bulunan topluluklara devletin üst kademelerinden böyle büyük çıkışlar gelmesini nasıl karşılıyorsunuz?

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Söylediklerine katılıyorum aslında, neden? Devlet seferber olmuş binlerce personeliyle. Bazıları diyorki devlet yok ahbap, babala var. '' İşi siyasete getirmek isteyen'' kişiler böyle diyor. Haluk levent twitter hesabında söyledi afad'da bizim ahbapta. Böyle zor süreçte hangi gönüllü yardımcı oluyorsa Allah razı olsun.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,596
Söylediklerine katılıyorum aslında, neden? Devlet seferber olmuş binlerce personeliyle. Bazıları diyorki devlet yok ahbap, babala var. '' İşi siyasete getirmek isteyen'' kişiler böyle diyor. Haluk levent twitter hesabında söyledi afad'da bizim ahbapta. Böyle zor süreçte hangi gönüllü yardımcı oluyorsa Allah razı olsun.
İşi siyatesete getirmek isteyen kişiler ahbap veya babaladan değiller. Ahbap ve babala sadece yardım için orda siyaset için değil. O yüzden ben katılmıyorum söylediklerine.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bahçeli deprem üstünden siyaset yapan asker yok devlet yok devlet bilmiş devlet aciz diyenlere laf atıyor ama bu deprem sonrası olacak söylenecek laflar değil bence.

Haluk Levent'e bir laf söylemiyor ama Ahbap üstünden bu laf hepsine gider. Bu tarz sivri çıkışlara şu günlerde ihtiyacımız yok. Birlik beraberlik günlerine ihtiyacımız varken hiç hoş olmamış bu çıkış.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Söylediklerine katılmıyorum devlet hazırlıksızdı zaten geç geldiler olay yerine. Sadece afada kalsaydı durum çok daha vahim olurdu. Diğerlerini de engellemeye çalışıyorlar yani onlar ayırıyor esasında biz yaptık demek için. Zaten Haluk Levent yardım harici başka amacı yok. Diğerleri 3-5 oy almak için herşeyi yaparlar. Ortada siyaset yok varsa da bahçeli ve ekibi yapıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Devlet nerede diyen depremzedelere de hakaret ediyor.

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Söylediklerine katılmıyorum devlet hazırlıksızdı zaten geç geldiler olay yerine. Sadece afada kalsaydı durum çok daha vahim olurdu. Diğerlerini de engellemeye çalışıyorlar yani onlar ayırıyor esasında biz yaptık demek için. Zaten Haluk Levent yardım harici başka amacı yok. Diğerleri 3-5 oy almak için herşeyi yaparlar. Ortada siyaset yok varsa da bahçeli ve ekibi yapıyor.

Devlet nerede diyen depremzedelere de hakaret ediyor.
Sadece yazdığım kısma katılıyorum.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Sadece yazdığım kısma katılıyorum.
İşte işi siyasete getiren bir durum yok. İş siyaset ötesi zaten.

Bu durumda hazırlıksız kaldılarsa devlet demeyelim iktidarın sorunudur.

Bazı yıkılmayan binalar bunun en net kanıtıdır.

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
İşte işi siyasete getiren bir durum yok. İş siyaset ötesi zaten.

Bu durumda hazırlıksız kaldılarsa devlet demeyelim iktidarın sorunudur.
Siyasete getirenler oldu. Böyle büyük bir felakete malesef her yere ışık hızında yetişilemiyor. Komandolara hilti vb araç gereçleri teslim edip daha erken sahaya gönderilebilirlerdi.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Siyasete getirenler oldu. Böyle büyük bir felakete malesef her yere ışık hızında yetişilemiyor. Komandolara hilti vb araç gereçleri teslim edip daha erken sahaya gönderilebilirlerdi.
Daha hızlı hareket edilmeliydi. Ekipman daha fazla olmalıydı.