Back track 4

rudeboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar back track 4 ü indirip vmware üzerine kurdum biraz kullanayım dedim.yalnız wireless kartımı tanımıyor.Bunun icin ne yapmam gerekli?

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Arkadaşlar back track 4 ü indirip vmware üzerine kurdum biraz kullanayım dedim.yalnız wireless kartımı tanımıyor.Bunun icin ne yapmam gerekli?

Vmware senin wireless kartını görmez, sen onu normal sisteme kurmak zorundasın...

rudeboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki live cd olarak acsam makinamda wireless kartımı görürmü?

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
eğer indirdiğin backtrack vwware olarak indiripte bu haliyle wireless kartını görmüyorsa kartın backtracke uyumlu değil demektir,vmware için değil normal isolusunu indirdiysen zaten göremez...ve vmware den ayarlardan ağ ayarlarını açık oluup olmadığına bak.birde backtrack'in kendi sitesinden hangi donanımlardaki kartları görüp görmediği çalışıp çalışmadığıyla iligli makale olması lazım,oradan kendi kartının detaylarına bak...

rudeboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eğer indirdiğin backtrack vwware olarak indiripte bu haliyle wireless kartını görmüyorsa kartın backtracke uyumlu değil demektir,vmware için değil normal isolusunu indirdiysen zaten göremez...ve vmware den ayarlardan ağ ayarlarını açık oluup olmadığına bak.birde backtrack'in kendi sitesinden hangi donanımlardaki kartları görüp görmediği çalışıp çalışmadığıyla iligli makale olması lazım,oradan kendi kartının detaylarına bak...
teşekkür ederi bilgi için vmware olanını indiremedigimden diğer iso lu olanını indirmiştim.tekrar vmware li olanı indirmeyi deniyicem.wireless kartım Atheros AR5007EG yazıda göremedim yokmudur bunu calıstırmanın bir yolu .

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
teşekkür ederi bilgi için vmware olanını indiremedigimden diğer iso lu olanını indirmiştim.tekrar vmware li olanı indirmeyi deniyicem.wireless kartım Atheros AR5007EG yazıda göremedim yokmudur bunu calıstırmanın bir yolu .

benm wireless kartımla aynı.ben backtrackta bi uygulamasında kartımı görmüştü ancak etkin bi şekilde kullanamadım,pek kullanışlı bir kart değil sanırsam,backtrack dışında çok iyi bi kart ancak backtrackta kullanmak istiyorsan netten araştırarak usb wireless alman senin kullanma amacına daha iyi fayda sağlar bilgin olsun :thumbup1:

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
ne yapacaksın backtarck'ı?son kullanıcıya pek hitap etmez backtrack:)))
hatta sen enson kullanıcısın vmware da denediğine göre...DVDye çek dene,memlekette satılan hangi wifi donanımını tanımamış backtrack:)))ve muhtemelen centrino altyapısındadır bilgisayarın centrinolarda trafiğe injeksiyon yapılamıyor istediğini yaparsan yap:)AMD işlemcili laptop gerek:)yada uygun wifi kartı bulup alacaksın ebaydan falan çoook geniş kapsama alanlı:)
öneri;aircrack'in sitesinde windows platformu için uygulama-driverlar var ama genede asıl tavsiyem AMD laptop yada en temizi en ucuz sınırsız:)

karaduman3962

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar back track 4 ü indirip vmware üzerine kurdum biraz kullanayım dedim.yalnız wireless kartımı tanımıyor.Bunun icin ne yapmam gerekli?Yardım edermisiniz.Model Zyxel NWD271N USB Wireless Adaptör

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Vay forumu, centrino platformuyla injeksiyon yapamayacağını bilmeyen hakır'lar basmış geneee:p
Donanım yetmez,usb adaptör alırken paketin üstünde BT4 diye bi yazı varmı diye bak:p ön yüzde muhtemelen alt taraflarda kutucuklar içinde yazan yazıların içinde olur:D

alycann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Wireless olarak kullanamazsın.Eğer windowsta wireless'la internete bağlanıyorsan vmware bu bağlantıyı paylaştırır yani backtrack kabloludan bağlanıyor gibi görür.Backtrack'te bi ağ uygulaması vardı oradan bağlanabilrsin internete yeşil anten şeklinde bir ikonu vardı ismini hatırlamıyorum.Wireless kullanmak istiyorsan backtracki ikinci sistem olarak ayrıyeten yüklemeni öneririm yada live cd ile çalıştırmanı.