Soru Babam neden böyle yapıyor?

Bu konuyu okuyanlar

rxmmstein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba dostlar 14 yaşındayım geçen seneden bu yana kendimi çok geliştirdim ve toparlandım evde kendi paramı biriktirip aldığım dumbeller direnç bandı ve supplementlerle elimden geldiğince vücudumu geliştiriyorum her sabah 5 te koşuya gidiyorum akşam geri baskete gidiyorum ve ingilizce çalışıyorum amerikada basket oynama hedefim var bu sene de lgsye çalışmadım spor lisesine gitmek istiyorum ama sırf ders çalışmadığım için asla arkamda durmuyor ve istediğim hiç bişeyi almıyor durumumuz olmasına rağmen bu durumu sizce nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen moderatör:

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Dostum her ailede böyle. 2002 de lise sınavlarına girmiştim. Türkiyede ilk 100 e girmeme rağmen babam şu iki soruyu nasıl yalnış yaparsın demişti. Sen hedefinden vazgeçme. Ancak her zaman bir B planın olmalı. zamanının bir kısmını da B planın için harcamalısın.

xYavuz

Ölüm 15 adımlık uzakTa
Reaksiyon puanı
1,247
Merhaba dostlar 14 yaşındayım geçen seneden bu yana kendimi çok geliştirdim ve toparlandım evde kendi paramı biriktirip aldığım dumbeller direnç bandı ve supplementlerle elimden geldiğince vücudumu geliştiriyorum her sabah 5 te koşuya gidiyorum akşam geri baskete gidiyorum ve ingilizce çalışıyorum amerikada basket oynama hedefim var bu sene de lgsye çalışmadım spor lisesine gitmek istiyorum ama sırf ders çalışmadığım için asla arkamda durmuyor ve istediğim hiç bişeyi almıyor durumumuz olmasına rağmen bu durumu sizce nasıl düzeltebilirim?
Babalarin bazi işlerine akil sır ermez aklinda senin kendisine göre iyi düşündüğü birşey vardir elbet

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,046
Merhabalar,

Dersinizi çalışarak başlayabilirsiniz, Babanız iyiliğinizi düşündüğü için böyle bir yol izlemek zorunda kalmış olmalı.

İyi Forumlar…

eskiyeniahmet

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Zaten BANA GÖRE lisenin zorunlu olması saçma yani eğitim sistemi saçma ve aileler bazı konuları yanlış anlıyor veya bizim düşüncelerimizi anlayamıyor yaşın da ergenlik dönemine denk geldiği için bu da bir sorun.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,046
bence iyiliğimi düşünse hedeflerime saygı duyardı
Ben hedeflerine ve kararlarına saygı duyduğunu düşünüyorum. Ve babanın tek istediği senin iyiliğin bence. Kendi geleceğini hazırlayacaksın sonuçta bence babanın söylediklerine de kulak vermelisin.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,503
Ben hedeflerine ve kararlarına saygı duyduğunu düşünüyorum. Ve babanın tek istediği senin iyiliğin bence. Kendi geleceğini hazırlayacaksın sonuçta bence babanın söylediklerine de kulak vermelisin.
LGS'nin gelecekle hiçbir alakası yok. Kalkıp 200 puan almadığın sürece o sınav hayatında hiçbir şey değiştirmez. Sadece yapılmış olmak için yapılan boş bir sınav.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,046
LGS'nin gelecekle hiçbir alakası yok. Kalkıp 200 puan almadığın sürece o sınav hayatında hiçbir şey değiştirmez. Sadece yapılmış olmak için yapılan boş bir sınav.
Ben yapılan sınavların boş olduğunu pek düşünmüyorum şahsen. Ben neler yapabildiğimi fark etmiştim o sınavlar sayesinde.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Bazen hayatı kendine göre yaşamalısın…
Verdiğin kararların ardında durmalısın…
Ailene yapmak istediklerini ve bunun kazancının ne olduğunu anlat ve göster…

Belli ki baban senin ileride ekonomik bir sıkıntı yaşamandan korkuyor ve bunun için istemiyor…

Bende lisede okuldan kaçardım intercafe de PS3 oynardım…
Babam okumaz bu okumaz derdi…

Şimdi…

Ekonomist oldum…Hemde İngiltere de 2 sene Master yaparak…Ama kendi hayatımı yaşadım…

Sağne6969

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence baban sadece ders çalışmanı istiyor çünkü benim babamda ders çalış istediğini alırım diyor