B450M S2H Vs B450M-A PRO MAX Vs B450M-K

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet Eren OZD

Doçent
Reaksiyon puanı
268
Asus Prime B450M-K Aldım Şu An Kargoda Ama Herkez İyi Değil usu Yok vb. Söylüyor İade Etmelimiyim?İade Edersem S2H mı Yoksa A-PRO MAX mı Almalıyım?
Cevaplarsanız Sevinirim...

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Ryzen 5 ve üstü için msi anakartları tercih etmek hiç olmazsa pasif soğutucu olması iyi olur. Ama overclock düşünmuyorsan pek sıkıntı olacağını sanmam ryzen 5 için sadece vrmler çok ısınır tahminim. Kullanan birine sormak daha iyi olur. Aşırı vrm isinirsa işlemciye düzgün voltaj gönderemeyebilir ve işlemci performansı düşebilir. Ama overclock yapmayacaksan en azından ryzen 5 için asus bunu hesaplanmıştır bence. Yine de b450 lerde ki en kötü vrm yapısı bu anakartta sen bilirsin :)

Ahmet Eren OZD

Doçent
Reaksiyon puanı
268
Ryzen 5 ve üstü için msi anakartları tercih etmek hiç olmazsa pasif soğutucu olması iyi olur. Ama overclock düşünmuyorsan pek sıkıntı olacağını sanmam ryzen 5 için sadece vrmler çok ısınır tahminim. Kullanan birine sormak daha iyi olur. Aşırı vrm isinirsa işlemciye düzgün voltaj gönderemeyebilir ve işlemci performansı düşebilir. Ama overclock yapmayacaksan en azından ryzen 5 için asus bunu hesaplanmıştır bence. Yine de b450 lerde ki en kötü vrm yapısı bu anakartta sen bilirsin :)
S2H Alıyım Ozaman Kimsenin Kötü Dediğini Duymadım.

Ahmet Eren OZD

Doçent
Reaksiyon puanı
268
Bi msi vrmleri yok onda da ama en azından vrmler üzerinde pasif soğutucu var diye öneriliyor. Alabiliyorsan msi, pahalı ise en azından onu alabilirsin bence.
Msi da vram soğutucusu ve mosfet soğutucusu ve oc ile ileriye dönüklük varmı?

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Ben gigabyte x370 kullanıyorum vrmleri benzer yapıya sahip tahminim s2h ile, ryzen 3600 ile aşırı bir vrm sıcaklığı yaşamıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Msi da vram soğutucusu ve mosfet soğutucusu ve oc ile ileriye dönüklük varmı?
Msi in soğutucusu olmasa bile vrmleri kaliteli :) diğeri kadar ısınmaz yani. Ne kadar bütçen var?

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Yani bence öyle, çok fark yoksa msi al bütçene göre onu alamıyorsan S2H al.

Ahmet Eren OZD

Doçent
Reaksiyon puanı
268
Yani bence öyle, çok fark yoksa msi al bütçene göre onu alamıyorsan S2H al.
560 tlye kod ile asus aldım 6 tl daha fazla verir msi alırım sıkıntı deil.fakat iki ürün aynı pakette geliyor birini iade edeceğim sorun yaşıyorum ekran kartını alıp anakartı iade edebilirmiyim?yoksa ikisinide mi alıp sonradan anakartı iade mi etmem gerek?

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Farkı farklı gelir alınca birini iade edersin sanırım. Aldığın siteye mail falan atarsan daha iyi bilgolendirirler sitelerin prosedürü farklı olabiliyor.