Azureus 3.0: Vuze

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Ünlü BitTorrent istemcisi Azureus'un yeni sürümü, çokluortam dünyasına yasal yoldan dalmak için bire bir. Yeni görünümüyle Azureus Vuze karşınızda.

Aslında Vuze için Azureus geliştiricilerinin yeni bir iTunes yaratma girişimi diyebiliriz. Tabii burada temelde yine BitTorrent sistemi etkin şekilde çalışıyor. Ayrıca geri planda Azureus yine çalışırken sadece üzerine bir arabirim giydirmesi yapılmış durumda.

vuze01.gif

Vuze bizi farklı bir görünümle karşılıyor.

Teknik Üzerinde Taktik

Yalnızca tek bir tuşa tıklayarak alışıldık Azureus arabirimine ulaşabildiğiniz Vuze'da, açılış sayfasında da indirilen ve gönderilen dosyaları görebiliyorsunuz. Ayrıca sayfanın sağında ise karşınıza en son dolaşıma çıkmış dosyalardan seçmeler de görüntüleniyor.

Azureus içerik ortaklarıyla beraber çalışmanın yanısıra kullanıcılara da Vuze üzerinden dosyaları (herhangi bir BitTorrent istemcisinde olduğu gibi) dağıtma imkanı veriyor. Tabii Vuze ile bu işi yaptığınızda, aramalarda çıkabiliyorsunuz. Ayrıca Azureus içerik ortaklarıyla beraber içerik kiralama ve satma konusunda da adımlar atmış durumda. Ayrıca Vuze sisteminde yeni nesil yüksek tanımlı internet yayıncılığına oldukça fazla atıf var.

vuze02.gif

Advanced kısmına tıklayınca karşımızda alıştığımız Azureus.

:: Azureus Vuze'u indirmek için tıklayın.

Bilgi İçin: Azureus Vuze
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

nfmtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet var. port tam aklımda değil ama araştırırsan bulabilirsin

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
nfmtr dedi ki:
gerek yok port açmayaa benim bildigim kadarıyla şimdiye kadar hiçbir torrent programı için port açmadın ;) ayrıca fake upload yapan var mı aranızda?

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
emubaltaci dedi ki:
nfmtr dedi ki:
gerek yok port açmayaa benim bildigim kadarıyla şimdiye kadar hiçbir torrent programı için port açmadın ;) ayrıca fake upload yapan var mı aranızda?
Utorrent port açmadan çalışmıyor mesela.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
elektr10 dedi ki:
emubaltaci dedi ki:
nfmtr dedi ki:
Utorrent port açmadan çalışmıyor mesela.
1 küsür senedir kullanıyorum hiç port fln açmadım gayet de iyi indiriyor.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bilmem ki bende olmuyor.Kırmızı bir çizgi çekiyor, port açılınca yeşil :)