Aziz Yıldırım'dan Çarpıcı Açıklamalar

Bu konuyu okuyanlar

maxxdump

Müdavim
Katılım
2 Nisan 2008
Mesajlar
6,377
Reaksiyon puanı
6
Puanları
38
Yaş
37
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, geçtiğimiz sezon Turkcell Süper Lig'de şampiyon olamadıkları için Zico ile yollarını ayırıp Aragones ile anlaştıklarını açıkladı.

Aziz Yıldırım'ın, sarı lacivertli kulübün resmi yayın organı olan Fenerbahçe Dergisi'nde yer alan açıklaması şöyle:

"Sevgili Fenerbahçeliler,
Yeni teknik direktörümüz ile birlikte, Profesyonel Futbol A Takımımızda yeni bir döneme adım atıyoruz. Uzun araştırmalar ve değerlendirmeler sonucu; kariyerine ve bizim belirlediğimiz hedefler doğrultusunda Fenerbahçe'yi daha ileri noktalara taşıyacağına inandığımız Sayın Aragones'in, yeni hocamız olmasına karar verdik ve bu kararımızı da bir süre önce kamuoyu ile paylaştık. Yeni hocamız ve teknik kadrosuyla Fenerbahçe'nin hem yurt içi hem de Avrupa'daki hedefleri açısından iyi bir sezon geçireceğine inanıyoruz.

Geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi'nde gelinen yere, kazanılan başarılara rağmen, yurtiçinde belirlenen hedeflerinin gerisinde kalmamız, çok kolay bir şekilde elde edebileceğimiz şampiyonluğu kaçırmamız ve bu nedenle tüm camiamızda yaşanan burukluğu ortadan kaldırma düşüncemiz yeni teknik direktör arayışımızda etkili olmuştur. Eğer kazanılan bir takım başarılar nedeniyle, bir takım başarısızlıkları göz ardı etmeye, tolere etmeye kalkarsak, bunu Fenerbahçe'de gelenek haline getiririz ki, bu da Fenerbahçe'nin geleceği açısından çok büyük bir tehlike oluşturur. Fenerbahçe yarıştığı her kulvarda, gelinebilecek en üst seviyeyi kendisine amaç edinmiş bir kulüp ve camianın adıdır.

http://www.imagecross.com/

Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası'nda yarı final mücadelesi vererek ne kadar güçlü olduğunu herkese göstermiştir. Sahip olduğu inanç ve irade, gösterdiği azim ve mücadele gücü, ortaya koyduğu performans neticesinde son bir ay içinde elde ettiği başarılarla tüm ulusumuzu sevince boğan, ulusça birlik ve beraberliğimize katkı sağlayan ve Türk futbolunun her anlamda daha ilerilere gitmesinin yolunu açan Milli Futbol Takımımıza ve bu takımda yer alan Fenerbahçeli oyuncularımıza da teşekkür etmek istiyorum.

Fenerbahçe'nin geçtiğimiz sezon Avrupa'da elde ettiği başarılardan sonra, içinde yer alan Fenerbahçeli oyuncularımızın da önemli katkılarıyla Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası'nda elde ettiği bu derece, bir bütünlük ve devamlılık içerisinde Türk futbolunun önünü daha da açacaktır. Milli Takımımızın elde ettiği bu başarı, hem Fenerbahçe'ye, hem de diğer kulüp takımlarımıza büyük faydalar sağlayacaktır. Gerek Milli Takımımızın, gerekse kulüp takımlarımızın uluslararası arenada kazandığı ve büyük ses getiren bu tip başarılar, ligimizin kalitesi ve kulüplerimizin gelirlerinin artması, ligimizin daha büyük pazarlara açılması, izlenebilirliği ve oynanabilirliği bakımında futbol mekanlarının daha modern hale getirilmesi ve her şeyden önemlisi Türkiye'nin tanıtımı açısından çok büyük önemler taşımaktadır.

Buradan, kısa bir süre önce göreve gelmelerine rağmen, Türk futbolunda umut veren adımlar atan, Milli Takımın kazandığı bu başarıda büyük katkıları olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Hasan Doğan ile kurullarını da kutluyorum. Bu başarıların, Türk futbolundaki sağlam yapıların temelini oluşturmasını diliyorum.

Son olarak, geçtiğimiz ay içerisinde yakaladığı lig şampiyonluğu ile basketbolda bir gelenek yaratmaya başlayan ve bu spor dalında da Avrupa'daki başarı hedeflerimizi pekiştirmemizi sağlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız ile Türkiye Kupası'ndan sonra Türkiye Şampiyonluğu'nu da kazanarak, ezeli rakibimize bu alanda bariz bir üstünlük kuran Fenerbahçe Kürek Takımımız ile Türkiye şampiyonu olan masa tenisi şubemizin tüm yönetici, antrenör, sporcu ve çalışanlarını tebrik ediyorum.

Fenerbahçe ailesine yeni katılan ve önümüzdeki dönemde her dalda elde edeceği yeni başarılarla Türk sporuna yeni katkılar yapacağına inandığım sporcular ile teknik ekiplere hoş geldiniz diyor, aramızdan ayrılanlara da Fenerbahçe'ye verdikleri hizmetten dolayı teşekkür ediyorum."


kaynak: http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=48773
 

Son mesajlar

Üst