Azerbaycan-Ermenistan sıcak çatışma !!

BlackSwords

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Twitter'da konuşulan haberlere göre iki ülke arasında savaş "başlamış!" fakat hiç hir haber sitesi böyle bir haberi duyurmadığı için emin olamadım . Daha sonradan dışişleri bakanlığının 6 haziranda belirttiğine göre çatışmalar sınır bölgesine taşınmış.İnşallah daha ilerki boyutlara taşınmadan durum kontrol altına alınır.Allah azeri kardeşlerimizi korusun..

Kaynak

Kaynak

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Bende yeni öğrendim bu haberi.

Son bir hafta içinde Azerbaycan-Ermenistan cephe hattı oldukça gergin.

Zira cephe hattında hayatını kaybeden askerler oldu.Uluslararası toplumun güç kullanmayın çağrılarına rağmen cephe hattında gerilim her geçen gün daha da tırmanıyor.Son olarak Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın "Azerbaycan'a sert cevap vereceğiz ve ordu her an tetikte" tehdidi bölgede gerginliği doruğa çıkardı.
Hatta sosyal paylaşım sitelerinde savaş başladı haberleri yayıldı. Ancak Azerbaycan makamları, haberin provokasyon niteliği taşıdığını bildirdi.Azerbaycan Savunma Bakanlığı gece boyunca cephe hattının tamamında çatışma yaşandığını açıkladı.Azerbaycan, Sarkisyan'ın dünkü açıklamalarına statükonun kabul edilemeyeceğini vurgulayarak cevap verdi.Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Siyasi Tahliller Şubesi sorumlusu Elnur Aslanov, cephe hattındaki olayların sorumlusu olarak Ermenistan'ı gösterdi.
Azerbaycan ile Ermenistan arasında 1988'de başlayan çatışmalar, iki ülkenin bağımsızlığını kazanmasından sonra savaşa dönüşmüş, taraflar 1994'te Bişkek'te ateşkes anlaşması imzalamıştı.Ateşkese rağmen, Azerbaycan topraklarının beşte biri halen Ermeni işgali altında...

http://www.trthaber.com/haber/dunya/azerbaycan-ermenistan-hatti-gergin-44112.html

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
aslında gireceksin geberteceksin alayını ne pislik bir milletmiş arkadaş

cipro06

Doçent
Reaksiyon puanı
4
1.amerika 2.ermenistan3.yunanistan 4.israil ortalığı karıştıran en önde gelen ülkeler.bir nevi bulaşık diyebiliriz.

serdargvn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sınırda bazı zamanlarda gerginlik oluyor ve çatışma çıkıyor ama nedense hep azeri kardeşlerimiz ölüyor

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Twiter olayını ciddiye almamıştım.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Bir ordunun kazanması için sadece maddi güç yeterli değildir eğer olsaydı rusya afganistandan abd ıraktan kaçmazdı.Bir yanda ermenistan ermenileri diğer yanda 21, yüzyılın tağutu sen ülkene tağutluğu getir bir karış ülkeye topraklarını kaptır sonra feryad et manevi çöküntünün taban yaptığı azarbaycan o savaşa girerse baştan kaybeder

skymen4

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eğer Bu Çatışma Devam Ederse Dünya Karışacak Gibi Görünüyor.

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bu çatışmalarda eğer Türkiye olaya müdahale etmediği sürece dünya karışmaz.Çünkü çoğu avrupa devleti aynı kurtuluş savaşında olduğu gibi bu ermenileri destekleyecektir ve Türkiyenin olaya müdahale etmesini istemeyeceklerdir.Olaya belki Türkiyeden başka Rusya da karışabilir bence çünkü eğer Azerbaycan ermeniler tarafından işgal ediliirse bölgede ermeniler biraz daha güçlü olacaklar ve diğer avrupa devletleri de ermenistanı destekledikleri için bence Rusya için tehlikeli olabilir bu durum

Reaksiyon puanı
10,325
putin ayısı orada ne derse o olur. kime taraf durursa kazanan da o olur gibime geliyor. çünkü oralar onun arka bahçesi. amerika oralarda daha evvel epey bir bilek güreşine girmişti daha evvel, kazandı da... çünkü ruslar zayıftı o zaman... ama artık ruslar varım demeye başladı ve oyunu kendi kurallarına göre dizayn etmek istiyor olabilir. bu kargaşanın temelinde rus parmağının varlığı kuvvetle muhtemel kısacası.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Allah8cc]ın esmasında zalim sıfatı bulunmamaktadır zulmetmez ama bir zalimi başlarına musallat eder o zülmeder.Sen rezil kgb başkanının rezil oğlu camileri kapat benim azeri kardeşleriimi fahişe et dini yasakla ve bir avuç ermeni seni maymun gibi oynatsın bunlar iyi günleri daha kötüsü inşaallah gelecektir ve inşaallah vatanları talan edilecek ve ümmet kıyam olacak şuursuzluğu atacak ve kurtuluş savaşını başlatacaktır önce baştaki tağut gidecektir.Kendini Rab sanan ve Rabbiyle mücadeleye giren baştan kaybeder

Reaksiyon puanı
10,325
bunlar iyi günleri daha kötüsü inşaallah gelecektir ve inşaallah vatanları talan edilecek
[MENTION=51895]ashabulyemin[/MENTION], kardeş, müslüman ahlakında beddua yoktur. hidayet dilemek vardır. dua etmek vardır. oradaki zalim tiran'a ben de en az senin kadar kızgınım, hatta azeri kardeşlerimizin komünist dönemlerden kalma yaşam tarzlarına ziyadesiyle içerliyorum ama beddua etmiyorum. bu insanlar 70 yıllık çok ağır bir inkisar döneminden, karanlık bir cehennem anaforundan yeni kurtuldular sayılır. onların birden tertemiz bir hayat sürmeleri zordur. bi düşün ki, tam yetmiş yıl su yerine votka içirilerek imanlarıyla beraber beyinleri de yıkanmış. bu insanların kendine gelmesi öyle kolay değil, en az bir elli yıl geçmesi gerekli.

işin dua kısmınaysa ben de içtenlikle katılıyorum. ama öyle ağır bir bedduanın arkasından önemini kaybediyor diye düşünüyorum.