Aypon değil ayfon =))

Bu konuyu okuyanlar

carizmauqur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayıptır yahu canı sıkılmış birşeyler paylaşmaya çalışmış dışlamanın ne anlamı var eleştirilir ama kovuyorsunuz siz olmaz ki :)
Bu arada google translate ne diyorsa odur ayfon :D

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bana sanki daha cok ayfune diye okunuyo gibi geldi ama turk dil kurumu bunu da nuriye olarak degistirir bence euroyu avrat benzeri biseye benzetmesi gibi :p

Cedriic

Profesör
Reaksiyon puanı
15
@versamax . evet istiyorsan sana çıkacağı ayı tahmini olarak vereyim ekim' de çıkması bekleniyor . @Kurşun Kalem Tanımadığın kişiler hakkında yorum yapma derim . Türkçe bitti mi evet benim açımdan bitti MEB onaylı diksiyon sertifikam var .Ha ingilizce kelime telafuzlarına gelirse sanırım biliyorsundur dünya genelinde ortak dil ingilizce olarak kullanılıyor .

Herşeyi bi yana bırak. ingilizede " ı " var mı ? ıphone yazmışsın. Gelmiş bize gramer dersi veriyorsun. Aypon u ilk defa da senden duyuyorum bu arada. Herkes ayfon diyor ona. Bilmese bile sağdan soldan duymuşlardır. Ama aypon diyecek kadarda olamaz. Derse bile canı sağolsun. Sen bunun neden eleştirmesini yapıyorsun?

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Neler oluyor size yahu, adam bir yerlerden duymuş açıklama getirmek istemiş. Siz doğru telaffuzunu biliyor olabilirsiniz ama bilmeyen bir kişi bile bu konuyu okursa, faydalı etiketini yapıştırırım ben konuya. Adam başkalarının yanlışını düzeltmek istemiş, var ise sizde onun yanlışlarını düzeltin, sizin bu yaptığınız konuyu eleştirmek değil baltalamak. Eleştiri dediğin yapıcı olur, yapıcı bir yorum göremedim ben.

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Neler oluyor size yahu, adam bir yerlerden duymuş açıklama getirmek istemiş. Siz doğru telaffuzunu biliyor olabilirsiniz ama bilmeyen bir kişi bile bu konuyu okursa, faydalı etiketini yapıştırırım ben konuya. Adam başkalarının yanlışını düzeltmek istemiş, var ise sizde onun yanlışlarını düzeltin, sizin bu yaptığınız konuyu eleştirmek değil baltalamak. Eleştiri dediğin yapıcı olur, yapıcı bir yorum göremedim ben.

%500 katılıyorummm

AMaTöR_Pc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Yeni farkettim ben aypon diyormuşum

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Türkçe'ye sahip çıkmadan İngilizce bir markayı doğru okutmaya çalışmak nedir anlamadım. İsterse yazıldığı gibi okusun millet, hatta bu daha iyi bence. İngilizce dünya diliymiş. Dünya dili diye biz de bu dili resmi dil mi ilân edelim ya da Türkçe karşılıkları dururken İngilizcelerini mi kullanalım? (örn: like etmek, start vermek vs.) Gelin, dilimizdeki yozlaşmaya dur deyin.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Ayton desek olmazmı süper kahraman ismine benzedi. :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
ne oluyor burda :) peki samsung- samsun diyenler ne olcak

voluman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cümleten selamın'aleyküm .
Arkadaşlar şu an açmak istediğim konu diğer açılan konular kadar önemli bir konu değil ama açmakta fayda olduğunu düşündüm konu şu gözlemlediğim kadarıyla halkımız ayfon'u aypon diye dile getiriyor :) .
küçük bir gramer konusunu anlatmaya çalışayım ingilizce kelimeleri telafuz ederken bir kaç kurala uymak gerekiyor ve ıphone ' da bu konuya dahil ingilizce kelime telafuzlarından birinde p ile h - harfi yan yana geldiğinde -f- olarak telafuz ediliyor :) yani ı[p-h]one kelimesini incelediğimizde p ile h harfinin yan yana keldiği ve telafuz ederken -f- ile telafuz edmemizin daha doğru olacağını farkediyoruz . :)
ı|ph|one = ı| f | one = ayfon :devil2::)

dostum senin açtığın birkaç konu daha gördüm, darılma ama biraz daha mantıklı konular açarsan daha bilgilendirici makbule geçer hem başkaları tarafından da bu şekilde görülmezsin

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Ben de Casio'ya Kasıyo diyorum.

passkeys

Asistan
Reaksiyon puanı
2
delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış :D :D :D " mış " ayrımıydı yoksa :D

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
karadeniz ağzıyla söyleyenler hep yandı o zaman. Onlar nedemeli?:)

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
neler oluyor burda yaw biride ios altı ya link falan diyo tecavüzcü coşkun gibi güldüm :D

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Nasil bir hata edip bu konuya girdim isyanlara bağlıyorum şimdi

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bir de Afyon var unutmayalım lütfen :)

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
[video=youtube;VnY-lygpp3U]http://www.youtube.com/watch?v=VnY-lygpp3U[/video]

unutulmazx

Doçent
Reaksiyon puanı
14
yazık hiç biriniz aypon diyen biri görmemişsiniz ve konuyu başlatan adamı habire rencide etmek istiyorsunuz.

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
yazık hiç biriniz aypon diyen biri görmemişsiniz ve konuyu başlatan adamı habire rencide etmek istiyorsunuz.

Konu tartışmaya açık.

Birde yorumu yanlış yazmışsınız herhalde,
biz ''aypon'' diyenlerdeniz.

Son mesajlar