Soru Aynı özelliklere sahip iki bilgisayar nasıl bu kadar farklı performans gösterebilir?

Bu konuyu okuyanlar

LuckyVIIs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Oyun oynuyorum, fazla performans gerektirmeyen league of legends oynuyorum. ancak bilgisayarımda özellikle windows 10 güncellemelerinden sonra performans düşüklüğü meydana geldi ancak ondan önce de yazının ilerisinde bahsedildiği gibi bir performans almıyordum. ben de belki ram yükselterek ya da monitör alarak bir şeyleri toplayabilirim diye düşünürken şu videoyu buldum -
.

benim laptopumun da özellikleri aynı -

ben oyundayken full hd'de en düşük ayarlarda pc de biraz ısınınca 50 fps ortalama ANCAK alıyorum.
adam diyor ki full ayarlarda full hd görüntüde bilgisayar 70-80 alıyor.

ben aylardır kafayı yiyorum bunu da görünce sinirlerim tepeme çıktı gerçekten.

bir fikir verebilen olursa çok sevinirim. iyi tatiller..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba. Oyun oynuyorum, fazla performans gerektirmeyen league of legends oynuyorum. ancak bilgisayarımda özellikle windows 10 güncellemelerinden sonra performans düşüklüğü meydana geldi ancak ondan önce de yazının ilerisinde bahsedildiği gibi bir performans almıyordum. ben de belki ram yükselterek ya da monitör alarak bir şeyleri toplayabilirim diye düşünürken şu videoyu buldum -
.

benim laptopumun da özellikleri aynı -

ben oyundayken full hd'de en düşük ayarlarda pc de biraz ısınınca 50 fps ortalama ANCAK alıyorum.
adam diyor ki full ayarlarda full hd görüntüde bilgisayar 70-80 alıyor.

ben aylardır kafayı yiyorum bunu da görünce sinirlerim tepeme çıktı gerçekten.

bir fikir verebilen olursa çok sevinirim. iyi tatiller..
şimdi şöyle bir ayrıntı fark ettim, videodaki bilgisayarda iki ram soketi varmış (Dual RAM) diyor. Bendekinde tek soket var. Bu o kadar fark yaratabilir mi?

Son düzenleme: