Ayda 55 Bin Tl Kazanan Dilenci

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8

19962.jpg

Kütahya'nın Simav İlçesi'nde dilencilere karşı operasyon düzenleyen zabıta ekipleri yaşlı bir adamın cebinden çıkan parayla neye uğradığını şaşırdı.

Kütahya Simav Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Ramazan ayı ile birlikte artış gösteren dilencilere karşı operasyon başlattı.

Başka illerden gelerek duygu simsarlığı yapan dilenciler, daha sonra şehir dışına çıkarıldı. Belediye meydanında dilenirken yakalanan 58 yaşındaki değnekli İ.K.'nın üzerinden bin 853 TL çıktı.

Bunu gören ekipler, bir günde bu parayı kazanan dilencinin aylığının en az 55 bin liraya geldiğini belirterek şaşkınlıklarını dile getirdiler.

İ.K'nın da üzerinden çıkan paraya el konuldu. Ceza kesilerek serbest bırakıldı

kaynak:http://www.siyahgazete.com/ayda-55-bin-tl-kazanan-dilenci-13191h.htm

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ali ağaoğlunun tek rakibi bu dilenciler :)

bizim milletimiz "hayır sever" olduğu kadar "doğru iş için hayır" yapsa çok daha iyi olur bence.

camilerde olsun vakıflarda olsun fakirler için yardım kampanyaları ve her zaman var. ama bilen yok. bilsede yardım yapan çok az :)

cami çıkışında "camiye yardım" diyen adam bu kadar para toplayamıyor. toplasa her yer şimdi camiydi, hiç aç kalmazdı.

bizim burada "halkın desteği" ile cami yapılmaya kalkışıldı. 2 yıla yakın bitti. niçin:dilenciye sadaka veren halk cami için yeterli yardımı yapmadı.

bazen fakir öğrencilere destek için para toplanıyor. daha doğrusu toplanamıyor :D
ama dilenciler ayda binlerce lira kazanıyor... çok yardımseveriz. :)

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
dilenciye bir kuruş para vermeyin bu devirde dilenci mi kaldı

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
bunlar asıl ihtiyaç sahiplerinin de vebalini, hakkını alıyorlar. Ne yapacaklar bakalım öbür tarafta ?

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ufakken içim acırdı verirdim ama artık ben inandırıcılığı kalmadı istediklerinde sende varsa bana ver diyorum.

NOT: Merdivenden inerken gözünü açıp merdivene bakan kör dilenci gördüm

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ufakken içim acırdı verirdim ama artık ben inandırıcılığı kalmadı istediklerinde sende varsa bana ver diyorum.

NOT: Merdivenden inerken gözünü açıp merdivene bakan kör dilenci gördüm
>>ben para sayan dilenci gördüm.
>>yerde dilenirken bozuk paralara karışmayıp büyük paraları saklayan dilenci gördüm.

(okuldan yürüyerek dönüyordum. canım sıkkındı otobüse binmedim. alt geçit kenarında gördüm.içim acımıştı haline. 5 tl verdim. cebimdeki o hafta için son paraydı. sonra şeytan dürttü: arkamı döndüm bir baktım, desteyle paranın arasına koydu benim 5 tl yi :) )

yani dilencilerin yüzsüzlüğüne birebir şahit oldum :)
içim acıdı. giden son param olan 5 tl ye değil. insanlığın ölmüş olmasına. ben 1 tl için eve yürüyerek gittim. :)

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Bazen gerçekten zor durumda olanı anlayabiliyorsun. O zamanlarda da boş geçmemeye çalışırım.

Hani ibretlik olay derler ya, benzer bir olay başıma gelmişti.

Yıllar önce bir Kasım ayında, İstanbul-Kartal'dan Edirne'ye dönüyoruz. Kartal civarında bir kırmızı ışıkta yaşlı bir adam arabanın camına tıklatıp birşeyler istedi. Ben tam cebimde 1-2 lira bozukluğu veriyorken, şoför arkadaş müdahale edip tersledi adamı, adam da "beyefendi veriyordu birşeyler" demeye çalıştı. Neyse az ilerledik arkadaşın (aracı kullanan) açtığı cam bozuldu ve bir daha yukarı kalkmadı. Yol yordam da bilmiyoruz. Taa oradan topkapıya gelene kadar o soğukta donduk. Bulduğumuz bir tamirciye de 50 tl civarında bir para ödemek zorunda kaldık. (Yıl 2007 de)

Kimin gerçekten ihtiyacı olup olmadığını anlayamayız. O yüzden ben şahsen, elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım. 1-2, 3-5 neyse artık.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
devletimiz yıllardır fakire bakıyor zaten. dilenciliğin hiç bir temeli yok. üstüne onlarca profesyonel yardım kuruluşu var artık.
her ne kadar kendilerini düşmüş gösterseler de nerede görsem yüzlerine tükürmek geliyor içimden. insan duygularını sömürmek en aşağılık para kazanma yöntemlerinden biri benim gözümde.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
devletimiz yıllardır fakire bakıyor zaten. dilenciliğin hiç bir temeli yok. üstüne onlarca profesyonel yardım kuruluşu var artık.
her ne kadar kendilerini düşmüş gösterseler de nerede görsem yüzlerine tükürmek geliyor içimden. insan duygularını sömürmek en aşağılık para kazanma yöntemlerinden biri benim gözümde.
koyu yer çok hoşuma gitti. bu o yüzsüzlerin (gerçekten ihtiyacı olanlara değil bu söz) amacını anlatıyor.
para kazanmak.
dilenmek insanları kandırarak bir para kazanma yöntemidir.
çalışarak ta para kazanılır. ama onlar kolayı seçiyor.

McKoLpA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle benim gözümde bile insanların dini duygularını sömüren imajındalar maalesef ki, artık gerçek ihtiyaç sahiplerini bile anlayamıyoruz bunlar gibilerin yüzünden..

Ayda 55 Bin tl, ne demek yaa.. Biz ise ayda 1000 Tl için cebelleşiyoruz..

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
ya birde dilenirken allah rızası için demiyorlar mı pes diyorum bunlara allah teala size gidin dilenin mi diyor yüzsüzler dilenmek haramdır.

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Tövbe Tövbe adamlar para istiyor vermeyince arkadan birde küfür ediyorlar. Bunlar yüzündan gerçek ihtiyacı olanlar yine aynı durumda kalıyor. Allah (c.c) bu durumlara düşürmesin.