Ayasofya Kararı ile Gündem nasıl değiştirildi

Bu konuyu okuyanlar

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Siyaset kutuplaşmayı gerektirmiyor. Yok muhalefet şunu yapmış yok iktidar şunu yapmış. Bunları karşımızda sanki düşmanımız varmış gibi değil iki sıradan vatandaş gibi tartışmalıyız. Ayasofya meselesinin ekonomiye elbet etkileri olacaktır. Ama bu etki rahip olayının etkisinin yanında küçücük kalacaktır. Ayasofya Türkiye sınırları içerisinde bir yapı. Hükümet istediğini yapar. Diğer ülkelerin ve uluslararası organizasyonların karışma hakkı yok. Zaten 1453'den beri camiydi. 1934'de sadece statüsü müze olarak değişti. İbadete kapatıldı. Ama günümüzde sanki Atatürk camiyken kiliseye çevirmiş gibi Atatürk düşmanlığı besleyenler var.
Yapmayın. (Konu içerisindeki üyeleri kastedmedim. Sadece gözlemlerimi aktardım)

Ama gündemin değiştirildiği de bir gerçek. Bu da siyasetin işi zaten. Elbet oy oranlarına da etki edecektir. Ama ülkede milyonlarca işsiz varken , enflasyon almış başını giderken, döviz kuru uçmuşken Ayasofya meselesinin gündemin ortasına oturtulması bence doğru değil.

Son düzenleme:

İkaya

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
:D Komik mi olmaya çalışıyon =? Basbaya birinin multisisin işte. Bu söylemler bu gevşek gevşek konuşma ve benim Jack Reis lafımdan alıntılar... ( Süresiz ban alan bir hesaba benzettim ben ama bakalım yakında çıkar kokusu. )
Jack reis kim açıklarsanız sevinirim, bu arada, nedense sizin bu yorumlarınızı gördükçe kişi kendi gibi bilir işi lafı aklımdan çıkmıyor. Asıl bir gün sizin kokunuz çıkarsa şaşırmam. Gerçi, bu kadar profesyonel ve seri iftira atan birinin arkasında iz bırakmaması çok normal. Ben bu psikolojiyi çok iyi tanırım. Kendi suçunuzdaki deneyimlerinizi başkalarıyla özdeşleştirerek, akıllardaki soru işaretlerini silebileceğinizi mi sanıyorsunuz? Bu yazınızı okuyan adam da Özkan’ın hesabı multi olamaz diyecek. Cidden akıllı insansınız.

Son düzenleme:

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Jack reis kim açıklarsanız sevinirim, bu arada, nedense sizin bu yorumlarınızı gördükçe kişi kendi gibi bilir işi lafı aklımdan çıkmıyor. Asıl bir gün sizin kokunuz çıkarsa şaşırmam. Gerçi, bu kadar profesyonel ve seri iftira atan birinin arkasında iz bırakmaması çok normal. Ben bu psikolojiyi çok iyi tanırım. Kendi suçunuzdaki deneyimlerinizi başkalarıyla özdeşleştirerek, akıllardaki soru işaretlerini silebileceğinizi mi sanıyorsunuz? Bu yazınızı okuyan adam da Özkan’ın hesabı multi olamaz diyecek. Cidden akıllı insansınız.

bana diyor jack reis diye :joycat: kendisi akıllı insandır dostum :D

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Ekonomi düzlemiyor bari Ayasofya cami olsun .
Neyse bazi arkadaşlar böyle haberler yaparak ülkeyi kalkındıracaklarını düşünüyor ama neyse

Reaksiyon puanı
76
Merhaba. Aslında bu konu uluslararası ilişkiler bölümü ile direk ilgilidir, çünkü yalnız Türkiye’yi ve Türkiye'deki müslüman insanları veya yakın, uzak coğrafyasındaki müslüman ülkeleri, vb. değil tüm Hıristiyan dünyasını da küresel açıdan bakıldığında doğrudan veya dolaylı yönden ilgilendiren ortak bir konudur veya çözülmesi gereken ortak bir sorundur.

Müze yerine yüzyıllardan beri kutsal sayılan bu mabedin camiye çevrilmesi, Hıristiyan dünyasının hangi çıkarlarını bizim ülkemiz baz alınıp bir olasılıkla zedeleyebilir veya Türkiye’nin uluslararası platformlarda hangi çıkarını (iş, ekonomi, vb.) olumlu veya olumsuz yönlerden aha da artırabilir, bunu da düşünerek ele alabilmemiz gerekir. Gelecekte tekrar müze haline gelemeyeceğini de şimdiden hiç kimse söyleyebilmiş olamaz, bu da olabilir, bu da olasıdır. Kolay gelsin.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Bu ülkede Fake Fatih Sultan Mehmet Tablosu 1-2 hafta gündem olduda bırak İslam Dünyası için bu kadar önemli bir Camii'de 1-2 hafta gündem olsun.
Dostum tablonun sahte olduğuna dair bir kanıtın var mı? Çünkü çarpıcı bir şey de. Önceden de sormuştum ama yanıt alamadım :(

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
:) Aylardır bu forumdayız bir sabah ansızın bir hesap çıkıp sürekli senin attığın mesajların altına mesaj atıyor ve senin mesajlarından alıntı yapıp sana bazı ithamlarda bulunuyorsa anla ki o hesap birinin multisi. ( Bakalım yakında çıkar kokusu. )

adamı neden multi ile suçluyorsun bugün üye olup siyasete giremez mi ? belki uzun zamandır takip ediyordu artık yeter dedi , bunları düşünmek lazım ;)

Son mesajlar