Ayasofya dolar ve altını rahipten beter vuracak !!!

Bu konuyu okuyanlar

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Yunan sever felaket tellalları saz çalmaya başladı. :)
Yunan severleri biz iyi biliriz, Kurtuluş savaşında kaçanların torunları olur kendileri.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu Yunan severlere göre Kurtuluş savaşı da tiyatrodur.

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Bu konu zamanında hükme bağlanmış. Ne cami olsun ne kilise olsun denmiş. Normali de budur zaten. Aynısını İsrail de yapabilir. Mescidi Aksa'yı sinagog yapsa Müslümanlar ne düşünürdü? Ayasofya sıradan bir mabed değil. Ortodoksların en kutsal mabedi. Kılıç hakkı deyip camiye çeviremezsin kafana göre. İsrail de kılıç hakkı deyip Mescidi Aksa'yı sinagog yapar o zaman. Kaldı ki Fatih'in aldığı İstanbul'u Vahdettin İngilizlere bırakmıştır Sevr'de. İstanbul'u işgalden kurtaran Atatürk'tür ve Ayasofya hakkında alınan karar bellidir.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Mescidi Aksa'yı sinagog yapsa Müslümanlar ne düşünürdü? Ayasofya sıradan bir mabed değil. Ortodoksların en kutsal mabedi. Kılıç hakkı deyip camiye çeviremezsin kafana göre. İsrail de kılıç hakkı deyip Mescidi Aksa'yı sinagog yapar o zaman.
Tarih bilgine ve analizine şapka çıkarıyorum! :p
Kuzum sen hangi millettensin?
Pardon, soru biraz sert mi geldi? Ama isminden başlayarak yazdığın herşey bu suali hak ediyor.
Türk milletindensen bir Türk gibi yaz, değilsen Türklerin akıl hocasına ihtiyacı yok.

Son düzenleyen moderatör:

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Ayasofya açılacak denilince ve eskiden İsmet İnönü'ün müzeye çevirdiğini hatırladığımda Fatih Sultan Mehmet'in bedduası aklıma getirdi. :) Açılması iyi oldu.
Fatih'in aldığı İstanbul'u Vahdettin İngilizlere terk etmiştir. Bugünkü İstanbul'un fatihi Atatürk'tür önce bunu bilmen lazım.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu adam sabah akşam Dolar 15 TL olacak diye bas bas bağıran değil mi ? Son 1-2 senedir hangi dediği tutmuşta bu dediği tutsun.

Ayrıca dolar yükselecekse hayali nedenlerden değil Ayasofya Camii oldu diye yükselsin.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Türk olup müslüman olmamana da eyvallah. Lakin sen müslümanın inancına saldırıyorsun, aşağılıyor, hakir görüyorsun. Ve sen bunu birkaç kez yaptın. Müslüman olmama tercihine saygı duyarım, lakin hakaret etmeni kaldıramam. Geçen gün açıkça hakaret ettiğin bir mesajını raporlayıp sildirdim. Ve bunu bir çok zaman da Atatürk'ü maske olarak kullanarak yapıyorsunuz.

Bizim burada fikirlerimizin zıt olduğu birçok arkadaşımız var. Lakin bunlar genel itibariyle siyasetendir ve bu da normaldir. Ama hiçbiri kalkıp benim dinime, inancıma küfretmiyor, aşağılamıyor, hakaret etmiyor. Hatta bu fikirlerimizin zıt olduğu arkadaşların çoğunluğu İslam dinine bir hakaret, saldırı olduğunda tıpkı bizler gibi onlar da buna karşı durabiliyorlar.

Sana son sözüm şudur: Dilediğin inancı taşıyabilirsin, ben senin inancını hakir görmediğim, aşağılamadığım gibi sen de başkalarının inancına saygılı olmak zorundasın.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
"Bizim" inancımıza göre inançsız bir insan Cehennemin dibine gider. Türk de olsa Cehennemin dibine gider. Ama bu sizi ilgilendirmiyor. Çünkü inanmıyorsunuz bunlara. Yani sorun yok. Sadece konuyla ilgili düşüncemi paylaşmak istedim.
Not: Bu mesaj, konu hakkında tahrik edici mesajlardan az da olsa tahrik olmam saikiyle yazılmıştır. Hiç kimse alınmasın.

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
"Bizim" inancımıza göre inançsız bir insan Cehennemin dibine gider. Türk de olsa Cehennemin dibine gider. Ama bu sizi ilgilendirmiyor. Çünkü inanmıyorsunuz bunlara. Yani sorun yok. Sadece konuyla ilgili düşüncemi paylaşmak istedim.
Not: Bu mesaj, konu hakkında tahrik edici mesajlardan az da olsa tahrik olmam saikiyle yazılmıştır. Hiç kimse alınmasın.
İnanmamam neyi değiştirir? Bu devlet soluduğum hava hariç her şeyden vergi kesiyor mu benden? Bu vergiyle de yeni cami yapıyor, imam maaşlarını ödüyor, imam hatip açıyor, camileri restore ediyor. Benim şimdi konuşmaya hakkım var mı yok mu?
Hiç kimse üstüne alınmasın derken de kaçamak iş yapmışsın, benim gibi düşünen çok insan var belli ki bunları karşına almak istemiyorsun. Fikrini ortaya koyuyorsan karşına 500 kişi de çıksa fikrinin arkasında duracaksın kaç kişi çıkarsa çıksın hiç kimse üstüne alınmasın demekle olmaz.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
İnanmamam neyi değiştirir? Bu devlet soluduğum hava hariç her şeyden vergi kesiyor mu benden? Bu vergiyle de yeni cami yapıyor, imam maaşlarını ödüyor, imam hatip açıyor, camileri restore ediyor. Benim şimdi konuşmaya hakkım var mı yok mu?
Hiç kimse üstüne alınmasın derken de kaçamak iş yapmışsın, benim gibi düşünen çok insan var belli ki bunları karşına almak istemiyorsun. Fikrini ortaya koyuyorsan karşına 500 kişi de çıksa fikrinin arkasında duracaksın kaç kişi çıkarsa çıksın hiç kimse üstüne alınmasın demekle olmaz.
Alınmışsınız...Niye ki ??? Sizi hiç ilgilendirmeyen, "bizim" inancımızdan bir bilgiyi paylaştım. Nezaketen yazdım son cümleyi. Fikrim değil "bilgi" çok net. Kim alınırsa alınsın...

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
iyi o zaman senden alınan vergiyi özel olarak ayrı harcamalarda kullansınlar hatta benim vergimi de hayvan barı ağına bağışlayın kardeşiminkinden de çeşme yaptırın eğer öyle olursa konuşmam yoksa konuşma hakkım var.
He kardeşim he anladık niyetini olay çıkaracan bu amaç yolunda da bilmem kaç harf bilmem kaç kelime yazdın
istesen daha yararlı bir iş için de yazardın bu kadar kelimeyi harfi maksat ben Müslüman olmadığım için olay çıkarcam hakkım da var önüme gelene de lafımı eder elimi kolumu sallayaraktan giderim
ne ala memleket kardeşim bizim de özel dileklerimiz var öyleyse hakkımız varsa biz de diyelim yani
bu arada devletin de öyle bir huyu vardır ki ayda bir arkadaşın vergisi ile cami yaptırıp imam maaşlarını öder
inanmaman da bişeyi değiştirmiyo Fatih döneminden beri ki hatta öncesi de böyle Osmanlıdan beri diyim bu ülkede herkes istediği inanca sahiptir ve devlet de millet de karışmaz biz burda inanmadığın için bizim dinimize sana hakaret mi ettik tahrik mi ettik
yaptığın şeyleri sayıyorum duy

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
iyi o zaman senden alınan vergiyi özel olarak ayrı harcamalarda kullansınlar hatta benim vergimi de hayvan barı ağına bağışlayın kardeşiminkinden de çeşme yaptırın eğer öyle olursa konuşmam yoksa konuşma hakkım var.
He kardeşim he anladık niyetini olay çıkaracan bu amaç yolunda da bilmem kaç harf bilmem kaç kelime yazdın
istesen daha yararlı bir iş için de yazardın bu kadar kelimeyi harfi maksat ben Müslüman olmadığım için olay çıkarcam hakkım da var önüme gelene de lafımı eder elimi kolumu sallayaraktan giderim
ne ala memleket kardeşim bizim de özel dileklerimiz var öyleyse hakkımız varsa biz de diyelim yani
bu arada devletin de öyle bir huyu vardır ki ayda bir arkadaşın vergisi ile cami yaptırıp imam maaşlarını öder
inanmaman da bişeyi değiştirmiyo Fatih döneminden beri ki hatta öncesi de böyle Osmanlıdan beri diyim bu ülkede herkes istediği inanca sahiptir ve devlet de millet de karışmaz biz burda inanmadığın için bizim dinimize sana hakaret mi ettik tahrik mi ettik
yaptığın şeyleri sayıyorum duy
Bu konuda ekonomist birinin videosu var. Videodan rahatsız olan sizlersiniz ben davet etmedim sizi konuya. Bak bana ilk mesajı atan birisi var, mesajındaki densizliğe bak sonra konuş. Tahrik eden kim ortada. Tabi bu densiz mesaja adminler müdahele etmemiş orası da ayrı sıkıntı. Şimdi derdin ne senin bunu da anlayamadım.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Bu konuda ekonomist birinin videosu var. Videodan rahatsız olan sizlersiniz ben davet etmedim sizi konuya. Bak bana ilk mesajı atan birisi var, mesajındaki densizliğe bak sonra konuş. Tahrik eden kim ortada. Tabi bu densiz mesaja adminler müdahele etmemiş orası da ayrı sıkıntı. Şimdi derdin ne senin bunu da anlayamadım.
Ekonomist olması vs. önemli değil. Sana şimdi kısaca neden öyle dediklerini açıklayayım, Ayasofya'nın camii olarak açılmasını istemiyorlar. O kadar. :)

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Ekonomist olması vs. önemli değil. Sana şimdi kısaca neden öyle dediklerini açıklayayım, Ayasofya'nın camii olarak açılmasını istemiyorlar. O kadar. :)
Yanlış yapıyorlar işte. Ayasofya cami oldu bundan sonra gör bak. Dolar 7 TL civarından 2 TL seviyesine gelecek, altının gramı 400 TL'den 80 TL civarına düşecek, işsizlik bitecek zamanla sıfır işsiz, Türkiye ihracat rekoru kıracak, özellikle de Ruslara satacağız ürünlerimizi. Bu videodaki adam biliyor bu olacakları istemiyor bunları onun için de Ayasofya'nın cami olmasına karşı.

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Efenim siz konuyu yanlış anlamışsınız. Ne Devlet ne de Diyanet Camii yapmaz. Bir kuruş para da ödemez. Hıhı tabii diyebilirsiniz ama ister inanın iste inanmayın tamamen halktan alınan “yardımlarla”, bakın vergi değil altını çiziyorum gönüllü verilmiş paralarla, ya da Vakıflar aracılığı ile açılıyor Camiiler. Devlet büyüklerinden birinin yaptırdığı bir Camii varsa eğer kendi parasıyla yaptırmış ve bir Vakıf kurmuş demektir onun için. Sizin verdiğiniz vergiler Camiilere harcanmıyor yani. Restore eder mi eder. Çünkü artık Kamunun malı olmuştur. Koruyup sahip çıkmak da devlete düşer.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Hoşgörü inancına sahip insanlar işte... yıkmamışlar ya ona dua et :)

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
o kadar haklı ki adam ne diyor videoda
ülke topraklarında diye ortak bir mirasa benim toprağım ben karar veririm diyebilir mi hiçbir ülke diyemez
böyle diyor
bunun neresi ekonomist şimdi
bakıyom şöyle gelişmiş güçlü ülkelerden böyle "tek başına" bir karar gelsin hanginizin sesi çıkıyor

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
o kadar haklı ki adam ne diyor videoda
ülke topraklarında diye ortak bir mirasa benim toprağım ben karar veririm diyebilir mi hiçbir ülke diyemez
böyle diyor
bunun neresi ekonomist şimdi
bakıyom şöyle gelişmiş güçlü ülkelerden böyle "tek başına" bir karar gelsin hanginizin sesi çıkıyor
İlk konuyu açtığımda zaten ilk düşündüğüm şey Ayasofya'nın ekonomi ile alakası var ne idi. Daha takip etmiyorum artık zaten, konunun nereye gideceği belli.

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Efenim siz konuyu yanlış anlamışsınız. Ne Devlet ne de Diyanet Camii yapmaz. Bir kuruş para da ödemez. Hıhı tabii diyebilirsiniz ama ister inanın iste inanmayın tamamen halktan alınan “yardımlarla”, bakın vergi değil altını çiziyorum gönüllü verilmiş paralarla, ya da Vakıflar aracılığı ile açılıyor Camiiler. Devlet büyüklerinden birinin yaptırdığı bir Camii varsa eğer kendi parasıyla yaptırmış ve bir Vakıf kurmuş demektir onun için. Sizin verdiğiniz vergiler Camiilere harcanmıyor yani. Restore eder mi eder. Çünkü artık Kamunun malı olmuştur. Koruyup sahip çıkmak da devlete düşer.
Diyanete ayrılan yıllık vergi 11.5 milyar TL, nereden ödeniyor bu para?
İmam hatipleri halkın parasıyla, yardımıyla mı yaptı devlet? Yoksa hazineden mi yaptı?
İmam maaşlarını kim ödüyor? Müslümanlar mı? Yoksa hazine mi ödüyor?
İlahiyatçıların maaşlarını kim ödüyor?
Devletin yaptığı camiler var, halkın kendi parasıyla yaptığı camiler var. Somali'ye mesela cami yaptırdı bu hükümet. Bu harcanan paralarda Türkiye'deki farklı inançlar ya da dinsiz olanların hakkı var mı?

İlk konuyu açtığımda zaten ilk düşündüğüm şey Ayasofya'nın ekonomi ile alakası var ne idi. Daha takip etmiyorum artık zaten, konunun nereye gideceği belli.
Sen de sürekli 50 liralık benzin alanlardansın büyük ihtimalle. Takip etmemen tam isabet olmuş.

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
bahane hocam bahane Ayasofya falan
bunun gibilere bahane lazım işte yok Ayasofya yok TOGG artık gelecek yıllarda
Yanlış olacak da Erdoğan hapşırdı diye millet
Dolar artacak enflasyon şöyle istihdam böyle
bir bahane verdin mi hemmmen yapışırlar hiç kaçırmazlar
dediğin gibi adam ibadet için inşa edil iş bir yapıyı tekrar asli vazifesine çevirdi diye aman dolar ama ihracat ama şu aman bu
napak o zaman biz kendi başımıza hiç mi karar vermeyelim

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bu konu zamanında hükme bağlanmış. Ne cami olsun ne kilise olsun denmiş. Normali de budur zaten. Aynısını İsrail de yapabilir. Mescidi Aksa'yı sinagog yapsa Müslümanlar ne düşünürdü? Ayasofya sıradan bir mabed değil. Ortodoksların en kutsal mabedi. Kılıç hakkı deyip camiye çeviremezsin kafana göre. İsrail de kılıç hakkı deyip Mescidi Aksa'yı sinagog yapar o zaman. Kaldı ki Fatih'in aldığı İstanbul'u Vahdettin İngilizlere bırakmıştır Sevr'de. İstanbul'u işgalden kurtaran Atatürk'tür ve Ayasofya hakkında alınan karar bellidir.
Sen çok masal okuyorsun kardeşim, biraz tarih oku. 19 Mayıs'ta Atatürk'ü Samsun'a kolordu komutanı olarak gönderen de Sultan Vahdettin'dir bunları unutma, eğer Vahdettin Han Atatürk'e bunları yapmasaydı şimdi onu anmazdınız ama ne oldu sürgün edilip hain damgası vuruldu. Siz masal okumayı çok seviyorsunuz, büyükleriniz de öyle yapardı. Kudüs demişsin sanki bugün Kudüs'te rahat rahat gidip namaz kılıyorsun? Referanduma sunulsaydı yine Ayasofya cami olsun diye karar çıkardı, devlet millete dayanarak bu kararı verdi bu topraklarda yaşayan insanların yüzde 50'den fazlası bunu istiyorsa size söz düşmez.

Kudüs'te namaz kılmak isteyip şehit edilen kaç tane insan var bari git bunları araştır, bu kadar da olmayın be kardeşim artık insan bir noktadan sonra sizin bu masallarınıza akıl sır erdiremiyor.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Willkommen bey. Az önceki mesajlarımdan dolayı üzgünüm. Öfkeme yenildim. Öfke şeytandandır. Benim dinim ve önderim peygamberim, muhataplarına güzel bir üslupla diyalog kurmayı öğütler. Sizin müslüman olmanızı çok arzularım. İslâm, yegane kurtuluş dinidir. Bu dünyadaki yolculuğunuz, müslüman olmakla başka bir anlam kazanacak. Çünkü Hz. Muhammed(s.a.v) buyurdular ki: İnanmış kişinin hâli acaiptir. Bir nimete kavuşur, şükreder. Bu onun için hayır olur. Başına bir musibet gelir, sabreder. Bu da onun için hayır olur. Hayat hep böyle değil mi? Kâh seviniyoruz kâh üzülüyoruz. Hep kazançlı olmak ne güzel bir sonuçtur. Ahirette de kat be kat müjdeler bekler inananları...

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Diyanete ayrılan yıllık vergi 11.5 milyar TL, nereden ödeniyor bu para?
İmam hatipleri halkın parasıyla, yardımıyla mı yaptı devlet? Yoksa hazineden mi yaptı?
İmam maaşlarını kim ödüyor? Müslümanlar mı? Yoksa hazine mi ödüyor?
İlahiyatçıların maaşlarını kim ödüyor?
Devletin yaptığı camiler var, halkın kendi parasıyla yaptığı camiler var. Somali'ye mesela cami yaptırdı bu hükümet. Bu harcanan paralarda Türkiye'deki farklı inançlar ya da dinsiz olanların hakkı var mı?

Sen de sürekli 50 liralık benzin alanlardansın büyük ihtimalle. Takip etmemen tam isabet olmuş.
Güncel olarak ne kadar bilmiyorum ama 2019 anket sonuçlarına göre %90 - %91 Müslüman olan bir ülkeye Dini okul yaptırmak devletin doğal hakkı. İmamların parasını Diyanet kendine ayrılan paradan ödüyor mecburen. Devlet ülkeye Camii yapmaz kendi yaptığı Camii varsa isim verir misiniz? Benim bilgim yok çünkü. Somali’ye yaptığı Camiiler Devlet’in yardım elidir. Maske ihtiyacını karşılayamayan İngiltere’ye gönderilen yardım gibi İbadet ihtiyacını karşılayamayan Somali’ye de Camii yapılması gibi bir şey bu. İkisini karşılaştırmak saçma olmaz çünkü ikisi de ihtiyaçtan doğan eksikliklerin Türkiye tarafından yardım adı altında giderilmesi. Farklı inanca sahip kişiler için özgürlük var zaten. Kilise var Sinegog var. Deist ya da Ateistler de ülkeden sürülmüyor. Hakkı yoktan kastın ne anlamadım. Papaz ve Hristiyan yetiştirme yurdu gibi şeyler mi istiyorsun?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Vahdettin Sevr antlaşmasını kabul etmiş korkağın tekidir. Kurtuluş savaşını başlatan Atatürk için idam fermanı vermiş İngiliz yanlısı korkağın tekidir. Hadi şimdi git gerçek tarih nedir bunu öğren de gel. Püsküllünün videolarını izleyip izleyip gelmeyin.
Kurtuluş savaşının başlamasında büyük rolü olan Kâzım Karabekir Paşa'yı idam ile yargılayan kimdi? Sevr antlaşması Sultan Vahdettin Han'ın üzerine yıkılmıştır, hatta tarihe bir bakarsan bunun olasılığının çok yüksek olduğunu da görürsün. Sultan Vahdettin Atatürk'e nice gemiler nice altınlar verdi ama hain damgasını da Atatürk tarafından yedi ve sürgün edildi. Adı da kaçtı oldu? Osmanlı arşivlerini hurda kâğıt niyetine satan da sizin savunduğunuz zihniyettir, ben senin gibilerini çok gördüm ortaya belge atınca da inkar etmeyi biliyorsunuz.