Ayarlar uygulaması açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

DOG SANS

Doçent
Reaksiyon puanı
1,556
Selam, az önce güncelleştirmeleri denetlemek için ''ayarlar'' uygulamasına tıkladım fakat ayarlar açılmadı. Ardından ayarlara girebilmek için ''kişiselleştir''e bastım. Kişiselleştir'e tıkladığım da aldığım hata: ''Bu dosyanın bu eylemi gerçekleştirmek için ilişkilendirildiği bir uygulama yok. Lütfen bir uygulama yükleyin veya zaten yüklüyse Varsayılan Uygulama Ayarları sayfasında ilişkilendirin'' oldu. Bu hatayı almamın sebebi nedir? Ne yapabilirim? Cevaplarınız için şimdiden hepinize teşekkür ederim.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
FixWin for Windows 10 yazılımını deneyin, hatırladığım kadarıyla "Ayarlar" uygulamasını düzeltmek için seçenek bulunuyordu.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
CMD'ye girip sırasıyla şu komutları yazın;
Kod:
net user kullanici pass /add
net localgroup administrators kullanici /add

Ardından "kullanici" adlı oturuma geçiş yapıp ayarlara tekrar girmeyi deneyin. (Şifresi pass)

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Powershell'i yönetici olarak çalıştırıp şu komutu girin;
Kod:
Get-AppXPackage | foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode - Register "$($_.InstallLocation) \AppXManifest.xml"}

Bu da işe yaramazsa Windows Sorun Giderici aracını indirip sorun gidermeyi deneyin.

DOG SANS

Doçent
Reaksiyon puanı
1,556
Powershell'i yönetici olarak çalıştırıp şu komutu girin;
Kod:
Get-AppXPackage | foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode - Register "$($_.InstallLocation) \AppXManifest.xml"}

Bu da işe yaramazsa Windows Sorun Giderici aracını indirip sorun gidermeyi deneyin.
komutu girdim düzelmedi. Windows Sorun Giderici sorunu bulamadı. Format atsam düzelir mi?