Haber Avrupa’dan çekilen Getir’e 250 milyon dolarlık yeni yatırım!

Ahmet Alışık

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
27
Geçtiğimiz aylarda Avrupa pazarından çekilen Getir, 250 milyon dolarlık yeni yatırım alacak fakat şirket ikiye bölünüyor...

Geçtiğimiz aylarda Avrupa ve ABD pazarından çekilmesiyle gündeme gelen gıda dağıtım firması Getir, şimdi de alacağı yeni yatırım ile gündeme gelmeyi başardı. Paylaşılan yeni bilgilere göre şirket, Getir’in en büyük hissedarı olarak Abu Dabi’nin Mubadala varlık fonundan büyük bir yatırım alacak fakat şirket ikiye bölünecek. İşte detaylar…

Getir, alacağı yatırım ile bölünmeye gidiyor​

Finansal sıkıntılardan dolayı yurt dışı operasyonlarını durdurduğunu duyuran Getir, alacağı yeni yatırım ile birlikte bölünecek. Getir’in ortaklarından Abu Dabi’nin devlet yatırım fonu Mubadala, gıda dağıtım firmasına 250 milyon dolara kadar yeni sermaye yatırımı yapacağını duyurdu. Yapılan yatırımlarla birlikte Getir, iki bağımsız şirket olarak süreci devam ettirecek. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda Nazım Salur ve Getir’in kurucularının yeni yapılanma sonrasında oluşan grupta azınlık hisselere sahip olacağı ve yönetim kurulunda yer almaya devam edeceği belirtildi.