"Avrupa'da ve ligde farklı maç yönetilmiyor"

mazruf

Guru
Emektar
30 Temmuz 2009
23,098
1,117
293
40
Ülkemizi Dünya Kupası'nda temsil edecek olan Cüneyt Çakır, Spor Servisi programına konuk oldu. Avrupa'da farklı Süper Lig’de farklı maç yönetiyor iddialarına tepki gösteren Çakır yabancı meslektaşları ile Türk hakemler arasındaki farklara değindi.

Haberin videosu için tıklayınız...

s2_KDJ0L.jpg


Dünya Kupası'nda görev alacak FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır NTV Spor'a konuk oldu.

Türkiye'yi Dünya Kupası'nda temsil edecekleri için mutlu ve gururlu olduklarını ifade eden Cüneyt Çakır, sistemli bir çalışmayla hedeflerine ulaştıklarını söyledi. Çakır, 20 yıldır hakemlik yaptığını ve önünde 8 yıl daha bulunduğunu belirtti.

Süper Lig’de 200, yurt dışında 85 maça çıktığını ifade eden Cüneyt Çakır, eski hakemlerden Doğan Babacan ve Ahmet Çakar'ı övdü.

FIFA kokartlı hakemlerin yönettiği maçların sürekli izlendiğini vurgulayan Cüneyt Çakır, bu yüzden öncelikle Süper Lig’de başarılı olmaları gerektiğini ifade etti.

İçerde farklı, dışarıda farklı maç yönetiyor iddialarına tepki gösteren Çakır, yabancı meslektaşları ile Türk hakemler arasındaki farklarla ilgili, "Biz yarışa geriden başlıyoruz. Önce onlara yetişmemiz lazım" dedi.

Bu sezon hayata geçen 6 hakem sistemi ve futbolda uygulanan teknolojileri değerlendiren Çakır, sadece Türkiye'de değil dünyanın her yerinde hakemlerin eleştirildiğini belirtirken, "Bu eleştiriler teknik anlada yapılmalı" dedi.

Futbol aşığı biri olarak yetiştiğini anlatan Cüneyt Çakır hakemliğe başlamasında babasını büyük rolü olduğunu sözlerine ekledi.

KAYNAK
 
Üst