Avg vs. Avira vs. Avast

en iyi ücretsiz antivirus

• Kullanılan toplam oy
    42

kinhofer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en iyi ücretsiz antivirus programı sizce hangisi ?

sersev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dünya'da en çok indirilen bedava antivirüs programı Avast'dır.Bende yıllardır kullanıyorum ve çok memnunum.Tavsiye ederim.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
avg de ullandım avastda abg kendi kendine netimi kesi duruyodu beğenmedim avastıda fazla uzun kullanmadım içime sinmedi avira diyorum.. Onu denemedim...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Valla bu yıl için soruyorsan Avast derim. Bu yıl Avast diğer ücretsiz rakiplerinin bi adım önüne geçti. 2014 Versiyonunun free koruması oldukça iyi. Ayrıca geçen ay Filistin li hacker saldırılarında AVG ve Avira nın siteleri hacklendi ama Avast biraz erken müdahale ederek saldırıyı bertaraf etmeyi başardı.. Bu yıl için Avast diyorum.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Hiçbiri de iyi değil. Tek KIS iyi. Genel olarak bakarsak Antivirüs gereksiz bir şey.

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
kullanım kolaylığı arayüz oyun modu vs gibi özellikleri avastı tercih ettiriyor. Çalıştığım yerde tüm pc lere avast kuruyorum ve o pc yi unutuyorum. sorunsuz işini yapıyor. Kendi pc mde avg ücretli int sec var. oda fena değil. biraz fazla paranoyak.

sonuçta free ler içinde işini en iyi yapan avast diyorum. sonra avg ve avira derim. avira nın sebepsiz yere zırt pırt çıkan reklamları bezdiriyordu

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Neden mi gereksiz?

Boş yere bilgisayarı kasıyor. Bir işe yaradığı da yok.

Bilgisayarı açılışta zorluyor.

Bazen internetten indirdiğim virüs olmadığı halde dosyayı virüs olarak, görerek siliyor. Ve tekrar indirmek zorunda kalıyorum.

Zaten neyin virüs, olup olmadığı belli oluyor. Kullanma gereksinimi duymuyorum. :sneaky2:

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Neden mi gereksiz?

Bazen internetten indirdiğim virüs olmadığı halde virüs olarak, görerek siliyor. Ve tekrar indirmek zorunda kalıyorum.

Zaten neyin virüs, olup olmadığı belli oluyor. Kullanma gereksinimi duymuyorum. :sneaky2:
Öznel yorumun o senin pek dosya indirip veya flash takıp çıkarmıyosan gerek yok ancak bu işleri sık yapanlara şart pc iyice hantallaşır virüslerden

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Neden mi gereksiz?

Bazen internetten indirdiğim virüs olmadığı halde dosyayı virüs olarak, görerek siliyor. Ve tekrar indirmek zorunda kalıyorum.

Tamam senin banka veya kredi kartı işlemleri yapmadığını farzedelim..

Ama en azından bi kaç tane mail adresin vardır veya başkalarının eline geçmesini istemediğin üyeliklerin ve şifrelerin vardır. Antivirüssüz bi bilgisayar defansı olmayan futbol takımına benzer küçük bi zararlı yazılımla senin bütün mail adreslerinde dahil bütün şifrelerin karşı tarafa aktarılır sonra senin mail adreslerinle adam basar reklamı. Sadece mail adresleri değil mutlaka başkalarının eline geçmesini istemediğiniz bilgiler herkesin bilgisayarında vardır.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Tamam senin banka veya kredi kartı işlemleri yapmadığını farzedelim..

Ama en azından bi kaç tane mail adresin vardır veya başkalarının eline geçmesini istemediğin üyeliklerin ve şifrelerin vardır. Antivirüssüz bi bilgisayar defansı olmayan futbol takımına benzer küçük bi zararlı yazılımla senin bütün mail adreslerinde dahil bütün şifrelerin karşı tarafa aktarılır sonra senin mail adreslerinle adam basar reklamı. Sadece mail adresleri değil mutlaka başkalarının eline geçmesini istemediğiniz bilgiler herkesin bilgisayarında vardır.

İllaki bilgilerimin çalınmasını istemem ama e-mail'im üst seviye korumada sayılır hiçbir zaman aynı şifreleri kullanmam. Benim demek istediğim bunlar değil, Antivirüsler görevini tam yapamıyor maalesef.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
biinlerce firma yanılıyor olamaz hemen hemen her firmada symantec endpoint yuklu. size tavsiyem. kıllanın kafanı rahat etsin
internette syöantec endpoint v12. versiyonun arayın 150 ila 250 mb cıvarlarında. lisans yok key yok active yok kur ve devam et

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Senelerdir ESET kullaniyorum tek virus derdim olmadi cok virus yakaladi. Hic virus yuzunden format atmadim saolsun ESET fazlada kasmiyor o yuzden tercihim eset.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Eset derken internette her gun guncel key paylasiliyor. Her biri 30 gunluk. Yani ayda bi kere key degistoreceksin hepsi bu.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
biinlerce firma yanılıyor olamaz hemen hemen her firmada symantec endpoint yuklu. size tavsiyem. kıllanın kafanı rahat etsin
internette syöantec endpoint v12. versiyonun arayın 150 ila 250 mb cıvarlarında. lisans yok key yok active yok kur ve devam et
Ev kullanıcıları için değil..

kinhofer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avast kullananlar pc hızını çok etkiliyor mu acaba ?

halil48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
360 internet security güzel bir program fazla tanınmıyor ama denemeyenler için denemekte fayda var, ücretsiz, ben kullanıyorum.

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
avast kullananlar pc hızını çok etkiliyor mu acaba ?

Pcde hız kaybına kesinlikle yol açmıyor..sadece kapanış biraz daha yavaşlıyor atıyorum 30 saniyede kapanıyorsa 45 saniyeye çıkıyor..başka hiçbir sorunu yok..

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Avira kullaniyorum free olarak ; 7 senedir de baska bir program kurmadim kullanmadim gayet de memnunum :)

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bilinçli kullanıcılar için pek gerekli olduğunu düşünmüyorum.
İlla da kuracaksanız AVAST ücretsizler arasında en iyisidir bence

Son mesajlar