Avea ya geçmelimiyim ? [ avea - vodafone karşilaştirma ] içeri ->

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar.

Başlıktada belirttiğim gibi AVEA ya geçmeyi düşünüyorum sebebi malum tarife pakatlerin ucuz olması. Ben şuan TURKCELL liyim çekmesi interneti felan gayet memnunum ama çok pahalı herkesinde bildiği gibi.
Bugün arkadaşımdan duydum o AVEA lı kullandığı tarife şu
Her yöne 500 DK + Her Yöne 1000 SMS + 1GB İnternet = 23 TL ymiş bu bana çok avantajlı geldi. Gel gelelim TURKCELL e düz paket olan 1GB İnternet TURKCELL de 29 TL bu yüzden çok çok daha avantajlı AVEA. Bu sırada Vodafone ada baktım kampanyaları vs AVEA dan daha pahalı bu yüzden AVEA dan olumlu yanıtlar alırsam ona geçmeyi düşünüyorum.

İşte arkadaşlar bu tür nedenlerden dolayı AVEA veya Vodafone a geçmek istiyorum sizce en doğrusu nedir AVEA nasıldır + - yanlarını söylerseniz sevinirim aynı şekilde Vodafone mu AVEA mı 2 sini karşılaştırırsanız sevinirim.

İlgilenen herkese teşekkür ederim

Esen kalın.

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
İstanbulda ikamet etmekteyim 3g her yerde çekiyor sıkıntı yaşamadım hiç. Eger kanpanya senin ihtiyacını karşılıyorsa hiç düşünme geç derim. Avea 5 sene önceki avea değil gayet iyi Türkcell Vodafone den geri kalır yanı yok.

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
interneti berbat sürekli kesiliyor aveanın

rapperengo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell in 19 tl 1GB sınırsız internet + 5 tl ye 100 dk lık paket kullanıyorum bu paketi de seçebilirsin

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yaşadığın yer önemli biraz. Ben Türkiye'nin farklı yerlerinde yaşadım, beni hiç yarıl yolda bırakmadı. Kesenize uyuyorsa ve çevrenizdekiler memnunsa, hiç durmayın bence.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Eğer merkezi bir yerde yaşıyorsan çeker, ama bir köyde ya da benzeri yerler için mecburen Turkcell ya da Vodafone kullanacaksın.

KaptaPrism

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Turkcell bırakmamanı tavsiye ederim.Eğer internet ihtiyacın fazla ise bir tavsiyem var.
Örneğin;
500MB internet paketi al.1 Aylık.Onu bitirdin diyelim.
EK500MB yaz, 9 tl karşılığında 1 haftalık 500MB al.Bu çok mantıklı bir sistem.
250MB için 7, 100MB için 5, 50MB için 3 TL ödüyorsun.

250MB paket alıp bunları almak çok mantıklı oluyor :glare:

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ben 4 sendedir avea ve vodafone kullanıyorum 2 senedir de internet kullanicisiyim suanda avea benim için çok çok avantajlı tavsiye ederim internet hızı da gayet iyi çekim gücü de güzel

Reaksiyon puanı
16,118
turkcell ile vodofone'u mukayese etmek abese kaçar turkcell vodofone'dan daha eski turkiye'de yani turkcell varken gerisi hikaye genel kullanıcı yorumları avea = pişmanlık şeklinde ona göre düşün.

MrFantastic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
beyler bir şey sormak istiyorum konu açamadım o yüzden bilen cevaplarsa iyi olur note 3 kullanıyorum 1gb int yeterli olur mu ? Eğer olmaz derseniz neden olmaz ve ne kadar yeterlidir ? Çoook teşekkürler şimdiden verdiğiniz cevaplar için...

Son_Mohikan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hangi tarifesi 23 TL'ymiş merak ettim doğrusu...
Ben yaklaşık 2 ay öncesine kadar, Avea kullanmaktaydım..
Ama özel sebeplerden ötürü, Turkcell'e geçmek zorunda kaldım..
Senin dediğin tarifeyi 32 TL'ye kullanmaktaydım...
Bilmiyorum farklı bir tarife varsa ona birşey diyemem ama, senin dediğin bu tarifeyi ben 1,5 2 ay öncesine kadar 32 TL(telsiz parası falan dahil) fiyat ödüyordum...
Çekim gücünden eskisi gibi başın ağrımaz ama, Turkcell'den oraya geçince, attan inip eşeğe binmek gibi birşey hissedebilirsin...
Ama genel anlamda işini rahatlıkla göreceği kanısındayım...

faruk16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Avealıyım 500 dk, 5000 sms, 1 gb internet 19 tl. nasıl olur diyenler olabilir ilk çıktığında böyleydi kampanya ben de yararlandım ve internetle ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar, ankarada ikamet ediyorum. Hiç düşünme geç derim çok avantajlı tarifeleri var bu ara kaçırma sonra pişman oluyorsun.

Reaksiyon puanı
16,118
beyler bir şey sormak istiyorum konu açamadım o yüzden bilen cevaplarsa iyi olur note 3 kullanıyorum 1gb int yeterli olur mu ? Eğer olmaz derseniz neden olmaz ve ne kadar yeterlidir ? Çoook teşekkürler şimdiden verdiğiniz cevaplar için...

pc'ye bağlayıp modem yapmazsan yeter tabi beleşçiler hot spot yaptırırsa yetmez .

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar.

Başlıktada belirttiğim gibi AVEA ya geçmeyi düşünüyorum sebebi malum tarife pakatlerin ucuz olması. Ben şuan TURKCELL liyim çekmesi interneti felan gayet memnunum ama çok pahalı herkesinde bildiği gibi.
Bugün arkadaşımdan duydum o AVEA lı kullandığı tarife şu
Her yöne 500 DK + Her Yöne 1000 SMS + 1GB İnternet = 23 TL ymiş bu bana çok avantajlı geldi. Gel gelelim TURKCELL e düz paket olan 1GB İnternet TURKCELL de 29 TL bu yüzden çok çok daha avantajlı AVEA. Bu sırada Vodafone ada baktım kampanyaları vs AVEA dan daha pahalı bu yüzden AVEA dan olumlu yanıtlar alırsam ona geçmeyi düşünüyorum.

İşte arkadaşlar bu tür nedenlerden dolayı AVEA veya Vodafone a geçmek istiyorum sizce en doğrusu nedir AVEA nasıldır + - yanlarını söylerseniz sevinirim aynı şekilde Vodafone mu AVEA mı 2 sini karşılaştırırsanız sevinirim.

İlgilenen herkese teşekkür ederim

Esen kalın.

Arkadaşlar söylemeyi unutmuşum kusura bakmayın ben İstanbul'da oturuyorum. İstanbul / Bahçeşehir.
Arkadaşlar fazla yorum var hepsine tek tek yanıtlmaya çalışacağım lütfen gereksiz yorum kalabalığı yapmayın.

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
İstanbulda ikamet etmekteyim 3g her yerde çekiyor sıkıntı yaşamadım hiç. Eger kanpanya senin ihtiyacını karşılıyorsa hiç düşünme geç derim. Avea 5 sene önceki avea değil gayet iyi Türkcell Vodafone den geri kalır yanı yok.

Yorum için teşekkürler bende öyle düşünüyorum yani TURKCELL kadar iyi olamaz ama ihtiyaçlarımı karşılar diyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yaşadığın yer önemli biraz. Ben Türkiye'nin farklı yerlerinde yaşadım, beni hiç yarıl yolda bırakmadı. Kesenize uyuyorsa ve çevrenizdekiler memnunsa, hiç durmayın bence.

Kardeşim mesajımı düzelttim ordada dedigim gibi İstanbul/Bahçeşehir.

Turkcell bırakmamanı tavsiye ederim.Eğer internet ihtiyacın fazla ise bir tavsiyem var.
Örneğin;
500MB internet paketi al.1 Aylık.Onu bitirdin diyelim.
EK500MB yaz, 9 tl karşılığında 1 haftalık 500MB al.Bu çok mantıklı bir sistem.
250MB için 7, 100MB için 5, 50MB için 3 TL ödüyorsun.

250MB paket alıp bunları almak çok mantıklı oluyor :glare:

Kardeşim sırf internet değilki + dan Dakika ve SMS de sunuyor.

Hangi tarifesi 23 TL'ymiş merak ettim doğrusu...
Ben yaklaşık 2 ay öncesine kadar, Avea kullanmaktaydım..
Ama özel sebeplerden ötürü, Turkcell'e geçmek zorunda kaldım..
Senin dediğin tarifeyi 32 TL'ye kullanmaktaydım...
Bilmiyorum farklı bir tarife varsa ona birşey diyemem ama, senin dediğin bu tarifeyi ben 1,5 2 ay öncesine kadar 32 TL(telsiz parası falan dahil) fiyat ödüyordum...
Çekim gücünden eskisi gibi başın ağrımaz ama, Turkcell'den oraya geçince, attan inip eşeğe binmek gibi birşey hissedebilirsin...
Ama genel anlamda işini rahatlıkla göreceği kanısındayım...

Arkadaşım detaylı bilmiyorum ama çocuk bugün daha gözümün önünde
1 GB İnternet + 500 Dk Heryöne + 1000 SMS 23 TL ye aldı bide aynısı ama 5000 SMS liği 28 TL ye diğer bir arkadaşım yaptı.

Avealıyım 500 dk, 5000 sms, 1 gb internet 19 tl. nasıl olur diyenler olabilir ilk çıktığında böyleydi kampanya ben de yararlandım ve internetle ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar, ankarada ikamet ediyorum. Hiç düşünme geç derim çok avantajlı tarifeleri var bu ara kaçırma sonra pişman oluyorsun.

Senin dediğini arkadaşım şuan 28 TL ye aldı 19TL ye eskidendi dimi ?

faruk16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet şimdi 28 tl olan paket ben aldığımda 19 tl idi. 23 oldu sonra 28 yaptılar hatta sanırım şuan 30 oldu diye biliyorum.

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
evet şimdi 28 tl olan paket ben aldığımda 19 tl idi. 23 oldu sonra 28 yaptılar hatta sanırım şuan 30 oldu diye biliyorum.

Dediğim gibi 2 arkadaşım birbirine benzer paketler kullanıyorlar
1GB İnt. + 500DK + 1000SMS = 23 TL 1000SMS degilde 5000 SMS kullanan 28 TL Ödüyor ben çok iyi buldum bende bir an önce geçeyim diyorum kararım kesinleşti AVEA geçmeyi düşünüyorum

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bende vodafone 500 dk HY + 5000 sms HY + 1gb sınırlı 25 tl. Kontörlü.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
O paketler kapali bosuna heyecan yapmayn

+bahadir

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bana göre avea nın paketleri iyi interneti kötü vodafone nin interneti iyi paketleri kötü türkcell kullanmadım :)

bende bir zamanlar vodafone kullanıyordum arkadaşlarımın kullandığı paketler ilgimi çekti derken kendimi avea da buldum :)

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aveada çekme sorunu var önce bunu düşün. Kuytu bir köşede yaşıyorsan büyük problem :D

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam bende Turkcell'liydim. 1 ay önce geçtim avea ya. Prof 600 e geçtim. Çokta memnunum. Çekme sorunu şöyle var. Benim odamda turkcell Full çekerken avea 2 çekiyor. Ama internet gözle görülür şekilde çok hızlı. Ben okulda 14 Mbit alıyorum. Arkadaşımda s4 var çift taşıyıcılı. O da 20-25 rahat alıyor. Ben iyi ki geçtim diyorum valla

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yıllardır avea kullanıyorum, hiç memnun değilim, diğerlerinden de hiç memnun olmayacağım için değiştirmeyi düşünmüyorum.

Son mesajlar