Avea şebekeleri çöktü mü?

esmer_38_tc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Trabzon'da ve Türkiye'nin birçok yerinde AVEA şebekeleri saat 10:00-13:00 arası servis dışı kaldı. Aynı zamanda AVEA müşteri hizmetleri numaralarına da bu süre zarfında ulaşılamadı.

Saat 10:00-13:00 arasında AVEA kullanıcılarının cep telefonları "Şebeke Yok" , "Hizmet Dışı", "Sadece acil çağrılar" uyarılarını alırken, AVEA müşteri hizmetleri de "şebeke meşgul" uyarısı verdi.

Avea’da teknik bir arızanın sebebiyet verdiği düşünülen bu duruma dair yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi. Yüz binlerce kişinin iletişimini engelleyen bu duruma dair Avea’ya ait internet sitesinde de bir açıklama yapılmazken kullanıcılar yaklaşık 3 saat boyunca “şebeke meşgul” uyarısı aldı. Saat 13:00 itibariyle Trabzon genelinde sorun büyük oranda giderilmiş durumda. Türkiye'nin diğer bölgelerinde sorunun halen daha devam ettiği de haber61'e gelen bilgiler arasında.

Reaksiyon puanı
16,118
[video=youtube;Je21nMzAl60]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Je21nMzAl60[/video]
avea bize nazar değdi diyor yada ...

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bende de sorun oldu saat 12 gibi telefon çekiyordu ama internet girmiyordu. yarım saat kadar baglanamadın nete baya şaşırmıştım.

erbayfaruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende de vardı aynı sıkıntı :) Gidip Turkcell'e sordum genel bi sorun var dedi :D Adamlar aveaya bile hakim ahah..

t.simsek93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet avea kullanmama rağmen Malatya'da böyle bir sıkıntı vardı...

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bende de oldu Afyonda ama ne garip ki yanımdaki arkadaşımda avea ve ona hiç bişey olmadı :) aveaaa bunun özrünu istiyoruz :) 1 aylık fatura senden olsun özür amaçlı :)

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
avea server oda içi konuşmaları ;

cevdet :eek:lm şu uzatmayı virde süpürek şoraları (=
medet : olm o uzatma deel ki yavvv,
cevdet: olm versen al ciyvvvv
la şebeke getti
tak ula o fişi tak tak ((=

buna benzer bir olay bir bankanın server odasındaki nakilden sonra bir amelenin moloz diye tüm Türkiye destekli fiber ağını parçalaması ile son bulmuştu (=

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ben de aynısını yaşadım, birden internet falan gitti, şebeke var gözüküyordu. Ardından mesaj patlaması oldu telefonda! Avea bu konuda cidden özür dilemeli... Hadi biz laga luga yapıyoruz , iş yapanlar, saniyeler nedeniyle bin dolarlar kaybedenler :)dil:) var..

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Bir an bizim şirket hatlarında 3 saatlik bir kesinti düşündüm de, felç oluruz Allah muhafaza.

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Trabzon'da ve Türkiye'nin birçok yerinde AVEA şebekeleri saat 10:00-13:00 arası servis dışı kaldı. Aynı zamanda AVEA müşteri hizmetleri numaralarına da bu süre zarfında ulaşılamadı.

Saat 10:00-13:00 arasında AVEA kullanıcılarının cep telefonları "Şebeke Yok" , "Hizmet Dışı", "Sadece acil çağrılar" uyarılarını alırken, AVEA müşteri hizmetleri de "şebeke meşgul" uyarısı verdi.

Avea’da teknik bir arızanın sebebiyet verdiği düşünülen bu duruma dair yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi. Yüz binlerce kişinin iletişimini engelleyen bu duruma dair Avea’ya ait internet sitesinde de bir açıklama yapılmazken kullanıcılar yaklaşık 3 saat boyunca “şebeke meşgul” uyarısı aldı. Saat 13:00 itibariyle Trabzon genelinde sorun büyük oranda giderilmiş durumda. Türkiye'nin diğer bölgelerinde sorunun halen daha devam ettiği de haber61'e gelen bilgiler arasında.

Ha aveaysa normal

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Dün 10.00-11.00 arası bende nete bağlanamadım.
Müşteri Hizmetlerinede zorla ulaştım.
Genel Bir sorun olduğu söylendi.Sonra düzeldi.
Lakin şu andada Müşteri Hizmetleri cevap vermiyor.
Avea iyice cozuttu bu aralar.:)