Avea Çekim Sorunu

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Avea'dan 1500dk 2000sms 2GB internet paketim var. Evde 3g çekmiyor. Okulda alt katlarda çoğu yerde hat komple çekmiyor. Yolda aksaray havalimanı metrosunda açık alanda bile on defa kesiliyor. Çarşıda pazarda da çekmiyor.

Ben nerede kullanacağım bu paketi merak içindeyim.
Geçenlerde twitter'dan yazdım bunlara. Geri döndüler ama seneye çözeceklermiş sorunu. Öyle diyorlar. Ben seneye zaten turkcell'e geçmeyi düşünüyorum.

Ne yapsam nereye şikayet etsem bu durumu? Böyle bir sorunu halledebilen oldu mu? Sizden ricam ucuz etin yahnisi muhabbeti açmayınız.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bende avea kullanıyorum sadece carrefour mağazalarına girince hat gidiyor onun haricinde full çekiyor.

atlantizzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evimim bodrumunda cekmeyen bir telefon köyümde cekmeyen bi telefon herhangi bir yerde cekiyormu diye kontorolcu oldum sözlesmem bitince bosuyacam türkiyenin en sonuncusu avea

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bende cekiyor ama internet hizi yavas. 3G icin iyilestirmeler yapmak zorunda Avea. Yoksa bu gidisle cok musteri kaybedecek.

iso81tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avea en iyi çektiği yerde bile bina içerisinde çekme sorunu var, birgün pencereden düşen birini görür veya duyarsanız emin olun o kişi avea'lıdır. bende aradım etim çare bulamadım, sonunda 3 hattımı vodafone'a taşıdım...

cozar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çamlıca tepesinde de çekmiyor. sinir etti beni ama alıştım. Ucuz etin yahnisi bu kadar olur. Fazla sorun etme yada operatör değiştir. Avea gelişsin diye beklersen ömrün yetmez

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Avea'dan 1500dk 2000sms 2GB internet paketim var. Evde 3g çekmiyor. Okulda alt katlarda çoğu yerde hat komple çekmiyor. Yolda aksaray havalimanı metrosunda açık alanda bile on defa kesiliyor. Çarşıda pazarda da çekmiyor.

Geçenlerde twitter'dan yazdım bunlara. Geri döndüler ama seneye çözeceklermiş sorunu. Öyle diyorlar. Ben seneye zaten turkcell'e geçmeyi düşünüyorum.

Ne yapsam nereye şikayet etsem bu durumu? Böyle bir sorunu halledebilen oldu mu? Sizden ricam ucuz etin yahnisi muhabbeti açmayınız.
arkadaşım ben baz istasyonu kuran bir şirkette çalışıyorum. 3 operatör içerisinde baz istasyonu sayısı en az olan şirket avea dır.önemli bir yatırım yapması gerekiyor fakat yapacak gibi görünmüyorlar.haklılarda sanki :) düşünün milyon dolarlarca yatırım yapsalar bile kaç kişi avea ya geçecek?kullanıcı kitlesi belirli sayılır.en fazla %1-2 değişecek diye milyon dolar yatırım yapmak istemiyorlar.hiç değilse şimdilik yapmıyorlar.

FiReSHiNe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende internet fiyatları turkcelle göre ucuz diye avea hattımı kullanmaya başlamıştım ankarada hat çekiyorsa internet yok internet çekiyorsa hat yok deli ediyor insanları ibrahimoviçin bir sözü vardı kaliteyi ucuza alamssın diye bu söze katılarak 1-2 ay içinde turkcelle geçicem

oponte

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sırf çekim problemi yüzünden hattımı taşıdım ya.Kampanyaları iyi ama kullanamadıktan sonra yapacak birşey yok.

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Fiyatlar konusunda en uygun ama malesef evde bile çekmiyor. Dış kapıdan girince hemen kesiliyor. İçeri bir adım bile girersem hemen kopuyor hat. Evde yattığım yerde de çekmiyor. Dışarıya sadece 15cm lik bir duvar mesafede bile sorun çıkarıyor. Hem de ben köşe bir yerde oturuyorum.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5

Frekanstan dolayı diğer operatörlerden farklı olarak 1800 mhz kullanıyorlar dolayısıyla ev içlerine kadar girmeye biliyor bkz benim evim arka odada çekmiyor mesela :)

Ucuz etin yahnisi çok yanlış bir tabir [MENTION=57039]cozar[/MENTION] , çünkü vodafone ve tcellden daha fazla yatırımları var baz istasyonlarına (sadece frekans sıkıntılı)

3.bir seçenek şahsen istanbul , bandırma , ordu da kullandım evet ev içlerinde gerçekten çekmiyor ama dışarıda açık havada kesildiğine bek rastlamadım.

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
arkadaşım ben baz istasyonu kuran bir şirkette çalışıyorum. 3 operatör içerisinde baz istasyonu sayısı en az olan şirket avea dır.önemli bir yatırım yapması gerekiyor fakat yapacak gibi görünmüyorlar.haklılarda sanki :) düşünün milyon dolarlarca yatırım yapsalar bile kaç kişi avea ya geçecek?kullanıcı kitlesi belirli sayılır.en fazla %1-2 değişecek diye milyon dolar yatırım yapmak istemiyorlar.hiç değilse şimdilik yapmıyorlar.

en az baz istasyonu onda en kötü 3G hızı konusunda kötü sayılır ilk aylarda 8MB/s kadar hız vardı... şimdi 3MB/s bile yok...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aveada yavaş ise çekmiyorsa ne diyeyim 15 megabitlik speed test görselim var

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
2050779336.png

bu hız artık yok...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
teminat verip avea ya geçtim çekmeme gibi bir sorunu aklımdan bile geçmedi. Burnumdan geldi istanbulda bile bu sorunu yaşıyorum tüm arkadaşlarımın telefonlarının çektiği yerde benim telefonum kapalı hayatımın en büyük pişmanlığı süre bitsin acilen kaçıcam avea dan bugunde ınternete gıremıyorum sabır ya sabır

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
avea kullanıyorum yıllardır ama artık canıma tak etti. şehrin göbeğinde 3g çekmiyor. bu kadar kötü internete bir de para veriyoruz. yani paramla rezil oluyorum. taahhütüm dolar dolmaz türkcelle geçeceğim

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
yahu bende 4 senedir avea kullanıyorum , şehir merkezlerinde kolay kolay sorun yaşamadım. Ayrı dünyalardamı yaşıyoruz anlamadım

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Sanırım benim hatta + bir özellik var da her yerde çekiyor :sly:

Metroda bile çekiyor. Sadece sarıyer e giderken (İstinye tarafından) orada tepenin ardında kaldığı zaman 15 sn bi internet kesiliyor.

Bu arada, haziran ayında Istanbul SDN iftar buluşmasında avealı olan ben ve bir kişi (özgür çetin idi galiba) nin telefonları full çekiyordu. Turkcell ve Vodafone olanlar foruma zor giriyordu :beer:

Bu arada, mekan Taksim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yıllardır avealıyım, sadece trenle iç anadoluya giderken çekmediğini görmüştüm, çekimde bir sorunum yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tükedici hakem heyetine başvur veya zararın neresinden dönersen kardır düşüncesiyle iptal ettir bence çünkü aveanın interneti gerçekten türkiyenin çoğu yerinde çekmiyor, bence bu firma yalan reklam yaptıkları için cezalandırılmalı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben fax cektim avea ya sonra aradilar bir baktimki mahalleye koca tepsi ler varya iste ondan taktilar simdi iyi yane

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Bende çok şikayet ettim yapabileceğimiz bişey yok dediler Vodafone'a geçtim çok memnunum :D

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bende yozgatta yasiyorum evimde internet yavaş 50 metre ilerde çok hizli bu avea çok garip bide turkcell den geçtim bi garip oldum djxjxjx

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefona format attım ayarlar geri yüklendi ama sebeke az cekıyor evın belırlı yerlerınde hiç çekmiyor telefondan mı kaynaklanıyor hattan mı ?:(:(