Avast'ın güncellemeleri

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar ben antivirus yazılımı olarak Avast kullanıyorum.
İyidir, kötüdür tartışmasını bir yana bırakarak, bir noktayı incelemek istiyorum.
Bu Forumda her tür antivirus kullanan var.
Avast günde iki, hatta üç kere minik güncellemeler yapıyor.
Avast forumuna bu güncellemelerin haftada iki veya üç gün toplam olarak yapılmasının daha makul olacağını yazdığımda, bunların acil ve elzem oldukları vurgulandı.
Peki, diğer antivirus yazılımlarında da bu sıklıkta güncelleme alıyor musunuz?
Bunu merak ediyorum.
İlgilenenlere teşekkürler.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Norton 5~15 dakikada bir güncelleme yapıyor.

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
msede öyle günde 3 güncelleme yayınlıyor 5-6 saat aralıkla..avast ayarladınmı güncellemeyle uğraşmaya gerek yok her pcyi açılışında kontrol ediyor varsa güncelliyor..

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Avira AntiVir kullanıyorum. Günde bir kere güncelleme yapıyor.

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Avira AntiVir kullanıyorum. Günde bir kere güncelleme yapıyor.

her firma farklıdır kimi saat başı yayınlar kimi günlük kimi haftalık..

mse,avast günde 3 güncelleme yayınlıyor ama avira günde 1 güncelleme..norton,bitdefender,kaspersky saat başı ..

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
MSE günde 3 olurmu yav 3 günde bir olmasın o:) hayatımda gördüğüm en yavaş güncellenen AV mse'dir sen güncelle demesen onuda yapmayacak utanmasa, bilgisayar açıldı yaptı yaptı bidaha yok. Norton IS kullandım 15-20 dakikada bir güncelleniyor küçük küçük, Eset SS günde 2-3 defa güncellenir, f-secure IS günde 2-3 defa güncelliyor kimi gün hiç güncellemiyor duruma göre.

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
MSE günde 3 olurmu yav 3 günde bir olmasın o:) hayatımda gördüğüm en yavaş güncellenen AV mse'dir sen güncelle demesen onuda yapmayacak utanmasa, bilgisayar açıldı yaptı yaptı bidaha yok. Norton IS kullandım 15-20 dakikada bir güncelleniyor küçük küçük, Eset SS günde 2-3 defa güncellenir, f-secure IS günde 2-3 defa güncelliyor kimi gün hiç güncellemiyor duruma göre.

yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ben iyimi bileceksin..tam gün güncelleme yapmamayım..normal 1 güncelleme 139 kb falan oluyor ya ..tam gün güncelleme yapmayıp gece updateden baktığımda 3 mb ta yakın birşey oluyor..tek güncelleme 139 kb-500 kb arası değişiyorsa sen hesapla..hepsi birleşiyor tek güncelleme oluyor..yoksa gün içinde farklı saatlerde elle güncelleme yapıyorum..

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bir yıldan fazla zamandır kullanıyorum.

olabilir..ben hangi bölümlere göz attığını güncellerken nerelere kayıt yaptığını ve her taramada .log şeklinde kayıt dosyasını tuttuğunu bile biliyorum..ayrıca polemiğe girmek istemiyorum..bu mesajdan sonra dahada cevap yazmam..

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar,
Konuyu açarken de değindiğim gibi o iyi, bu kötü tartışmasına girmeye gerek yok.
Yanıtlayan herkese teşekkürler.
Anlayabildiğim Avast işgüzar değil, bu olağan bir işlem.

Link

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Gün içinde ne kadar fazla sıklıkta güncelleme olursa virüslere karşı o derecede korunmuş oluyoruz.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34

Aynen ya güncellemesi bi dert taraması ayrı bi dert. Aslında avast gayet iyi ya şuan antivir kullanıyorum günde 1 defa güncelleniyor sonra ekrana hadi hadi sende pro sürümü al nazlanma gibisinden sayfa gösteriyor. Uyuz oluyorum :)