Avast neden uyarı veriyor

Bu konuyu okuyanlar

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Az önce avast tam tarama yaptım D diskinide taramış.tarama bittiğinde sonuçlara baktım 47 tane zararlı yazılım vardı ama bu zararlı yazılım dediği şeylerin hepsi aile resimlerimiz ve videolardı çok şaşırdım ...yani açıkçası abi resimde,videoda virüs olurmu yahu

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Worm özelliği olan malware/trojan lar dosyalarınıza bulaşabilir
E iyide ben hiçbir programı D diskine kurmadımki eğer dediğiniz gibiyse endişelenmelimiyim ...bu fotoğraflar çok önemli ötüşsen onları silemem ...bence virüs yok çünkü bilgisayarım su gibi çalışıyor virüsler bilgisayarı yavaşlatır diye biliyorum ben

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
Bir png dosyasında yada jpg dosyasında virüs olacağını sanmıyorum yani elbette olabilir ancak resimler sizin telefonunuzdan çekilip bilgisayara aktarılmış bir sorun olacağını sanmıyorum belki telefonda virüs varsa resimleri etkilemiştir.
Ama sorun olmaz bence ben yıllardır antivirüs programı kullanmıyorum

《AKİF》??

DM'den bilgi verilmiştir
Reaksiyon puanı
469
Avast yerine kaspersky ile dene, ve bilgisayarını seviyorsan avasttan kurtul.

kirmiziamayesil

Asistan
Reaksiyon puanı
91
İçinizin rahat etmesini ve fotoğrafların da gitmemesini istiyorsanız fotoğrafın ekran alıntısı aracı ile ekran görüntüsünü alınız ve antivirüs programınızın zararlı yazılım olarak tespit ettiği diğer fotoğraflara da aynı işlemi uygulayınız.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Klasör Seçeneklerinden dosya uzantıları gizle seçimini kaldırın, sistem dosyaları da dahil gizli olan tüm ögeleri görünür yapın. D sürücüsünde resim (.jpg) dışında yabancı dosya var mı kontrol edin, resim dışında dosyalar varsa bunları seçip shift + delete yaparak kalıcı silin.
Malwarebytes'ı indirip yükleyin; güvenli modda bilgisayarı başlatıp sistemi tam tarama yapın.
tarama bittiğinde sonuçlara baktım 47 tane zararlı yazılım vardı ama bu zararlı yazılım dediği şeylerin hepsi aile resimlerimiz ve videolardı
Buna ilişkin bir ekran görüntüsü paylaşır mısınız? Ne tür zararlıların tespit edildiği ve bunların tam olarak hangi konumlarda yer aldığı önemli.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Olabilir bir ara .JPEG lere virüs yerleştirmenin bir yolunu bulmuşlardı

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Olabilir bir ara .JPEG lere virüs yerleştirmenin bir yolunu bulmuşlardı
en az 9,10 sene öncesine ait fotoğraflar bunlar ve hepsi kameradan çekildi yarısıda annemin iphone telefonundan çekildi .biliyorsunuzki iphone lara internetten bişey indirmezsen virüs bulaşamaz,bu arada avast ıda sildim.bilgisayarım kötü güvenli modda başlatınca bozuluyor ve avast yavaşlatıyor bence başka bir cihazdan gelen fotoğraf olduğu için uyarı vermiştir

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Avast sil.Ve Malwarebytes ile tam tarama yap.:)

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
en az 9,10 sene öncesine ait fotoğraflar bunlar ve hepsi kameradan çekildi yarısıda annemin iphone telefonundan çekildi .biliyorsunuzki iphone lara internetten bişey indirmezsen virüs bulaşamaz,bu arada avast ıda sildim.bilgisayarım kötü güvenli modda başlatınca bozuluyor ve avast yavaşlatıyor bence başka bir cihazdan gelen fotoğraf olduğu için uyarı vermiştir
başka cihazdan geldiği için uyarı verseydi şuan herkesin bilgisayarında virüs uyarısı vardı

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Senin PC de dururken bulaşmış olabilir

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
arkadaşlar bişey buldum çok ilginç exe türünde dosyalar var ve açılmıyorlar ne yapiyim

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    30.1 KB · Görüntüleme: 83
  • Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20.9 KB · Görüntüleme: 84
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    44.3 KB · Görüntüleme: 86

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
abi buldum virüsü hazır olun nostalji yapacaz bundan birkaç ay önce MusaLLaT.exe vardı pc de temizledim ama hala pislikleri duruyor...bu arada virustotal.com da tarattım malware trojan tespit etti D diskinin içindeki dosyaları hard diske atsam düzelirmi
Mesaj otomatik birleştirildi:

açma zaten hemen sil. HEMEN. eğer silemezsen cmd ile sil

virüsler silinince tekrar geri geliyorsa bilgisayara yayılmıştır
ne yazıyım cmd ye

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,107
arkadaşlar bişey buldum çok ilginç exe türünde dosyalar var ve açılmıyorlar ne yapiyim
Bu virüsü biliyorum, zamanında arkadaşın PC'sinde vardı. Aynı dosyalar adına kendi kendini klasör görünümlü uygulama yapıyor. Kaspersky indir, tam tarama yap.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
abi buldum virüsü hazır olun nostalji yapacaz bundan birkaç ay önce MusaLLaT.exe vardı pc de temizledim ama hala pislikleri duruyor...bu arada virustotal.com da tarattım malware trojan tespit etti D diskinin içindeki dosyaları hard diske atsam düzelirmi

ne yazıyım cmd ye
del dosya adı. ama cmd'nin o klasörde olduğuna emin ol

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
cmd silmiyor kaspersky ı deniyecem ama resimlere bişey olur diye korkuyorum ilk önce resimleri hard diske atsam sonra tarama yapıp silsem olurmu zaten pek takmıyorum pc yavaşlamadı hem D diskinde C deki windows a zarar vermiyor avastda yaptığım gözleme göre bu virüs D diski içerisinde kalmış C diskinide taradım hiç birşey yoktu

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
Kaspersky ile tam tarama yaptıktan sonra sonuçları paylaşırmısın ?

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
cmd silmiyor kaspersky ı deniyecem ama resimlere bişey olur diye korkuyorum ilk önce resimleri hard diske atsam sonra tarama yapıp silsem olurmu zaten pek takmıyorum pc yavaşlamadı hem D diskinde C deki windows a zarar vermiyor avastda yaptığım gözleme göre bu virüs D diski içerisinde kalmış C diskinide taradım hiç birşey yoktu
resimlerde virüs olabilir ama bir usbye atabilirsin exe dışındakileri. ama hddye atma bütün dosyalar gidebilir

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
arkadaşlar ne macera yaşadığımı bi bilseniz,hani demiştim ya resimlerin arasında açılmayan bir exe var diye aslında o açılmış...peki nasıl anladım:CPU kullanımına bi bakıyım dedim ve görev yöneticisine tıkladım sonra uyarı verdi,aynen şöyle: GÖREV YÖNETİCİSİ YÖNETİCİNİZ TARAFINDAN DEVRE DIŞI BIRAKILDI dedi sonra bende direk virüs bulaştığını anladım ve karspeksy indirdim ve tarama yaptım, tam 8 tane virüs buldu hepsi yüksek derece virüsdü,sonra gelişmiş temizlik yaptım daha sonra pc yeniden başlat dedi onuda yaptım sonra görev yöneticisini birdaha denedim açılmadı sonra gpedit.msc ye girip etkinleştiriyim dedim oda açılmadı bidaha tarama yaptım 2 tane daha virüs buldu onlarıda sildim sonra...görev yöneticisine girmeyi denedim bu seferde silinmiş veya taşınmış dedi ... sonra bende dedim aha pc elden gidiyeah ... sonra internetden bi araştırdım aynı zamanda bir dh forum üyesiyim onlarada sordum onlar sihirbazın eski konumuna yüklenmesini sağla dediler yaptım sonra pc yi yeniden başlatıp tekrar girdim gpedit.msc ye sonra açıldı açılınca tabi hemen ordan görev yöneticisini etkinleştirip sorunu hallettim tabi bunları aman annem babam duymasın beni parçalar diye hüzünlene hüzülene terleye terleye yaptım allah kimseye göstermesin arkadaşlar. adam virüs yaparken herşeyi düşünüyor görev yöneticisi ,cmd ve gpedit.msc yi açamıyordum kim bilir belkide daha nekadar şeyi devre dışı bıraktı....NEYSE KONU KAPANDI HERHALDE ÇOK TEŞEKKÜRLER

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
Çözülmesine sevindim dikakt edin birdaha

bahadiroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17