Avast! 5.1.864 Final

Blackout

Dekan

Tanıtım:
Üreticiden

Yeni avast! ile rahat olun

Yeni nesil avast! 5.0 antivirüs programı ile piyasaya sürüldü.
100 milyon üzeri kullanıcıya sahip, en popüler antivirüs programlarından biri olan avast! antivirüs programlarının üreticisi ALWIL Software, bedava yeni versiyonunu piyasaya sürdü. Yeni bedava versiyon 5, malware ve virüslere karşı tam bir koruma sağlamanın yanısıra, oldukça modern, sofistike bir programdır.
Vince Steckler, ALWIL Software’in CEO’su, “avast! 5.0 ile , antivirus programına yeni bir yön getiriyoruz. Bedava olan ürün de ücretli olan üründe malwarelere karşı koruma anlamında eşittir. Bedava olan versiyon, temel internet kullanımı için dizayn edildi. avast! Internet Security 5.0, yeni top ürünümüz ise, internette alışveriş, bankacılık gibi daha fazla güvenlik gerektiren aktiviteler için dizayn edildi.” dedi. Yeni Internet Security, Sessiz Güvenlik Duvarı ve kullanıcıları devamlı rahatsız eden gereksiz epostaları süzmek için sıklıkla güncellenen anti-spam filitresini içermektedir.
Yeni avast! Pro Antivirus 5.0, daha özel seçenekleri ile aynı tarama motoru çekirdeğini kullanıyor. “İleri düzey kullanıcılar, küçük ve orta boy işletmeler ya da teknik uzmanlar için ekstra birkaç özelliğe sahiptir,” dedi Steckler. "Bu ileri özellikler şüpheli dosyaları güvenli bir şekilde taramak için gerçek zamanlı betik kontrolü, komut satırı tarayıcısı ve yeni sandboxing teknolojisini içermektedir.

Yeni avast! 5.0’a övgüler gelmeye başladı:

  1. AV Comparatives, avast! Free Antivirus 5.0 beta için Whole Produce Dynamic Testinde (December 2009) “advanced” oyunu verdi.. [www.av-comparatives.org]
  2. VB Magazine, güvenlik dergisi sektöründe lider dergilerden biri, yeni avast! Free için “bbir mucize” dedi. [http://www.virusbtn.com/files/Avast-Jan2010.pdf]
  3. Google, yeni 5,0’ı Google Pack’in Avrupa versiyonları içine katıyor. [http://pack.google.com]

ALWIL Software’in Teknoloji Uzmanı (Chief Technology Officer) Ondrej Vlcek, “Avast! Bedava Antivirüs için yapılmış olan bağımsız test sonuçlarına bakılacak olursa, tarama oranı ve performans alanlarında, ücretli ürünlerde daha fazla başarı sağlandığı anlaşılmakadır. AV-Comparatives’in Kasım sayısında avast! en yüksek puanı “advanced+” oyunu aldı. Testte, avast!, virüs güncellemesi yapılmaksızın virüs ve malware gibi zararlı yazılımları aktif olarak bulmayı başardı.

avast! 5.0 diğer ücretli ürünlerle kalite açısından değerlendirildiğinde de öne çıkmaktadır. Bağımsız bir bilgisayar güvenlik yazılım dergisi olan VirusBulletin 2010 Ocak sayısında, Teknik Danışman & Test Takımı Lideri John Hawes “Ürün, geçmiş yıllarda test ettiğimiz ürünlere gore çok daha üstün performansa sahip.” diye yazdı. “Yeni paket versiyon hem eğlenceli hem de birçok yararlı özelliklere sahip.Bedava olan ürün ise yine gerçek anlamda başarılı” diye ekledi.
Avast! yazılımındaki mimari gelişim ve performans optimizasyonu çoklu PC işlemci çekirdeğii avantajı ile kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak. Testler, Intel® Core™ i5 mobile işlemci tabanlı olan Intel'in son dizüstü bilgisayarlarında yürütüldü ve bu testler gösteriyorki avast! 5.0 %40 oranında bir önceki versiyona göre daha hızlı . Wolfgang Petersen, EMEA Director of Intel Software & Services Group, “Intel, mükemmel performans sağlayan yeni işlemcileri piyasaya sürüyor. Avast!ın güvenlik çözümünü, optimize edebilmesine yardım edebildiğimiz için çok mutluyuz.” dedi. Daha hızlı tarama özelliği daha fazla kaynak gerektirmemektedir. Tam aksine, yeni versiyon 5.0 sistem üzerinde çok daha az yer kaplamaktadır. Her bir tarama 10.6 Wh kadar daha az elektrik harcamaktadır. Bu,100 milyon avast! kullanıcısı ile toplam yılda 50 GWh enerji tasarrufu sağlanması anlamına gelmektedir ki bu çevrenin de yararınadır.

Steckler’ın dediği gibi bedava olan yerde hareketlilik olur ve avast! bundan karlı çıkmaktadır. "Bedava ürünümüz ev kullanıcıları ve evde ticari olmayan kullanımlar için ücretsizdir. İnanıyoruz ki, bu kullanıcılar, programın potansiyelini gördüklerinde, ticari alanda da markamızı destekleyeceklerdir." Her üç avast! kullanıcısından ikisi, yazılımı arkadaş tavsiyesi üzerine keşfetmektedir. Bu durumda, bedava ürün üzerine yoğunlaşmak ispatlanmış bir pazarlama stratejisidir. Antivirüs marketine baktığınızda, pazardaki bir çok şirketin, müşterilerini cezbetmek adına, ücretli ürünlerin daha düşük versiyonlarını bedava olarak sunmaktadır." "Böyle bir model etkili değildir, çünkü kullanıcılar, bilgisayar güvenlik yazılımlarından tam anlamıyla koruma beklemektedir ve buna ücret ödemeden sahip olmak istemektedir. İşte avast! Antivirus 5.0, kullanıcılara hem tam güvenlik sağlar hem de bedavadır."Teknik özellikler

avast! Free Antivirus 5.0

avast! Free Antivirus 5.0 eski avast! Home Edition’ın yerine geçmektedir. Ücretli olan ürünlerle aynı tarama kapasitesine sahiptir ve kesinlikle ücretli üründen daha düşük değildir. İnterneti, eposta alıp gönderme, chat, ya da gezinme gibi faliyetler için kullanan bütün kullanıcılar için mükemmel bir çözümdür. 2004’ten beri, avast! Free Antivirus dünyanın en ünlü uygulamalarından biri haline geldi. 100 milyonun üzerinde kullanıcı kitlesi sürekli ve kararlı bir şekilde yazılıma destek çıktı.

avast! Internet Security 5.0

avast! Internet Security, on-line alışveriş ve bankacılık için kapsamlı güvenlik sağlar. Virüslü web sitelerden gelecek olan zararlı yazılımlara ve de kimlik hırsızlarına karşı koruma sağlar. Ücretli avast! ürünü, antivirüs, anti-spyware, anti-rootkit, scriptblocker ve diğer gerçek zamanlı koruma modüllerine ek olarak, akıllı güvenlik duvarını ve kapsamlı anti-spam modülünü sunmaktadır.

avast! Pro Antivirus 5.0

avast! Pro Antivirus, eski avast! Professional Edition’ın yerini almaktadır. Öncelikli olarak küçük iş yerleri ve bilgisayar güvenlik yazılımlarını, güvenlik duvarı ve anti-spam filitresinin yanında kişiselleştirmek isteyen bilgisayar uzmanları için dizayn edildi. avast! Pro Antivirus, sandbox virtualizasyonunu ve uzaktan ya da yerel olarak yürütülen komutlara karşı koruma içerir.

ALWIL Software Hakkında

ALWIL Software avast!’ın üreticisidi ve 100 milyonun üzerinde kullanıcıya sahiptir. Çek Cumhuriyetinin başkentinde bulunan ALWIL Software ödüller kazanan avast! programlarını geliştirdi ve 33 dilde kullanıcıların hizmetine sundu. Daha fazla bilgiye www.avast.com adresinden ulaşılabilir.Üretici/Anasayfa: http://www.avast.com
İşletim Sistemi: Windows 2000/XP/Vista/7
Dil: Türkçe
Sürüm: 5.1.864


İndirme Bağlantıları:

avast! Free Antivirus 5.1.864 Final Türkçe (55.28 MB)

avast! Professional Edition 5.1.864 Final Türkçe (54.22 MB)

avast! Internet Security 5.1.864 Final Türkçe (59.70 MB)
 

Pupilla

Dekan
paylaşım için teşekkürler:) güvenlik programları ile ilgili paylaşımları güvenlik başlığı altında yayınlamak daha uygun olur gibi:) bi dahakine güvenlik bölümünde paylaşırsan sevinirim:)
 

lazerboy

Profesör
Avastı çok eskiden denemiştim beğenmemiştim ama tekrar deneyebilirim :) Ücretsiz sürüm anlık korumaya sahip mi? Microsoft Security Essentials'tan iyi mi bir de? :)
 

Blackout

Dekan
ücretsiz sürüm anlık korumaya sahip. ancak microsoft security essentials avasttan çok daha iyi bir yazılım

İspat gerek ama buna. Kime göre, neye göre iyi? Microsoft'a mı? :) Altta kalacağını sanmıyorum ancak yine de detaylıca inceleyip değerlendirmeden sonuç hakkında yorum yapılmamalı bana göre.
Not: Ben sadece yazılımları belirli aralıklarla deneyip gelişimlerini izliyorum, hiçbirini sürekli kullanmıyorum.
 

Pupilla

Dekan
İspat gerek ama buna. Kime göre, neye göre iyi? Microsoft'a mı? :) Altta kalacağını sanmıyorum ancak yine de detaylıca inceleyip değerlendirmeden sonuç hakkında yorum yapılmamalı bana göre.
Not: Ben sadece yazılımları belirli aralıklarla deneyip gelişimlerini izliyorum, hiçbirini sürekli kullanmıyorum.

bana göre:D ikisininde son sürümlerini kullandım. virüs bulma başarıları neredeyse aynı ama temizleme konusunda mse daha iyi, tecrübelerime göre:D
 

Son mesajlar

Üst