AutoCad Bitirme Projem

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar en sonun da bu dersi bitirme projemi yaptım. Geçeli çok oldu ama dersi Cad-Cam diploması için nedense hoca herkesten proje istedi. Sizlere de sunmak istedim son bir rütuş yapmadan önce beğenileriniz yorumlarınız bekliyorum.:mrgreen:

Resimi ekran alıntısı olarak aldım bozukmuş gibi gösterir doğal olarak. :)

Neo-Man otobüsü çizdim. :)

astronash

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Güzel olmuş kardeş. Ölçülendirme çizginin ortasında değilde üstünde olursa daha iyi olur sanki.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Daha vaktim var teslim etmeden önce hocaya da göstereceğim, eksilerini veya göremediklerimi tamamlamak için açtım konuyu. Sağol önerin için. :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Oo güzel olmuş. Yinede senin bitirme projen kolaymış :D Abime hareketli piston yaptırtmıştı hoca :D

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Güzelmiş, bende 3 boyutlu zor bir çizim sandım iyiymiş bu :D

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
3. Boyutluları ya MasterCAM ya SolidWorks ya da Catia'da çiziyoruz. Autocad'le 2B katı modelleme istiyor. :)

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
eline sağlık hocam koltuklar uğraştırdı mı

F-rekans

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Güzel olmuş kardeş. Ölçülendirme çizginin ortasında değilde üstünde olursa daha iyi olur sanki.
Evet kutsal kitapta ölçülendirmenin kuralı budur...

Görünmesini istediğin detayları ve birkaç tane daha ekran görüntüsü alıp koysaydın konuyla ilgili olanlar didiklerdik... :)
Bu arada kullandığın çizgileri renklerle ayırırsan hem daha kolay çalışırsın hemde sunumunda kolaylık olur... Örneğin; Eksen: Kırmızı Ölçülendirme: Mavi Görünmez: Sarı Yardımcı: Gri gibi...

Başarılar...

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
eline sağlık hocam koltuklar uğraştırdı mı
Koltuklar uğraştırmadı sadece yan görünüş olduğundan kolaydı.

Evet kutsal kitapta ölçülendirmenin kuralı budur...

Görünmesini istediğin detayları ve birkaç tane daha ekran görüntüsü alıp koysaydın konuyla ilgili olanlar didiklerdik... :)
Bu arada kullandığın çizgileri renklerle ayırırsan hem daha kolay çalışırsın hemde sunumunda kolaylık olur... Örneğin; Eksen: Kırmızı Ölçülendirme: Mavi Görünmez: Sarı Yardımcı: Gri gibi...

Başarılar...
Biliyorum arkadaşlar daha renklendirmeler yapacağım ölçülendirme çizgilerini düzenleyeceğim.

ehya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3. Boyutluları ya MasterCAM ya SolidWorks ya da Catia'da çiziyoruz. Autocad'le 2B katı modelleme istiyor. :)

genel olarak bakıldığında çizim olarak güzel. Ancak arkadaşların bahsettiği gibi ölçülerde sıkıntı var. Boyama haricinde çizimi tek renk yapmak yerine katmanlarına göre ayırsaydın baskı alırken de bu kalınlıklara göre daha güzel görünecekti.

Ayrıca 2B katı modelleme dediğiniz bir kavramı duymadım. hem 2b olup, hem katı model nasıl olabilir?

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
2B katı modelleme bir makine resminin ön üst yan görünüşü çıkarma demektir.