Atletico Madrid Semih Kaya'yı istiyor

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Atletico Madrid, Arda Turan’ın ardından Galatasaray’dan ikinci bir yıldızı renklerine katmaya kararlı.

gs6_N369N.jpg

İspanyol ekibi Semih Kaya için Galatasaray’a teklifte bulundu. Geçtiğimiz günlerde Türk Hava Yolları ile stat isim hakkı ile ilgili görüşmeye gelen Atletico Madrid, CEO’su Miguel Angel Gil, Galatasaray ile Semih Kaya için masaya oturdu.

AS gazetesi yazarı Manolete’nin iddiasına göre, Arda Turan’ın da tavsiyesiyle Gil, Semih Kaya’yı istediğini Galatasaray’a resmen bildirdi.

Manolete iki kulübün transfer pazarlığını ara transfere kadar sürdüreceğini öne sürdü.

KAYNAK

Tagedhon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer Galatasaray Semih KAYA'yıda Satarsa Takım Zaten Çöküşte İyice Çökeriz.

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Bence satmalı. Türk oyuncularımızın kendini geliştirmesi lazım.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Balıkçı oltasını olacak tı o t9 dan ne çektim be

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Balıkçı olmasını satarsa nasıl geçimini sağlasin mantıklı olmak lazım.
Sen işe mantık koyarsan en mantıklısı bu olur. Gencecik bir yeteneğin , Türkiye gibi futbolun kötü oynandığı taraftarların kötü olduğu bir ülkede kendini geliştirmesini nasıl bekliyorsun ? Arda turan galatasaraydayken çokmu iyi oynuyordu ? Bak adam gitti dünyanın en değerli futbolcuları arasına girdi şuanda. Bence semihte aynını yapmalı adam çok yetenekli bunu ispatlamalı..

O değilde futbolla balıkçılık ve oltayla ne alaka :D ? Galatasaray büyük bir kulüptür semih giderse yerine birisini mutlaka bulur :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Başarılı insan her zaman her yerde başarılı olur, kendisini geliştirmek isteyen her yerde geliştirir bir insan kendisini geliştirmek için illa yurt dışına çıkacak diye birşey yok. Balıkçılık olayı şu alaka sen suan kullandığın akıllı telefon var sayıyorum onun yerine 3310 u 1 ay kullan ne demek istediğimi ancak o zaman anlayacaksın.

Absolut Milk

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Bence satmalı. Türk oyuncularımızın kendini geliştirmesi lazım.

katılmıyorum. Onun gibi futbolculara Türkiye'ninde ihtiyacı var.
Semih'i Arda'yı gönderiyoruz sonrada Drogba'yı falanı filanı transfer etmeye çalışıyoruz . Sonra adamlar niye gelsin abi Türkiye'ye diyoruz.
İşte bu mantıkla düşünmeye devam edersek gelmezler zaten.
Türk futbolunu böyle böyle bitiriyoruz..
Yetiştir , geliştir oynat bu kadar net. Bir sene oynatıp adamdan Ronaldo , Messi gibi olmasını bekleyip olmadığını görünce tekrar yedeklere almak sadece Türkiye'de vardır. Bekle bakalım bi ne olacak . (bu konu açılınca çok sinirleniyorum nedense :D )

He birde sakın bana şey demeyin bir iki sene beklemek kayıp olur.
şu ana kadar ne oldu ne kazandık?

Galatasarayın aldığı Uefa kupası, Süper kupa, Mili takımın Avrupa 3.lüğü ve Dünya Kupası 3.lüğünden başka?

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Başarılı insan her zaman her yerde başarılı olur, kendisini geliştirmek isteyen her yerde geliştirir bir insan kendisini geliştirmek için illa yurt dışına çıkacak diye birşey yok. Balıkçılık olayı şu alaka sen suan kullandığın akıllı telefon var sayıyorum onun yerine 3310 u 1 ay kullan ne demek istediğimi ancak o zaman anlayacaksın.
Başarılı insan her yerde başarılı olur öylemi ?? Buna kesinlikle katılmıyorum hatta ispatları var , bana Türkiyede kalıpta dünyanın en iyi oyuncuları arasına giren futbolcu söylermisiniz ? Yada basketçi ? Yada başka sporcu ? Hidayet Türkoğlu mesela adam amerikaya gitmeseydi Hido olabilirmiydi ?? Mesut özili galatasaray kovmasaydı , werder bremeni ve alman milli takımını seçmeseydi şuanda en iyi ofansif ortasahalardan biri olabilirmiydi ??
Az önce örnek verdiğim Arda GS da kalsaydı bonservis bedeli bukadar yüksek olurmuydu ? Olmazdı işte .

Yani diyeceğim oki malesef bizim ülkemizde yetenekli olmak yetmiyor , o yeteneği çıkaracak hocalar , altyapı tesisleri vb lazım. Yani yabancılar malesef bu konuda daha iyi bunu artık anlayın...

Balıkçılıkla saçma sapan örnek verdinizde 3310 ne alaka şimdide :D Semih kaya bi david luiz miki onun yerine sabri gibi defans gelsin? Sizin verdiğiniz örnek bu . Semihi çok büyütüyorsunuz...

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Olayın iki üç açısı var:
1. GS Aysal döneminde ve öncesinde mantıksız para harcadığı için, GSStore'u yaygınlaştıramadığı için büyük mali darboğazda... Aysal'da o yüzden gidiyor zaten. Arsaları satıp, darboğazdan çıkmak istiyor, arsaların satımına ise GS'lılar karşı... Ben GS'li değilim ama ben de karşıyım, elindekini tumak önemli. Bu yüzden bu sene Şampiyon ya da ikinci olsa bile Şampiyonlar Ligi hayal olabilir... Sonuçta eğer Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olup maddi tabloyu biraz olsun düzeltemezse GS'den devre arası ve sezon sonunda Muslera, Bruma, Sjneider, Semih Kaya, hatta Burak Yılmaz, Selçuk İnan gidebilir. Bu isimlerden üçü kesin gidecek başka yolu yok da geri kalanını henüz bilemiyorum. Bu arada son anda transfer edilen 2 oyuncunun neden transfer edildiğini de hala sorguluyorum.

2. Ligimizin kalitesi belli, GS'li Arda ile Atletico Madrid'li Arda'nın farkı, 3-4 sene önceki Ömer Aşık ile bu Dünya Şampiyonası'nda takımın en iyisi olan Ömer Aşık arasındaki fark belli, bunlar belli iken neden bu oyuncuları satıyoruz demeyin. Yurtdışı gelişim için yeni olanaklar sağlar. a) Stressiz bir ortamdır. b) İstese bile dil yetersizliği nedeni ile gecelere akamaz oyuncular. c) Oyuncuya yaklaşım farklıdır. Velhasıl sonuç itibari ile oyuncular genel olarak bu ortamdan kazançlı çıkarlar. Ayrıca oyuncu kendini gösterebilir ise vergili bile olsa Türkiye'de kazanamayacağı paraları kazanma şansı yakalayabilir. Arda yapacağı bu son transferde gerçekten iyi rakamlar alabilir. Basketboldan örnek vereceğim bir de Hidayet Toronto'ya giderken senelik 11-12 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. Bu parayı Avrupa'da hiçbir oyuncu alamıyordu. Bir de şöyle düşünün Türkiye Ligi'nde yapabileceğiniz en üst maç Fenerbahçe ile ya da Galatasaray ile, Real Madrid ve Barcelona ile oynamakla bu bir mi? Siz oyuncu olsanız Türkiye ligi bana yeter derseniz Sergen Yalçın olursunuz. Sınırlar dışında adınızı kimse bilmez. Ama yetenek olarak sizin yarınız bile olmayan Hakan Şükür'ün adını bütün dünya biliyordu.(Hakan Şükür bana sorarsanız Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi futbolcusudur. Ama kesinlikle en yeteneklisi değil)

Hadi iyi geceler,

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Galatasaray'ın sadece Semih'i satacağını düşünmüyorum.. Semih ile birlikte Sneijder,Muslera iyi teklif gelirse Burak Yılmaz'ı bile satılacaktır.. Sebebi ise Avrupa'ya katılım için finansal fair-play olacaktır.. kulüp borcu çok.. Aysal'ın bırakma sebebi de bu.. Bu adama en çok elini cebine atmadığı için kızıyorum..

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
li10sKing söyle bir sorun var: Aysal ya da kimse elini cebine atamıyor. Takım kimseye borçlanamıyor. Finansal Fair-play bu. Bu yüzden Aysal'a kızma. Ama Aysal'a Drogba ve Sneijder transferleri için ve Napoli'den alınan şu 2 oyuncu için kız. Drogba ve Sneijder evet iyi oyuncular ama bu durumun bir nedeni de onlara ödenecek paralar.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Bizde mi 1 milyon üye toplasak ne.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sosyalli, madem basarili adam her yerde basarili olur istedikten sonra o zaman bu ulkede kimse sikayet etmesin. istedikten sonra her sey olunuyor yoksa. yok su pahali, yok bu boyle diyeceginize daha fazla calisin sizinde olsun o zaman. insanlarin dogru konulari carpitip yanlis sekilde izah etmesini de her zaman garip bulmusumdur. ama nedeni dogru seyleri kafalarinda yanlis anlamalari. dolaysiyla insanlari basarisinin neye bagli oldugunu anlamak da bu kadar zorlastigindan dolayi, bu zorlugun oldugu yerden basarili olmak o kadar da kolay olmasa gerek.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Bizde mi 1 milyon üye toplasak ne.
Evet GS'nin de üye toplaması lazım, hem de acilen her üyeden alınacak 100 TL - 1000 TL para ile ancak takım kurtulur. Yoksa bu sene şampiyon olmanın bir anlamı olmayacak. Ama GS kuruluş olarak bir lise takımı olduğu için üye sayısının artmasını istemeyen büyük bir kitle var içinde, bu kitle de bu gibi genişlemelere engel olabilir.

Son mesajlar