Atiba Hutchinson Beşiktaş'ta!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Medical Park Antalyaspor Kulüp Başkanı Gültekin Gencer, geçen sezon PSV Eindhoven'da forma giyen 30 yaşındaki orta saha oyuncusu Atiba Hutchinson'un transferinin Beşiktaş'ın devreye girmesiyle tıkanma noktasına geldiğini belirterek, ''Atiba'yı Beşiktaş'ın alacak olduğunu bilseydik biz devreden çıkardık. Çünkü bir futbolcunun maliyeti iki Türk takımının birbirine girmesiyle yükseldi'' dedi.

atiba_hutchinson_.jpg

Gencer yaptığı açıklamada, Atiba ile yaptıkları görüşmelerde iki defa sona geldiklerini ancak birtakım sorunlar nedeniyle bir türlü mutlu sona ulaşamadıklarını ifade etti.

İspanyol takımı Sevilla, Yunanistan'dan Olimpiyakos ve Panathinaikos, Hollanda ile İngiltere liglerindeki takımların da oyuncuyla ilgilendiğini bildiklerini anlatan Gencer, Atiba'yı Türkiye'ye gelmesi konusunda ikna ettiklerini daha sonra oyuncu ile görüşen diğer takımlardan kaynaklanan maddi sorunlar yaşadıklarını kaydetti.

Gencer, ''Biz bu maddi sorunların diğer takımların da girdiği transfer çalışmalarından kaynaklandığını düşünüyorduk. Dün akşam 22.00 itibarıyla Atiba son kararını kulübümüze açıklayacaktı. Futbolcunun Antalyaspor'u değil de başka bir kulübü tercih ettiği yönünde haber aldık. Bu kulübün kim olduğunu öğrendik ki maalesef günlerdir bizimle oyuncuyu karşı karşıya getiren kulübün Beşiktaş olduğu ortaya çıktı. Gündüz Beşiktaş kulübü yöneticileriyle yaptığım görüşmede Atiba'nın transferinin gündemlerinde olmadığını söylediler. Daha önce gündemlerinde olduğunu ancak kendileri için kapandığını belirterek 'Antalyaspor'a hayırlı olsun' dediler. Daha sonra geç saatlerde bu kulübün Beşiktaş olduğunu üzülerek duyduk'' diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ'TA TRANSFERİ BILIC YAPIYOR"

Bu durumu telefonla arayarak, kulüp yöneticileriyle paylaştığını vurgulayan Gencer, şunları söyledi:

''Bana transferi Bilic yapmış olabilir dediler. Demekki Beşiktaş gibi bir camiada bu kadar yönetim, bu kadar kişi varken transferi hoca yapıyor. Transfer görüşmelerinden kendilerinin haberlerinin olmadığını ve Bilic tarafından transferin yapılabileceği söylendi ve biz üzüldük. Atiba'yı Beşiktaş'ın alacak olduğunu bilseydik biz devreden çıkardık. Çünkü bir futbolcunun maliyeti iki Türk takımının birbirine girmesiyle yükseldi. Bu durumun hem Türk ekonomisi hem de Türk takımlarına zararı oldu, ülkemiz için de iyi olmadığını üzülerek söylüyorum. Bunlar tabiki bir duyum. Yarın daha da netlik kazanacak.''

''Beşiktaş bu durumu ne kadar Bilic'in üzerine atsa da yarın her şeyin gerçek yüzü ortaya çıkacak, bu hoş değil'' diyen Gencer, iki defa transferde bitme noktasına geldiklerini ve hatta transfere bitti gözüyle baktıklarını ifade etti.

"ANTALYASPOR, BASİTE ALINMAYACAK BİR KULÜP"

Gencer, şunları kaydetti: ''Beşiktaş ya devreden çıkacak veya Beşiktaş'a oyuncu imza atarsa transferde fiyat yükselmesine neden olan kulübün kim olduğu çok net açıklanmış olacak. Biz oyuncunun fiyatının yükselmesine Yunan takımlarının neden olduğunu düşünüyorduk. Bu kadar dostluklarımız, karşılıklı alışverişimiz olan bir kulüp ile Atiba yüzünden karşı karşıya gelmemiz çok üzücü. Beşiktaş kulübü asbaşkanı ile görüştüm. O da kamptaki yöneticilerle görüşüp 'bizim haberimiz yok, hoca transferi yapmış olabilir' demesi ne kadar kaçamak bir cevap olduğunun göstergesi. Oyuncunun menejeri ile de görüştüm ve bana kulübün Beşiktaş olduğunu iletti. Beşiktaş'a evet dediklerini söylediler.

Beşiktaş, bugün bir açıklama yapılmaması yönünde futbolcudan söz almış. Kulüp olarak açıklama yapacaklarını iletmişler. Bizim bu kadar rahat herkese ulaşamayacağımızı sanıyorlar. Antalyaspor'u basite alıyorlar galiba. Antalyaspor'un basite alınmayacak bir kulüp olduğunu zamanla herkes öğrenecek.''

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Deniz Atalay, Kanadalı futbolcu Atiba Hutchinson'un transferinin gündemlerinden çıkarıldığını yazılı açıklama ile kamuoyuna duyurmuştu. Bunun üzerine Medical Park Antalyaspor Kulüp Başkanı Gencer, Beşiktaş'ın oyuncuyu transfer gündeminden çıkarması üzerine oyuncu ile görüşmelere başladıklarını kamuoyu ile paylaşmıştı.

AA - Sporx

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
22 Temmuz 2013 haberi : Atiba Hutchinson seferine çıktılar. Devamı.

Antalyaspor'a yazık,böyle bir şahsiyet kulübün başkanı.
Adamın derdi Beşiktaş üstünden prim yapmak anlaşılan.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Beşiktaş da yabancı oyuncu çöplüğüne dönecek bu gidişle !

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
BEŞİKTAŞ FUTBOL YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / BJKAS [] 31.07.2013 09:52:53

Profesyonel futbolcu Atiba Hutchinson'un şirketimize transferi konusunda kendisiyle görüşmelere başlanmıştır.

KAP

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Sağlık kontrolünden de geçmiş.

atiba_hutchinson_saglik_kontrolunden_gecti_1375281645.jpg

Hayırlı olsun diyelim.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
BEŞİKTAŞ FUTBOL YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / BJKAS [] 31.07.2013 15:04:46

Profesyonel futbolcu Atiba Hutchinson ile anlaşmaya varılmıştır. Buna gore futbolcuya:

- 2013-14 sezonu için 1.000.000 Avro garanti ve 10.000 Avro maçbaşı

- 2014-15 sezonu için 1.000.000 Avro garanti ve 10.000 Avro maçbaşı ücreti ödenecektir.

KAP

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
'' Bunlar tabiki bir duyum. Yarın daha da netlik kazanacak.''

o zaman sende açıklama için yarını bekleseydin arkadaş.

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar bonservissiz alınmış bı adam bence iş yapacaktır ... adam 3 yıldır banko oynuyor PSV de ... bilmeyenler şimdi atıp tutacaktır biz biliriz issmi duyulmayan adamlara 2-3 milyonların dagıtıldıgını .... Alın size ufak bir video ...

[video=youtube;FW4ZKv_5zGo]http://www.youtube.com/watch?v=FW4ZKv_5zGo[/video]

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bir tane daha :D

[video=youtube;d6donk_t8UM]http://www.youtube.com/watch?v=d6donk_t8UM[/video]

hızıracil

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bonseris parası verilmediği için zarar etme durumu yok en azından

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Şu gri forma çok hoşuma gidiyor...
Hayırlı olsun yeni transferimiz.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Adam tapir gibi oradan oraya koşuyor, beğendim ben.

konyaefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de beğendim koşma tarzı da biraz mehmet aurellio yu hatırlattı bana :)