Ati Radeon 7670m sorunu !

Bu konuyu okuyanlar

triangle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dün Samsung Ativ Book Np350E7c satın aldım..ekranının büyük olması beni cezbetti..Düne kadar kullandığım laptoptaki ekran kartı 5730 du ama buna rağmen hala güncel oyunları medium ya da high detaylarda oynayabiliodum...Fakat bu ekran kartı daha yeni bir model olmasına rağmen ne kadar oyun yüklediysem hepsinde kasıldı..2 ekran kartı olmasından kaynaklanan ve bu sorunu yaşayan çok insan var anladığım kadarıyla..amd nin sitesinden yeni driver ları kurmak istediğimde uyumsuz ekran kartı uyarısı alıyorum..Sorunu çözenler bana yardımcı olursa sevinirim...teşekkürler şimdiden

memomin28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boş bir yere sağ tıklayınca "Değiştirilebilir grafikleri yapılandır" gelmesi lazım. Ama işletim sisteminiz windows 8.1'se büyük ihtimalle yoktur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorun ekran çözünürlüğündendir. Önceki laptop 1360*768 se örnek, şuandaki 1080p dir. ayrıca bu karttan çok bir performans bekleme ekrana göre düşük.

maotheniger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dün Samsung Ativ Book Np350E7c satın aldım..ekranının büyük olması beni cezbetti..Düne kadar kullandığım laptoptaki ekran kartı 5730 du ama buna rağmen hala güncel oyunları medium ya da high detaylarda oynayabiliodum...Fakat bu ekran kartı daha yeni bir model olmasına rağmen ne kadar oyun yüklediysem hepsinde kasıldı..2 ekran kartı olmasından kaynaklanan ve bu sorunu yaşayan çok insan var anladığım kadarıyla..amd nin sitesinden yeni driver ları kurmak istediğimde uyumsuz ekran kartı uyarısı alıyorum..Sorunu çözenler bana yardımcı olursa sevinirim...teşekkürler şimdiden

AMD 13.5 Beta driver indirip kurabilirsin problemini çözecektir. Intel grafik kartınızı güncelleyebilirsiniz. 13.5 kurulumun üzerine 13.12 patch ini kurabilirsiniz.

triangle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beta falan hiçbir driveri indirtmedi bana..sinir krizi geçirecektim artık :D

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
amd nin sitesinden yeni driver ları kurmak istediğimde uyumsuz ekran kartı uyarısı alıyorum..Sorunu çözenler bana yardımcı olursa sevinirim...teşekkürler şimdiden

Laptopların çoğunda Ati yada Nvidia fark etmez model numarası doğruda olsa güncel driverlar çalışmaz böyle durumlarda üreticinin sitesindeki ekran kartı driverlarını kurmak zorundasın

triangle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bir önceki bilgisayarımda laptop tu onda direkt siteden indirip güncelliodum bunda üreticiden indirilmesi lazımmış..haklıymışssınz..bende öyle yaptım

maotheniger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bir önceki bilgisayarımda laptop tu onda direkt siteden indirip güncelliodum bunda üreticiden indirilmesi lazımmış..haklıymışssınz..bende öyle yaptım
Sizin hatanız windows 8.1 upgrade inden önce SW update programındaki tüm güncellemeleri yapmamış olmanızdan kaynaklanıyor. BIOS un çökmediğine bi taraftan şükretseniz iyi edersiniz. İşin içinden hiç çıkamıyor iseniz bilgisayarınızı tamamen kapatıp tekrar açtığınız andan itibaren F4 tuşu ile recovery konsola erişebilir ve firmanın size sağladığı Windows 8 imajına geri dönebilirsiniz. Bu esnada C sürücüsündeki tüm verilerinizin gideceğini unutmayın.

maotheniger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne lanet olmuş bu notebooklar ...
Biz araştırmadan kendimiz çözmeyi çok seviyoruz problemleri bazende sıvanabiliyor tabiki. Emin olmadığımız birşeyi yapmadan önce mutlaka bilen birilerinden fikir almak önemlidir. En azından neticeleri ve sonuçları hakkında...

Reaksiyon puanı
16,118
Biz araştırmadan kendimiz çözmeyi çok seviyoruz problemleri bazende sıvanabiliyor tabiki. Emin olmadığımız birşeyi yapmadan önce mutlaka bilen birilerinden fikir almak önemlidir. En azından neticeleri ve sonuçları hakkında...
notebook yok bende ama bende üreticinin verdiği sürücüleri kullanmayı tercih ediyorum ve hd7670m gt740m'den kötü diyorlar.

maotheniger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GT740m geçiş kartı 64 ve 128 bit versiyonlarıda mevcut 128 bit very yolu olan gt740 m bencede 7670m e göre daha stabil çalışabilmekte. Neticede notebookdan çokda yüksek performans beklememek gerekiyor. Temelde olay soğutması iyi olan makina iyi makinadıra gelebilir. Muadil kartlar.

triangle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yoo tam tersi...bütün sw update den bütün güncellemeleri yaptım..sonra bütün sistem güncellemelerini yaptım..ondan sonra windows 8.1 update'ini gerçekleştirdim

maotheniger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yoo tam tersi...bütün sw update den bütün güncellemeleri yaptım..sonra bütün sistem güncellemelerini yaptım..ondan sonra windows 8.1 update'ini gerçekleştirdim
AMD üzerinden edindiğiniz sürücüler I5 yani intel hd serisi grafik kartlarına entegre 7670 lerde sıkıntı cıkarabilir ve normaldir. Üreticiden edineceğiniz ekran kartı sürücüsü sağlıklı çalışacaktır. A8 A6 veya A10 gibi bir işlemci kullanmadığını varsayarak problem cikarmasinin normal olduğunu düşünüyorum. Yinede 13,5 beta driver her zaman problemi cözmüştür.

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
2 tane ekran kartı var grafik işlemciyle çalıştır demeniz gerek. Kasmalar ortadan kalkacaktır

triangle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
önceki laptop umun ekran çözünürlüğü 1366x768 di.. Bunun kisi 1600x900 .. ekran kartını güncelledikten sonra grafikler düzeldi..Eski bilgisayarımla aynı çzönürlükte oynadığım zaman oyunlaı...oyunlarda çok güzel gözüküo :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum aynı ekran kartı aynı sorun bendede vardı amd catalyst control center indirdim ekran kartını okumaya başladı pc

emrbdr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar rıca etsem bırısı bana 7660g+7670m ekran kartı ıcın drıver lınkı atabıırmı 64 bıt sıstem ıcın

emrbdr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
7670+7660g ekran karti crossfire calismiyor.calismasi icin embedded surumu ve app profile kurmabiz gerek o zaman calisiyor arkadaslar