ATI Radeon 4650 HD Ekran Kartı Sorunu

bekoleyte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 4-5 ay önce ATI Radeon 4650 HD DDR 3 1GB ekran kartını aldım.İçinden çıkan driverleri kuruyorum her zaman ama bir sorun var.
CanYouRunIt? denen yerde crysis2 yi sorguladım ve ekran kartımın yetersiz olduğunu söyledi bana.Orada ekran kartım ATI Radeon 4650 HD DDR 3 1GB yazacağı halde
You Have:
ATI display adapter (0x9498)

olarak yazıyor.Bu bir sorunmudur? Ekran kartım ile Crysis i rahat kasmadan oynamıştım.Yani bir eksik falanmı yaptım söylerseniz sevinirim

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
En son çıkan ati driver ini kurduysanız bir sorun olacağını sanmıyorum. Aynı kart bende var bende crysis i oynamıştım...

bekoleyte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hmm bana driver'lerin linkini verebilirmisiniz peki?

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Bende de aynı kart var. Driver la hiç uğraşmam. Windows 7 update deki driverı kuruyorum ne sorun var ne birşey :)

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
neden o sistemde xp kullanıyorsunki :) senin yerinde olsam derhal windows 7 ye geçerdim.
Bilgisayarı yeniden başlattınmı peki.

bekoleyte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neden o sistemde xp kullanıyorsunki :) senin yerinde olsam derhal windows 7 ye geçerdim.
Bilgisayarı yeniden başlattınmı peki.
Windows 7 yi orijinal olarak alamadım sorunsuz olarak internette bulamadım bende XP'ye devam dedim :D Hem Windows 7'de benim gibi kötü işlemci ve düşük ram sahibi kullanıcıların oyunlarda çok sorunu oluyor.Ben tam bir oyun manyağıyım.XP'de aldığım performansı Windows 7 'de alamadım.
Bu arada sorunu hallettim ATI ile ilgili tüm programları silip tekrar yükledim.Sorun yok oldu.
Ama CanYouRunİt'de hala

You Have: ATI Radeon Graphics Processor (0x9498)

olarak gösteriyor.Sorun çıkartırmı oynamam için? 46 gün sonra Crysis 2 çıkacak.PC toplamam yada bu pc ile idare edebilmem mümkün mü?
CanYouRunİt 'in bir resmini atayım size;

http://www.hizliupload.com/img/08767363423740308820.jpg

Yorumlarınızı bekliyorum :)

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ekran kartından ziyada işlemci biraz sorun çıkarabikir gibi geldi bana :)

bekoleyte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartından ziyada işlemci biraz sorun çıkarabikir gibi geldi bana :)
Haklısın.i3 yada Phenom almayı düşünüyorum ama işlemcilerle aram çok kötü:)
Bir öneride bulunabilirmisin işlemci adına?
Ayrıca yeni anakart alacağım.Ona da bir öneri yaparsan sevinirim.Sınırım 400TL :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
driverden kaynakli bi problem önce isletim sistemine göre dogru driveri indir sonra sitemindeki driveri komple kaldirip bastan yükle düzelecektir.

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Haklısın.i3 yada Phenom almayı düşünüyorum ama işlemcilerle aram çok kötü:)
Bir öneride bulunabilirmisin işlemci adına?
Ayrıca yeni anakart alacağım.Ona da bir öneri yaparsan sevinirim.Sınırım 400TL :D
Şimdi ne önersem yalan olur :D
Bu aralar piyasadan hiç haberim yok , ben alacağım zaman baya karıştırım piyasayı :)