Ati Ekran Kartı Bacağı

tayfun3438

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ekran kartını cıkartırken altın renkli bacaklardan biri soyulmuş çalışmıyor garantiye gönderdim doğal olarak kullanıcı hatası diye geri gönderdiler. 1 Gb'lık ekran kartı. Atsam içim el vermez, satsam satılmaz. Bi akıl verin. Arkadaşa danıştım oraya incecik bi lehim at ve ya yaptır eskisi gibi olmasada işe yarayabilir dedi. Ekran kartını zaten gözden cıkardım başka seceneğim kalmazsa bunu yapacağım sizlere de danışmak istedim...

Teşekkür ederim...

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Lehim belki çözüm bulur dedi arkadaş denemende fayda varmış.

Kriptex

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Bozuk baska bir ekranin bacagini oraya entegre etmeye calis yine lehim yoluyla?

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Güzel bir işçilikle,lehim ile bu halledilebilir

oxytacin

Asistan
Reaksiyon puanı
6
sıradan lehim ile çözülecek iş değil altın lehim atılması lazım iyi bir teknik servise götür telefon yada pc teknik servisi senin derdin yol kopması oraya bir yol yapılması lazım.
unutma altın lehim.

kuku

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar ekran kartını cıkartırken altın renkli bacaklardan biri soyulmuş çalışmıyor garantiye gönderdim doğal olarak kullanıcı hatası diye geri gönderdiler. 1 Gb'lık ekran kartı. Atsam içim el vermez, satsam satılmaz. Bi akıl verin. Arkadaşa danıştım oraya incecik bi lehim at ve ya yaptır eskisi gibi olmasada işe yarayabilir dedi. Ekran kartını zaten gözden cıkardım başka seceneğim kalmazsa bunu yapacağım sizlere de danışmak istedim...

Teşekkür ederim...

istanbulda 10 tl yaparlar eğer sadece dediğin ayak

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
kadıköyde yaparlar islemci bacagini kaynatiyo adamlar:) ama yaptirsan bile o karti takacaksin bi daha yerinden oynamayacak.

tayfun3438

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
öncelikle cevaplarınız için gerçekten sağ olun.

Kayseri'de o altın lehim olayını yapacak bir yere denk gelmedim maalesef kendim uğraşmak istedim daha da mahvetmemek için hiç üstüne gitmedim.

Tek bir bacak diğerleri gayet iyi evde daha önce kullandığım ekran kartı var hala çalışıyor evet onun bacağından alabiliriz aklıma gelmemişti...

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
öncelikle cevaplarınız için gerçekten sağ olun.

Kayseri'de o altın lehim olayını yapacak bir yere denk gelmedim maalesef kendim uğraşmak istedim daha da mahvetmemek için hiç üstüne gitmedim.

Tek bir bacak diğerleri gayet iyi evde daha önce kullandığım ekran kartı var hala çalışıyor evet onun bacağından alabiliriz aklıma gelmemişti...

kuyumcular işini halledebilir arkadaşım.işlemci bacaklarından birisi koptuğunda kuyumcuya yaptırıyoduk biz.bir danışırsan yardımcı olurlar

tayfun3438

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ekran kartlarını kontrol ettim. ikisininde bacak yapıları farklıymış. Ati 1 gb olan dümdüz diğeri ise yolun yarısına kadar ince yarısına kadar kalın.

aslında şuan daha dikkatli baktım da bacak komple yok değil. bacağın %70 var.

---------- Post added at 12:35 ---------- Previous post was at 12:34 ----------

kuyumcular işini halledebilir arkadaşım.işlemci bacaklarından birisi koptuğunda kuyumcuya yaptırıyoduk biz.bir danışırsan yardımcı olurlar

tamam arkadaşım sağ ol deneyeceğim.

tekrardan hepinize teşekkür ederim...

Kriptex

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Kendin onarman zor televizyon tamircisi veya kuyumcuya gotur bencede ama illa denemek istiyorum diyorsan ekran kartin agp yada pci express dir hangisiyse hurda bir agp yada pci express ekran karti bul bacaklarin ayni oldugunu goreceksin..

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
ekran kartlarını kontrol ettim. ikisininde bacak yapıları farklıymış. Ati 1 gb olan dümdüz diğeri ise yolun yarısına kadar ince yarısına kadar kalın.

aslında şuan daha dikkatli baktım da bacak komple yok değil. bacağın %70 var.

Bence sen evham yaptın.Atilerin bir bacağı hafif eksiktir. Bu hep böyle... Ancak çalışmıyorsa ekran kartı bilemem...
img_70991_ati-radeon-4870.jpg

ati-firepro-v4800-1.jpg

Düzenleme; Nvidia'lar da öyleymiş...
nvidia_geforce_8600_gt.jpg

tayfun3438

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
biliyorum tek taraflı bacağı yok kendiliğinden garantiye gidip geldikten sonra not'da düşmeyi ihmal etmemişler "... B109'un kırık olduğu görülmüştür..." Teşekkür ederim

tayfun3438

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
beyler bugün pc'ciden cep telefoncu'ya tv'ciden kuyumcuya kadar her yere gittim. Adamlar "Altın lehim"i ilk kez duyuyorlarmış gibi tepki verdiler. Bi kuyumcuya gittim makine mühendisi bi abi vardı cok zor lehim yapılırmış ayrıca ordaki altın değil pirinçmiş. Neyse sonuç olarak kaybetcek birşeyim olmadıgını yapılmazsa zaten çöpten başka birşey olmadıgını söyledim. Pazartesi almaya gitcem. Sonucu yazarım. Teşekkür ederim hepinize...

tayfun3438

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sonuç değişmedi maalesef yine görüntü alamadım gayet güzel, yandaki bacağa temas etmeyen ince ve güzel lehim atmış normal lehim teliyle. Sanırım yeni bir ekran kartı şart oldu...

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
arkadaşım ekran kartını bana gönder istersen benim burda onu yapabilme ihtimalim var 0536 726 69 50 ararsan yada özelden mesaj atarsan daha rahat yardımcı olurum