Atesitlerin Cevaplayamayacağı Zor Sorular

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CuMaAli

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Felsefi tartışmalarda bir meydan okuma cümlesi olan "Ateistler bunu da açıklasın" twitter'da trend oldu. Twitter kullanıcıları olaya mizahi bir açıdan yaklaşarak, ironik buldukları durumu #ataistlerhadibunudaaçıklayın etiketiyle gündeme taşıdı.

basliksiz-9219206897.jpg

basliksiz-10571107293.jpg

basliksiz-11440702129.jpg

basliksiz-12939379075.jpg

basliksiz-1392651767.jpg

basliksiz-14169790746.jpg

basliksiz-15420807905.jpg

basliksiz-16656967466.jpg

basliksiz-17357980518.jpg

basliksiz-186301245.jpg

basliksiz-19599466342.jpg

basliksiz-20245954383.jpg

basliksiz-21990288828.jpg

basliksiz-22224914296.jpg

basliksiz-2383065473.jpg

basliksiz-24906037523.jpg

basliksiz-2598760793.jpg

basliksiz-2690443829.jpg

basliksiz-27342045223.jpg

basliksiz-28298321340.jpg

basliksiz-29971337018.jpg

basliksiz-30368851466.jpg

basliksiz-31902406666.jpg

basliksiz-32608053111.jpg

basliksiz-33664202712.jpg

basliksiz-34277939158.jpg

basliksiz-35665588853.jpg

basliksiz-36548420773.jpg

basliksiz-37995334727.jpg

basliksiz-38409329531.jpg

basliksiz-39606351847.jpg

http://www.haber7.com/foto-galeri/19544-atesitlerin-cevaplayamayacagi-zor-sorular/p1#gallery

Sizinde aklınızda böyle sorular varsa buraya yazabilirsiniz.

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hava sıcak ama benim bilgisayarım donuyor :scared:

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Biri de çıkıp dememiş ki "ataist değil ateist" diye :)

Edit: Biri demiş yav :p

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
zaman zaman ben de güldüm ama bu olayı başlatan kişilerin iyi niyetli olduğunu sanmıyorum.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Aynı şeyi insanların inandığı/inanmadığı şeyleri aşağılama olayını bugünlerde orta doğuda 'Innocence of Muslims' kısa filminden dolayı yaşıyoruz. Müslümanlığa gösterilmesi düşünülen, beklenen, uğruna olaylar çıkarılan saygı neden acaba ateizme yada başka inanç biçimlerine gösterilmiyor. Sonra toplumda neden olaylar çıkıyor acaba diye soruyoruz. İnançlar meselesini bence eleştiri yada espri adı altında bile olsa tartışmaktan kaçınmak en iyisi.

__L__

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Aynı şeyi insanların inandığı/inanmadığı şeyleri aşağılama olayını bugünlerde orta doğuda 'Innocence of Muslims' kısa filminden dolayı yaşıyoruz. Müslümanlığa gösterilmesi düşünülen, beklenen, uğruna olaylar çıkarılan saygı neden acaba ateizme yada başka inanç biçimlerine gösterilmiyor. Sonra toplumda neden olaylar çıkıyor acaba diye soruyoruz. İnançlar meselesini bence eleştiri yada espri adı altında bile olsa tartışmaktan kaçınmak en iyisi.

hı hı, evet, bu yüzden bence sen artık bu konuya girme..

Reaksiyon puanı
4
Başlığı report ettim güzel kardeşim. İnsanların örüşlerini aşağılıyorsun sen bu başlıkta. Aynı başlığın "Müsmümanların" şeklinde açıldığını düşünürsek forum ayağa kalkar. Ondan sonra "İslam hoşgörü dinidir." çok hoşgörülüsünüz.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Haberi yapan haber7.com gibi bir site, ben de yakıştıramadım.. Twitter'da dönen her muhabbeti haber yapsalar işleri yaş

VurguN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu akımı başlatan inciciler ve bazen İslamla ilgili şeylerle de dalga geçiyolar 'Allah Allah diyen ordu' vs.

galeano

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazı şeyleri hafife almak şık olmuyor...

Reaksiyon puanı
4
Moderatöre rapor ettik ama hala ne gelen var ne giden. Ne biçim forum oldu burası ya canının istediği başlığa bakıyor istemediğine bakmıyor.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Moderatöre rapor ettik ama hala ne gelen var ne giden. Ne biçim forum oldu burası ya canının istediği başlığa bakıyor istemediğine bakmıyor.

Bu kategoride yetkili moderatör yok, süper modlar kontrol ediyor, onlar da online değil.. :)

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Öncelikle espriler çok kaliteli. Ayrıca burada bir "alaya alma" sonucu çıkartılacaksa bu ateistlerle ilgili değil Müslümanlarla ilgili olmalı. Zira en olmadık şeyde ateistlere “haydi bunu da açıklayan” diyen genelde Müslümanlardır. Yani buradaki ironin hedefi ateistler değil Müslümanlardır.

SoLidBurn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evan aynı hassasiyetinizi

http://forum.shiftdelete.net/sinema...e-dusunuyorsunuz-post2485773.html#post2485773

bu konuda da göstermenizi bekliyoruz.

Öncelikle espriler çok kaliteli. Ayrıca burada bir "alaya alma" sonucu çıkartılacaksa bu ateistlerle ilgili değil Müslümanlarla ilgili olmalı. Zira en olmadık şeyde ateistlere “haydi bunu da açıklayan” diyen genelde Müslümanlardır. Yani buradaki ironin hedefi ateistler değil Müslümanlardır.

Kaç tane Müslüman tanıdın da sana hadi bunu açıklayın diyen? İslamiyet cevabını verdiği ve bildiği soruları başkasına sormaz sordurmaz..

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki yıllardır gerçek hayatta ve sanal dünyada soruları cevaplamak zorunda kalan cevapladığı halde ispatın kanıtın var mı diye ikinci ve üçüncü sorulara muhatap olan en sonunda da hakarete uğrayan Müslümanlardır.

Reaksiyon puanı
4
Evan aynı hassasiyetinizi

http://forum.shiftdelete.net/sinema...e-dusunuyorsunuz-post2485773.html#post2485773

bu konuda da göstermenizi bekliyoruz.

Kaç tane Müslüman tanıdın da sana hadi bunu açıklayın diyen? İslamiyet cevabını verdiği ve bildiği soruları başkasına sormaz sordurmaz..

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki yıllardır gerçek hayatta ve sanal dünyada soruları cevaplamak zorunda kalan cevapladığı halde ispatın kanıtın var mı diye ikinci ve üçüncü sorulara muhatap olan en sonunda da hakarete uğrayan Müslümanlardır.
Bu forumda Müslümanlara laf edilmez korkmayın, forum yönetimi o kadar muhafazakar o kadar muhafazakar ki daha önce benim görüşüme hakaret ettikleri halde kendimi savunurken 1 ay sebepsiz banlı buldum kendimi. O başlık öğleden sonra kalkar telaşlanacak bir şey yok.

SoLidBurn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu forumda Müslümanlara laf edilmez korkmayın, forum yönetimi o kadar muhafazakar o kadar muhafazakar ki daha önce benim görüşüme hakaret ettikleri halde kendimi savunurken 1 ay sebepsiz banlı buldum kendimi. O başlık öğleden sonra kalkar telaşlanacak bir şey yok.

Aramızdaki düşünce farkı burada işte; Ben konu hangi inanç biçimi olursa olsun forumlarda mizahi veya hakaretvari bir şeklide bahsediliyorsa hemen silinmesi taraftarıyım. Siz sadece Ateistleri daha iyi bir çerçevede görmek isterken ben hiçbir inancın kötülenmesi aksine iyi bir çerçevede bilgi amaçlı konuşulması taraftarıyım.

Ne kadar tarafsız olabiliyorum bilmiyorum ancak şu ki inançlarım gereği cevap vermem gereken yerde sözümü esirgemem.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Eskiden mahallede kadinlar ev önüne oturup dedikodu yapıyorlar di twitter da öyle bir şey hani ayrıca başka inanç gruplarına hakaret du sonra kalkıp deki onlar bana hakaret etmesin.

__L__

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Aramızdaki düşünce farkı burada işte; Ben konu hangi inanç biçimi olursa olsun forumlarda mizahi veya hakaretvari bir şeklide bahsediliyorsa hemen silinmesi taraftarıyım. Siz sadece Ateistleri daha iyi bir çerçevede görmek isterken ben hiçbir inancın kötülenmesi aksine iyi bir çerçevede bilgi amaçlı konuşulması taraftarıyım.

Ne kadar tarafsız olabiliyorum bilmiyorum ancak şu ki inançlarım gereği cevap vermem gereken yerde sözümü esirgemem.

Ben anlamıyorum insanlardaki bu kendi fikrini kabul ettirme çabasını. Arkadaş sen ateistliğin nasıl olduğunu, müslümanlığın ya da hıristiyanlığın neleri gerektirdiğini bilmiyor musun? Biliyosun, e tamam o zaman bırak millet ne yaparsa yapsın.
Tamam sen öyle düşünüyorsun ne güzel, ama ben senin gibi düşünmek, senin istediğin gibi hareket etmek zorunda değilim. Çok güzel söylüyorsun ama ben bunu yapmak istemiyorum.
Ne kadar tahammülsüz insanlar olduk ya..

SoLidBurn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben anlamıyorum insanlardaki bu kendi fikrini kabul ettirme çabasını. Arkadaş sen ateistliğin nasıl olduğunu, müslümanlığın ya da hıristiyanlığın neleri gerektirdiğini bilmiyor musun? Biliyosun, e tamam o zaman bırak millet ne yaparsa yapsın.
Tamam sen öyle düşünüyorsun ne güzel, ama ben senin gibi düşünmek, senin istediğin gibi hareket etmek zorunda değilim. Çok güzel söylüyorsun ama ben bunu yapmak istemiyorum.
Ne kadar tahammülsüz insanlar olduk ya..

Yazdıklarımı anlamadığını düşünüyorum ve Seni ciddiye almıyorum. iş bu sebeple bu mesaj sana bir cevap değil bir haber vermedir.

__L__

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yazdıklarımı anlamadığını düşünüyorum ve Seni ciddiye almıyorum. iş bu sebeple bu mesaj sana bir cevap değil bir haber vermedir.

Insan beynini dışarı kapatınca böyle oluyor demek ki..
Haberler bitti, şimdi zorla dinlere saygı duyma zamanı..

tarkankarabas

Asistan
Reaksiyon puanı
2
espriler kaliteli aslında okudukça epey gülünecek bir yazı ammmaaa... ben elhamdülillah Müslümanım ve de dinimin bu tür şeylerle dalga geçilme konusu olmasını istemem. bunu yaparken başkasının inanıcının da alay konusu olmasını istemem. Atatürk yunan bayrağını yerden kaldırmıştı. peygamber efendimiz hiçbir durumda hiçbir inançla dalga geçmemiştir. İslam' a saldırmadığı sürece Medine' de yaşayan Yahudilerin her şekilde özgür bırakılmasını istemişti. şimdi bu demek oluyor ki Türk ve Müslüman olarak görevimiz kendimiz için istemediğimiz şeyi başkası için de istememek. twitleri atanların ateistler kadar İslam' a da saygılarının olmadığı o kadar açık ki...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...