Atatürk sana çok şey borçluyuz...

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
İddialara göre Çin hükümeti, ülkelerinde yaşanan kolera salgını sonrası Atatürk döneminde kurulan ekibin kendilerine yaptığı yardım dolayısıyla Türkiye’ye korona virüs tespitinde kullanılan tanı kitlerini ücretsiz gönderdi. Seneler sonra bile bizi koruyorsun. Huzur içinde uyu ❤

IMG_20200323_211949.jpg

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,024
Bu haber Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yalanlandı bilginiz olsun.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Özellikle içerik ekibindeyseniz ve sitede görev alıyorsanız teyit ettirmediğiniz bilgileri instagram, twitterda paylaşıyor gibi burada paylaşmamalısınız. Sn Bakan bu akşam yaptığı açıklamada bu durumu yalanladı. Ayrıca zaten önceden planlanan bir teslimat yapıldı. Atatürk'ün böyle güzellemelere ihtiyacı yok.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,853
Hangi haber bu merak ettim cidden.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,989
Çin hükümeti, 1940 yılında ülkelerinde yaşanan kolera salgını sonrası Atatürk döneminde kurulan ekibin kendilerine yaptığı yardım dolayısıyla Türkiye’ye korona virüs tespitinde kullanılan tanı kitlerini ücretsiz gönderdi. Seneler sonra bile bizi koruyorsun. Huzur içinde uyu ❤

Ekli dosyayı görüntüle 90701
O yalanmış bakan dedi.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,853
Atatürk 1938'de ölmedi mi? bu da var aslında.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Hangi haber bu merak ettim cidden.
Böyle bir haber yok hocam. Bir deli kuyuya taş atmış misali yani. Sosyal medyadan biri paylaşmış ve retweet edilmesiyle yayılmış. Çok büyütülecek bir şey değil ama sadece bu konuda değil gördüğümüz her şey için işin aslını görmeden bu tarz işlere girilmesi yanlış. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ölümsüz liderinin bu tarz asılsız güzellemelere kesinlikle ihtiyacı yoktur. Bu tarz asılsız haberlerin belli kesimde antipati yarattığı ve bazılarının ekmeğine yağ sürdüğü kesin. Sabahtan beri sosyal medyada virüsün asıl kaynağı olan Çin'e sempati mesajları atılıyor. Hastalık için Çin ile düşman olalım demiyorum ama sorumsuzluklarının bu sonuçlara yol açtığını bütün dünya gibi biz de bu forumda sıkça konuştuk, tartıştık. Ayrıca Uygur Türklerine o zulmü reva görenlerin Çin Hükümetinden böyle bir jest geleceğine inanacak kadar saf olmasıda benim açımdan bir akıl tutulmasıdır...

ThorJ

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
9,764
Atatürk'e borçluyuz biz.
Mükemmel bir insan, ileri görüşlülüğü sayesinde şuanda bile ona borçluyuz.
Huzur içinde uyu Atatürk.

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
Çin hükümeti, ülkelerinde yaşanan kolera salgını sonrası Atatürk döneminde kurulan ekibin kendilerine yaptığı yardım dolayısıyla Türkiye’ye korona virüs tespitinde kullanılan tanı kitlerini ücretsiz gönderdi. Seneler sonra bile bizi koruyorsun. Huzur içinde uyu ❤

Ekli dosyayı görüntüle 90701
Bilgilendirme: Haber yalanlandı

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Atatürk'e borçluyuz biz.
Bu haber yalanlandı. Zaten Atatürk'ün böyle şeylere ihtiyacı bile yok.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Atatürk'e borçluyuz biz.
Evet sizler bu şekilde devam ederseniz daha çoook borçlanırsınız ona.
Rahat uyu diyorsunuz ama adama yattığı yerde bile huzur vermiyorsunuz, ne kadar abuk sabuk işleriniz varsa ona mal ediyorsunuz, hangi birinizin hesabını verecek öbür tarafta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu haber yalanlandı. Zaten Atatürk'ün böyle şeylere ihtiyacı bile yok.
Evet Atatürk ün yok ama onu kullanmaya çalışanların var galiba baksanıza.

ThorJ

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
9,764
Bunu bana değil, haberi yayan ve burada yayınlayan insanlara söyleyin.

Akkara

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçluyuz ve kendisini minnet ve şükran ile anıyoruz. Ancak bu konu daha önceden forumumuzda Gündem (Dünya/Türkiye) kategorisinde açılmış olup haber içeriğinde 15 dakikada koronavirüs tespiti yapan hızlı tanı kitinin ücretsiz gönderildiğine ilişkin bilgi teyide muhtaç bir bilgidir.

Lütfen bilginize.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Özel oluşturulan içerik ekibinin özellikle 2 kat dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Keyword kasılacak, forum ayağa kaldırılacak, hit çalışmaları güzel şeyler de toplumu yanlış bilinçlendirmek de bu çalışmaları kötü yönde etkileyen şey olur.

Arkadaşlar haberin kaynağı belli olmayan bu gibi haberlerde teyit diye bir site var. Çok sağlıklı diyemem ama mantık çerçevesinde kanıtlara dayandırıyor. Biraz araştırırsanız bulursunuz, reklama girer diye yasaklanmamak için yazamıyorum url'yi.