At keserken yakalandı, Ben yiyecektim'' dedi

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
At keserken yakalandı, “Ben yiyecektim'' dedi

Adapazarı'nda Küçük Rüstemler Köyü'ndeki evinin arka bahçesinde at keserken ihbar üzerine jandarmaya yakalanan Basri Havar, at etini eve götürüp kendilerinin yiyeceğini söyledi ancak kimseyi inandıramadı.
Adapazarı, Küçük Rüstemler Köyü’nde oturan ve daha önce at kestiği için jandarma tarafından gözaltına alınan Basri Havar'ın, evinin arka tarafında yine at kestiği ihbar edilince jandarma eve baskın yaptı. Jandarma, brandayla çevirdiği alanda kestiği atı parçalamaya çalışan Basri Havar'ı elinde bıçakla suçüstü yakaladı.
Jandarmayı karşısında gören Basri Havar kestiği atın etini kendisinin yiyeceğini öne sürerek, “Ne satması. Ben evde yemek için kestim. Kimseye satmayacaktım. Biz at kesip yiyoruz'' dedi. Kesilen at, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından iş makinesiyle evden alınarak götürülürken, Basri Havar hakkında ‘3285 sayılı Hayvan Sağlığı Zabıtası Kanunu'na göre tutanak tutuldu.
At kasabı Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı üzerine serbest bırakılırken, yasa gereği de adli ve idari yönden para cezası verileceği belirtildi.

KAYNAK

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
öğğ nasıl bir mide var bunu yiyende

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Ceza olarak yedirtselerdi atı abi :D

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Okurken koptum yaa. :D

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Keserken yakalayacaklarına bunu satarken yakalasalarya o zaman paçayı kurtaramazdı. ;)

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
insan hayatı boyunca uykusunda ortalama 3 böcek yutuyormuş. uyurken at yutan var mıdır acaba?

fidayda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Erthon dedi ki:
öğğ nasıl bir mide var bunu yiyende
Ben Kazakistan da çalışırken yedim. Ayrıca İspanya da tatilde de yedim.
Tabi önce Kazak arkadaşlarla birlikte çekinerek denedim ama baktım ki bayağı güzel afiyetle yedim.
Şu da var ki orada ki at eti farklı çünkü atlar özel çiftliklerde sadece eti için yetiştiriliyor. Atın hareket etmesini kısıtlıyorlar. Böylece eti yumuşak oluyor.
Birde iş zihinde bitiyor. Yıllarca at eti yenmez diye biliyorken denemezsin ve tadını da bilmezsin.
Fırsatınız olursa en azından deneyin tadına bakın derim. Pişman olmazsınız

Birde bilmediğimiz herşeyi kötüleme huyundan vazgeçelim arkadaşlar

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
AB'ye uyum yasaları çerçevesinde at eti satışı serbest olmamış mıydı?