ASUS'un Yaptığı Haksızlıklar

Bu konuyu okuyanlar

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,928
Herkese selamlar. Beni çıldırtan bir kaç haksızlığı sizlere söylemek istiyorum. Asus'un normal serilerinin (Vivobook gibi) AMD işlemcilerine sahip olanlarının BIOS'u beni şaşırttı. Çünkü ASUS EZ Flash 3 adını verdikleri (AMI APTIO V tabanlı) BIOS olmamasıydı. AMI APTIO V gene fakat EZ Flash 3 değildi. Şu 2 videoyu izleyin:

ASUS'un böyle bir şey yapmasını yanlış buldum. AMD'li lerde bir TUF ROG gibi serilerde EZ Flash 3 olarak var. Kalanlar saf AMI APTIO V.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Mert0 @Allah'ın Kulu @utkuversus @kilicbaligi @VECTORRR @rise @Görkem Say

İşte ben hep laptop alırken BIOS'una bakın deme sebebim özelliklerinden ve teknik yardım açısındandır.

Bu Asus TUF FX505 serisinden bir laptop(AMD Ryzen 7 3750H var):
maxresdefault.jpg

Son düzenleme:

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
Herkese selamlar. Beni çıldırtan bir kaç haksızlığı sizlere söylemek istiyorum. Asus'un normal serilerinin (Vivobook gibi) AMD işlemcilerine sahip olanlarının BIOS'u beni şaşırttı. Çünkü ASUS EZ Flash 3 adını verdikleri (AMI APTIO V tabanlı) BIOS olmamasıydı. AMI APTIO V gene fakat EZ Flash 3 değildi. Şu 2 videoyu izleyin:

ASUS'un böyle bir şey yapmasını yanlış buldum. AMD'li lerde bir TUF ROG gibi serilerde EZ Flash 3 olarak var. Kalanlar saf AMI APTIO V.

@Mert0 @Allah'ın Kulu @utkuversus @kilicbaligi @VECTORRR @rise @Görkem Say

İşte ben hep laptop alırken BIOS'una bakın deme sebebim özelliklerinden ve teknik yardım açısındandır.

Bu Asus TUF FX505 serisinden bir laptop(AMD Ryzen 7 3750H var):
Ekli dosyayı görüntüle 100940
Asus un tek beğendiğim serisi rog strix

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Şimdilerde laptop tarafına bakmıyorum. Yüksek rakamlar verilip alınan bir makina için bios çok önemli tabii.

Son mesajlar