Asus Zenfone Kullananlar Kulübü

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynen çok hızlı şarj oluyor :D grafiklerinde çok güzel olduğu gibide iyi şarj yiyor :D
Bütün artı eksileri değerlendirdim ve bi daha dünyaya mı gelcem diye parlaklığı açtım şarj yüzdesinide kapattım çünkü her düstüğünde içim cız ediyo yani kısaca artı 😊😊😊😊

staryum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bütün artı eksileri değerlendirdim ve bi daha dünyaya mı gelcem diye parlaklığı açtım şarj yüzdesinide kapattım çünkü her düstüğünde içim cız ediyo yani kısaca artı 😊😊😊😊
Ahah :D akşam eve gelene kadar dayaniyor bana ya yarı yolda bırakmıyor o yüzden artı veriyorum bende :D

pennywise

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kit kat güncellemesini yaptık sonunda kazasız belasız :mrgreen: Günlellemek isteyen arkadaşlar gönül rahatlığı ile güncelleme yapabilirler artık.Eskiden T00J ismi yktu fakat sonradan linkler yenilenmiş vede bizim modelede uygun hale getirilmiş.Yapmak isteyenler için Asus'un face'den attığı mesajı da size yollayayım yardımı olur belki.Hadi iyi güncellemeler :thumbup:

Yükleme için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

- http://bit.ly/1prpaAz adresinden "Sürüm V1.18.40.10(WW)"
.zip dosyasını bilgisayarınıza indirin ve usb kablosu ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
- İnen dosyayı açın ve içinde yer alan .zip uzantılı dosyayı telefonunuzun ana dizinine aktarın.
- Telefonunuza bağlı olan usb kablosunu çıkarttığınızda sistem güncellemesi uyarısını göreceksiniz ve ekrandaki yönergelere göre ilerleyin.
- Güncelleme yüklendikten sonra tekrar aynı sayfada yer alan "Sürüm V2.19.40.18(WW)" dosyasını da aynı şekilde indirip açın ve içindeki .zip dosyasını telefonunuzun ana dizinine aktarıp yükleme işlemini gerçekleştirin. Telefonunuz Android 4.4'e güncellenmiş olacaktır.

ZenFone 5 için yayınlanan tüm güncellemeleri (WW sürümleri indirmeniz önemlidir) http://bit.ly/1prpaAz adresinden takip edebilirsiniz.

Teşekkurler
Neden sadece V2.19.40.18(WW) bunu direk kurmuyoruz?

mesela burdaki pdf de
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A500CG/Software_Update_SOP_140718.pdf .35 ile baslayan var onu kur diyor. tabi ilk pdflerden bu sanırım daha dogrusu ilk cıkan kitkat versiyonuyla gelen pdf
neden V1 önce sonra da v2 ?
v2 direk olmuyor mu?

staryum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teşekkurler

mesela burdaki pdf de
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A500CG/Software_Update_SOP_140718.pdf .35 ile baslayan var onu kur diyor. tabi ilk pdflerden bu sanırım daha dogrusu ilk cıkan kitkat versiyonuyla gelen pdf
v2 direk olmuyor mu?
V1 4.4 un 700 mb lik dosyası v2 15 mb mi ne

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Teşekkurler

mesela burdaki pdf de
v2 direk olmuyor mu?
Hayır kardeş maalesef olmuyor öncelikle en güncel 4.3 sürümünü yüklemen gerekiyor.Yoksa direk kit katı yüklersen hata verir garip bir durum ama idare edeceksin artık[emoji4]

pennywise

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Direk güncelleme 4.3 un son güncellemesini indirdikten sonra 4.4 un v2***.18 sürümüne geçiş için o 700 mb kusur olan
Anladım da telefon üzerinden son güncelleme yapılmış oluyor gibi geldi.
üstüne en son sürümü yükleyen yok mu acaba hiç
yani V2 yazan ve sitede en üstte görünen kısmı 724 Mb lık olanı yükleyen yok galiba.
diger verisyonlar da V2 denen paket iderisnde ve otomatiktir diye düşünüyorum
yani 2 kere güncellemede yapan var mı merak ettim.
Cünkü son güncelleme http://support.asus.com/download.as...ne 5&p=39&s=1&os=32&hashedid=96nqlxHp1VKV4Rdz
linkteki en üstte olan

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hayır kardeş maalesef olmuyor öncelikle en güncel 4.3 sürümünü yüklemen gerekiyor.Yoksa direk kit katı yüklersen hata verir garip bir durum ama idare edeceksin artık[emoji4]
Ben de bunu merak ediyorum.
demek ki illa o V1 i yükleyecegiz. sonra da üstüne V2nin son sürümü ilginc olmus.onu da gectim telefon üstünden olmaması da ilginc illa paket atacagız Rom yükler gibi.
teşekkür herkese

staryum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Anladım da telefon üzerinden son güncelleme yapılmış oluyor gibi geldi.
üstüne en son sürümü yükleyen yok mu acaba hiç
yani V2 yazan ve sitede en üstte görünen kısmı 724 Mb lık olanı yükleyen yok galiba.
diger verisyonlar da V2 denen paket iderisnde ve otomatiktir diye düşünüyorum
yani 2 kere güncellemede yapan var mı merak ettim.
Cünkü son güncelleme http://support.asus.com/download.as...ne 5&p=39&s=1&os=32&hashedid=96nqlxHp1VKV4Rdz
linkteki en üstte olan

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben de bunu merak ediyorum.
demek ki illa o V1 i yükleyecegiz. sonra da üstüne V2nin son sürümü ilginc olmus.onu da gectim telefon üstünden olmaması da ilginc illa paket atacagız Rom yükler gibi.
teşekkür herkese
Aynen öyle oluyor firmwareyi biz atıyoruz telefonun sistem güncelleme bölümüne gelmiyor malesef.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Asus Zenfone 5 kullanıcısıyım oyun oynarken belirli bi süreden sonra telefon kendını kapatıp açılıyor yardım edebılıcek varmı

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar suan sarjim %60 sarja taksam bise olur mu

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
3216f4fa2e5083e8622fce6e8794f572.jpg

Arkadaşlar şarjı çok yiyor[emoji20] [emoji20] [emoji20]

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar Asus Zenfone 5 kullanıcısıyım oyun oynarken belirli bi süreden sonra telefon kendını kapatıp açılıyor yardım edebılıcek varmı
Eğlence olsun diye mi yoksa çamur atmak için mi böyle dedin bilmiyorum fakat böyle bir olayla hiç karşılaşmadım hatta şu aralar Batman oyununu oynuyorum yüksek grafik isteyen bir oyun öyle bir şey olsa idi bu oyunda olurdu.

aliaykose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Benim zen5 de arada kapanıyordu, sonraki güncellemeyi yaptım ve düzelmişti sanki. Sonra 4.4. Güncellemesi geldi, şimdi yine konuşurken kapanmaya başladı.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Zenfone 5 ve 6 bu ay icinde Vatan ve Hepsiburada satisa sunulcakmis. Alma vaktimin geldigini hissediyorum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teknosa da görme şansım oldu cihaza pozitif bakıyordum ancak ekranın kalitesini hiç beğenmedim

staryum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teknosa da görme şansım oldu cihaza pozitif bakıyordum ancak ekranın kalitesini hiç beğenmedim
Telefon 700 liralık telefon. Ekran kalitesi arıyorsan 2000 liralık telefonlara bak. Ayrıca 700 liralık telefonların hangisinde ips lcd ekran var? gorilla glass 3 var? Yorum yaparken biraz düşünürek yorum yapın.

cnrhg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar telefonu alalı yaklaşık bir ay oldu. Telefondan memnunum. Şarz konusunda ise yola gitmiyorsanız akşamları şarz etme imkanınız varsa bi sorun teşkil etmez bence. Zaten akıllı telefonların çoğunda şarz problemi var.
sizlere sormak istediğim birşey var. RAM hafızasını çalışan programlar etkilemesi gerekmez mi? telefonu yeni aldığımda RAM temizleme aracını çalıştırdığımda 1,5 GB boş alan yazarken şimdi 980-1150 MB yazıyor. Hangi dosyaları silersek RAM hafızası daha da azalır?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefon 700 liralık telefon. Ekran kalitesi arıyorsan 2000 liralık telefonlara bak. Ayrıca 700 liralık telefonların hangisinde ips lcd ekran var? gorilla glass 3 var? Yorum yaparken biraz düşünürek yorum yapın.

O kadar uçmana gerek yok maksimum 300tl ekleyerek alabileceğin çok sayıda cihaz alternatifin olur. Ben cihazın ekranını hiç beğenmedim aynı şekilde arayüzünü de 700tl az para değil bu parayı bile hak etmiyor bence

staryum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar telefonu alalı yaklaşık bir ay oldu. Telefondan memnunum. Şarz konusunda ise yola gitmiyorsanız akşamları şarz etme imkanınız varsa bi sorun teşkil etmez bence. Zaten akıllı telefonların çoğunda şarz problemi var.
sizlere sormak istediğim birşey var. RAM hafızasını çalışan programlar etkilemesi gerekmez mi? telefonu yeni aldığımda RAM temizleme aracını çalıştırdığımda 1,5 GB boş alan yazarken şimdi 980-1150 MB yazıyor. Hangi dosyaları silersek RAM hafızası daha da azalır?
Kitkat ile hep 800-1000 mb arası gidip geliyor normal yani şuan 864 benim mesela sonuçta yavaşlama olmuyor telefonda o yüzden sıkıntı olmaz ya