Asus Zenfone Kullananlar Kulübü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar, 6 serisini ilk alanlardanım, ilk izlenimlerim, fiyatına göre çok iyi makine,kamerası oldukca başarılı, pil yoğun kullanımda 1 gün gidebiliyor, internet sayfalarında ekranı kontrol etmek biraz zor, intel işlemci donma yapıyor arada,en son 4.4.2 geldi ve tel mahfoldu, yeni güncelleme bekliyorum, ram boşaltıyorum kendiliğinden doluyor, şarj süresi yarı yarıya düştü, asus, a baya mesaj yazdım şuan sürümden hiç memnun değilim.. Sorularınız varsa cvplıyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonlara Root atmadan , FM radyo kurmak için ,
1-Google Play'den indir ve Root Explorer telefona kur ,
2- Üst barda , Ev şeklindeki HOME Tuşuna bas , ( barı sağa çekin Göreceksiniz , alttaki Home tuşu değil )
3- Açılan dosyalar içinde SYSTEM (mavi dosya ) bas ,
4- Yeni açılan sayfada çıkacak dosyalar içinden APP ye bas ,
5 - Çıkan programlardan FM radio bul ve KUR tuşuna basarak kur ,
6- kulaklığını tak ve dinle

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Arkadaş ben güncelleme işini bir türlü anlamadım:mad: Bugün gene bir heves 4.4.2 güncellemesini yükleyeyim dedim indirdim bikgisayara tele attık hata verdi.Daha sonr Tecnopat sitesi sağosun güncellemenin nasıl yaplacağı hakkındabir video yayınlamışlar.Ama orada da şans esri Zenfone 5 yoktu 4 vede 6 olanı vardı.4.4.2 yi yüklemek içinöncelikle en güncel 4.3 güncelemesi olan v1.18.40.10'u indirmek gerekiyor bende v1.18.40.9 var bunu yüklüyorum tele atınca güncelleme bildirimi gelmiyor.Asus facebook sitesine baktım orada ota güncellemesi ile verilcek deniyor.Onlarda başka bir kafa :cursing: Şunu Allah rızası için biriniz dam akıllı video ekran görüntüsü vb. görsel yönden doğru düzgün anlatıversin.Çok büyük sevaba girersiniz vesselam...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bendede aynı versiyon vardı önce telin kendi hafızasına v1.18.40.10 u atıcaksın, usb kablosunu çekince güncellemeyi algılaması gerekiyor. algılayınca kurulumu yapıcaksın bitincede tekrar bağlayıp TEL HAFIZASINA 4.4.2 yi atıcaksın gene kablosunu çekip kuraccaksın bu kadar. ota güncellemesi zaten mevcut senin telinde.

staryum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş ben güncelleme işini bir türlü anlamadım:mad: Bugün gene bir heves 4.4.2 güncellemesini yükleyeyim dedim indirdim bikgisayara tele attık hata verdi.Daha sonr Tecnopat sitesi sağosun güncellemenin nasıl yaplacağı hakkındabir video yayınlamışlar.Ama orada da şans esri Zenfone 5 yoktu 4 vede 6 olanı vardı.4.4.2 yi yüklemek içinöncelikle en güncel 4.3 güncelemesi olan v1.18.40.10'u indirmek gerekiyor bende v1.18.40.9 var bunu yüklüyorum tele atınca güncelleme bildirimi gelmiyor.Asus facebook sitesine baktım orada ota güncellemesi ile verilcek deniyor.Onlarda başka bir kafa :cursing: Şunu Allah rızası için biriniz dam akıllı video ekran görüntüsü vb. görsel yönden doğru düzgün anlatıversin.Çok büyük sevaba girersiniz vesselam...
afad80acbf4da1119bd3c1c4054b8160.jpg

http://berkayileteknoloji.blogspot.com.tr/2014/10/Zenfone-Yardim-Platformu.html?m=1#more
Blog kendi blogum, zenfone 5 bölümünü bulup bir de ordan dene her telefonda aynı oluyor ama..

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar son güncellemeyi indirmeye çalıştım bi baktım 2 dakkada indi bide baktım 20 mb sonra bu terste bi işlik var arkadaşlar siz söyleyeyin dosyanın gerçek boyutu mu yoksa bi terslik mi var

MtonanZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.18.40 dan sonra 2.18.40.6 gibi bi sayiya guncellenecek nornal boyutlarda bi 700 mb civarinda sonradan buna bi 20 mb lik ek guncellemeyle 2.19.40.18 e cikar
Saylar yakin seyler vikacaktir emin degilim :)

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1.18.40 dan sonra 2.18.40.6 gibi bi sayiya guncellenecek nornal boyutlarda bi 700 mb civarinda sonradan buna bi 20 mb lik ek guncellemeyle 2.19.40.18 e cikar
Ben yapmayayım en iyisi [emoji23] [emoji23] [emoji23]

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Artık ugrasamiyacagim yemin ediyorum kafam allak bullak oldu :(

xtrem06

Top-notch Сasual Dating - Actual Girls
Reaksiyon puanı
4
ankarada yetkili servis nerde bilgisi olan varmı dostlar.zenfone 5 iç ekran kırıldı görüntü yarım,ebayda 42 $ dan başlayan fiyatlar var ama ne kadar iyi orjinalmi suphelerim var ister istemez,ayrica garantide bozulmasın,3 kuruş fazla olsun yetkili servis olsun dedim ama adam akilli servis adresi buladım :(

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
ankarada yetkili servis nerde bilgisi olan varmı dostlar.zenfone 5 iç ekran kırıldı görüntü yarım,ebayda 42 $ dan başlayan fiyatlar var ama ne kadar iyi orjinalmi suphelerim var ister istemez,ayrica garantide bozulmasın,3 kuruş fazla olsun yetkili servis olsun dedim ama adam akilli servis adresi buladım :(
Öncelikle geçmiş olsun. Kutu içeriğindeki bir kitapçık var oradan bir bak yardımı olur muhakkak.

xtrem06

Reaksiyon puanı
4
[MENTION=336021]kestal[/MENTION] teşekkürler kardeşim.baktim kitapçığa ama pc,monitör bütün servisler birbirine girmiş,neyse mail attım asus'a yarın yoğun telefon trafiği bakalım ne fiyat çıkacak

MehmetPektaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar her şey iyiydi telefonu alalı 33 gün oldu telefonumun arkası aldım günden beridir gicirdiyor ben tüm telefonlarda aynıdır diye umursamadım ama arkadaşımda aldı onunki de bir sıkıntı yok ve Antalyada servisinin olmadığını yeni öğrendim bugünde telefon 6 saatde beklemedeyken kendi kendine yüzde 50 şarj yemiş kafayı yiyecem ya noluyor anlayamıyorum

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar her şey iyiydi telefonu alalı 33 gün oldu telefonumun arkası aldım günden beridir gicirdiyor ben tüm telefonlarda aynıdır diye umursamadım ama arkadaşımda aldı onunki de bir sıkıntı yok ve Antalyada servisinin olmadığını yeni öğrendim bugünde telefon 6 saatde beklemedeyken kendi kendine yüzde 50 şarj yemiş kafayı yiyecem ya noluyor anlayamıyorum
Siz telefonunuzu nerden aldınız?

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=336021]kestal[/MENTION] hocam benim diskavriyide bi satsaniz :)

xtrem06

Reaksiyon puanı
4
Benim için büyük şok !. ankarada asus telefonlarla ilgili servis yokmuş :(

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Kit kat güncellemesini yaptık sonunda kazasız belasız :mrgreen: Günlellemek isteyen arkadaşlar gönül rahatlığı ile güncelleme yapabilirler artık.Eskiden T00J ismi yktu fakat sonradan linkler yenilenmiş vede bizim modelede uygun hale getirilmiş.Yapmak isteyenler için Asus'un face'den attığı mesajı da size yollayayım yardımı olur belki.Hadi iyi güncellemeler :thumbup:

Yükleme için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

- http://bit.ly/1prpaAz adresinden "Sürüm V1.18.40.10(WW)"
.zip dosyasını bilgisayarınıza indirin ve usb kablosu ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
- İnen dosyayı açın ve içinde yer alan .zip uzantılı dosyayı telefonunuzun ana dizinine aktarın.
- Telefonunuza bağlı olan usb kablosunu çıkarttığınızda sistem güncellemesi uyarısını göreceksiniz ve ekrandaki yönergelere göre ilerleyin.
- Güncelleme yüklendikten sonra tekrar aynı sayfada yer alan "Sürüm V2.19.40.18(WW)" dosyasını da aynı şekilde indirip açın ve içindeki .zip dosyasını telefonunuzun ana dizinine aktarıp yükleme işlemini gerçekleştirin. Telefonunuz Android 4.4'e güncellenmiş olacaktır.

ZenFone 5 için yayınlanan tüm güncellemeleri (WW sürümleri indirmeniz önemlidir) http://bit.ly/1prpaAz adresinden takip edebilirsiniz.

kakarot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya bu hava durumu uygulamasını telefonu rootlamadan kaldırabilme yolumuz var mı ya. kendi kendine açılıyor da bazen.

kakarot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hava durumu uygulamanin kendi ayarlarinda el ile guncelleme ayari varmis oraya getirdim o sekilde cozdum. Gereksiz yere pil yiyor o da.

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Şu güncelleme ile nedense ben çok fark görmedim.Ve pil süresinde nedense artı yönde bir fark yok hatta eksi yönde desem daha doğru olur.Kilit ekranında bir dokunma ile açıyorsun birde simge kilidi art arda açmak zorundasın bu moralimi bozdu biraz [emoji36] Çözümünü bilen varsa yardım etsin.

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şu güncelleme ile nedense ben çok fark görmedim.Ve pil süresinde nedense artı yönde bir fark yok hatta eksi yönde desem daha doğru olur.Kilit ekranında bir dokunma ile açıyorsun birde simge kilidi art arda açmak zorundasın bu moralimi bozdu biraz [emoji36] Çözümünü bilen varsa yardım etsin.
Aynı sorunu bende yaşadım

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O değilde şarj hızlı gidio ama gittiği gibide hızlı şarj oluyo bu iyi mi kötü bilmiyorum ama grafikler çok iyi güzel iyilestirilmeler yapılmış

staryum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O değilde şarj hızlı gidio ama gittiği gibide hızlı şarj oluyo bu iyi mi kötü bilmiyorum ama grafikler çok iyi güzel iyilestirilmeler yapılmış
Aynen çok hızlı şarj oluyor :D grafiklerinde çok güzel olduğu gibide iyi şarj yiyor :D