Asus Zenfone Kullananlar Kulübü

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu telefonlara bişey olduğunda servisi nere ???

MtonanZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar arkadaşlar bende de Zen5 var her şeyi iyi güzel de şarjı sıkıntı biraz eğer sürekli olarak oyun oynuyorsanız en fazla 4 saat dayanır şarj ki bu çok düşük bir zaman dilimi onun dışında her şeyiyle oldukça başarılı bir telefon.

geçenlerde Sonic Dash yükledim ama takılma oldu ama real racing 3 de hiç bir sıkıntı çıkartmadı özellikleri üst sekment cihazlarına yakın ve bu fiyata alınabilecek en iyi telefon sanırım tek sıkıntı dediğim gibi şarj eğer ofis içinde çok oyun oynamadan kullanacağım diyorsanız rahatlıkla 12 saat götürdüğü oluyor.
son yazılım güncellemesini yeni aldım umarım sıkıntısı yoktur :) eğer şarj lazım diyorsanız 50-100 tl arasında bir batarya unitesiyle bu sorunu rahatlıkla halledebilirsiniz :)
arka kamerası iyi işler çıkarabiliyor özellikle gün ışığında adamların dediği gibi tam anlamıyla pixel ustası bir yazılımla desteklemişler kendimi reklam yapıyomuş gibi hissettim :D

ve birisi sormuş geliştirici seçenekleri nasıl kapatabilirim diye; geliştirici seçenekler menüsüne girince isimin yazdığı yerde yani sağ üst köşede kapatmak için bi tuş var sanırım onu kapalıya getirince o menü de gidecektir benim için bir zararı olmadığı için dememedim

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
zenfone 4 kullanıyorum son 1 haftadır. fiyatına göre oldukça başarılı buldum cihazı.
pili diğer cihazlarla benzer sürelerde dayanıyor zaten.
performans olarak hiç bir sorun yaşatmadı henüz.

şu an zenfone serisinin tek eksiği yeni oldukları için custom rom desteklerinin olmaması.
bunun dışında malzeme kalitesi ve yazılım kalitesi yüksek cihazlar.

ek olarak zenfone 4 ile zenfone 5 arasında her açıdan fark var.
isimden dolayı sadece ekran boyutu farklı gibi bir algı oluşabilir fakat özelliklerde de fark var.
örneğin manyetik sensörü olmadığı için akıllı kapaklar kullanılamıyor zenfone 4 de. 5 ve 6 da lg g3 benzeri akıllı pencereli kılıflar kullanılabiliniyor

MehmetPektaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar zenfone 5 cumartesi günü beyazını alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Ürünün en son güncellemesini asusun sayfasından indirerek kurdum. Bugün öğlen ana ekranda telefon takıldı ve ne ekranı kapatıyordu nede dokunmatik çalışıyordu. Kapatma tuşuna 20-30 sn bastım telefon direk kapandı tekrar açtım çalışıyordu bu olay başına gelen varmı daha telefon 2 günlük bide şunu belirteyim telefonda Assasins creed pirates çalışmıyor direk çoküyor. PİRATES'i çalıştıran varmı aranızda :D çok sevdiğim bi oyundu.

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya arkadaşlar ben SürümV1.18.40.9(WW) yükledim. Fakat onun altındaki güncelleştirmeleri atıyorum telefona herhangi bir şey çıkmıyor neden acaba?

oktay1910

Asistan
Reaksiyon puanı
1
En son güncellemeyi yüklemen yeterli eskileri yüklemene gerek yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yeni güncellemeler ile şarj neredeyse 2 kat daha uzun gidiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Asus zenfone 5 alalı 1 hafta oldu. Gerçekten üst düzey bir işcilik. Tek sorun ürünün bulunamaması. Cihazı alana kadar akla karayı seçtim, defalarca teknosaya gitmek zorunda kaldım (farklı şubelere) hangi teknosaya sorsam gelecek cevabı aldım. Bu durum çok can sıkıcı.
Telefonu elimde gören herkesin ortak fikri ''şık bir telefon'' oldu. Asus'un sayfasındaki 4.9.2014 tarihli güncellemeden sonra sarj'ın süresi hissedilir derecede arttı. şimdi daha uzun süre dayanıyor. Normal kullanımla 1 günün sonunda %47 idi. Ben 1 günü rahatlıkla çıkarıyorum. Bence bu fiyata alınabilecek en iyi telefon.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
zenfone 4 kullanıyorum son 1 haftadır. fiyatına göre oldukça başarılı buldum cihazı.
pili diğer cihazlarla benzer sürelerde dayanıyor zaten.
performans olarak hiç bir sorun yaşatmadı henüz.

şu an zenfone serisinin tek eksiği yeni oldukları için custom rom desteklerinin olmaması.
bunun dışında malzeme kalitesi ve yazılım kalitesi yüksek cihazlar.

ek olarak zenfone 4 ile zenfone 5 arasında her açıdan fark var.
isimden dolayı sadece ekran boyutu farklı gibi bir algı oluşabilir fakat özelliklerde de fark var.
örneğin manyetik sensörü olmadığı için akıllı kapaklar kullanılamıyor zenfone 4 de. 5 ve 6 da lg g3 benzeri akıllı pencereli kılıflar kullanılabiliniyor

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Zenfone için custom rom yakında gelebilir, yüklemek zor olmaz.
Diğer cihazlardaki gibi root etmek cihazı garanti dışı bırakmıyor. Root'u geri alabilmek de root etmek kadar kolay. Herhangi bir sayaç bulunmadığı için cihaz servise gittiğinde root edilip edilmediği tespiti yapılamıyor. zaten Asus da bununla uğraşacak bir firma değil.

Gerçi arayüzü çok hoş, custom rom çıksa da ben düşünmüyorum açıkçası.

Orjinal kapaklı kılıfları çok pahalı 80 TL. Ayrıca renk seçenekleri de yok.

Ben Z6 için Ebay'den 2 tane kapak aldım. çok ucuz, sadece 20- 30 gün beklemek gerekiyor. Hem Z5 hemde Z6 için, almak isteyen ve imkanı olanlar aşağıdaki linki incelesin.

http://www.ebay.com/itm/Ultra-Thin-...Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item20ebac3442

aata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gelse alsak azıcık bir ürün getirip sonra baktırıyorlar asusu kınıyorum

MtonanZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ankara'da kılıf alırken adam 5 in kılıfının çok fazla satıldığını söylüyordu belki de az göndermek değil de harbiden çok satiyordur :)

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar son güncelleme ile batarya süresi daha da arttığı söyleniyor ben daha güncelleme yapmadım. Doğru mu acaba...

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Zenfone 5 diskavri ile takas olunur maksat sizi iyi telefona yönlendirmek diskavri daha iyi anam avradim olsun iPhone dan farkı yok :D
[MENTION=336021]kestal[/MENTION] ne hallere düştük hocam

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Zenfone için custom rom yakında gelebilir, yüklemek zor olmaz.
Diğer cihazlardaki gibi root etmek cihazı garanti dışı bırakmıyor. Root'u geri alabilmek de root etmek kadar kolay. Herhangi bir sayaç bulunmadığı için cihaz servise gittiğinde root edilip edilmediği tespiti yapılamıyor. zaten Asus da bununla uğraşacak bir firma değil.

Gerçi arayüzü çok hoş, custom rom çıksa da ben düşünmüyorum açıkçası.

Orjinal kapaklı kılıfları çok pahalı 80 TL. Ayrıca renk seçenekleri de yok.

Ben Z6 için Ebay'den 2 tane kapak aldım. çok ucuz, sadece 20- 30 gün beklemek gerekiyor. Hem Z5 hemde Z6 için, almak isteyen ve imkanı olanlar aşağıdaki linki incelesin.

http://www.ebay.com/itm/Ultra-Thin-...Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item20ebac3442

custom rom konusunda büyük bir beklentim yok. cihazın performansı yeterli şu an.
sürüm de güncel sayılır. ileride güncelleme gelmediğinde lazım olabilir.
fakat z4 sahibi olduğum için çok önemi yok. zira telefon 450 tl ile zaten 1-2 senede parasını çıkartmış oluyor.

kılıf konusunda ise ben z4 için türkiyeden aldım 5-6 tl farketti. fakat z4'de manyetik sensör olmadığından pencereli kılıf biraz işlevsiz kalıyor. z4'ü sade kullanmak en iyisi.
z5'i de bir tanıdık için almıştık. onada pencereli kılıfı 6 dolara aliexpressden aldık. türkiyedekilerle aynı kılıfa benziyor. orjinal peşinde koşmaya çok gerek yok sanki.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Custom rom konusunda arayışlara gerek yok bence, arayüz güncellemesi geldi. Belli ki güncelleme konusunda şımartacak Asus.

Birde piyasada bulunabilse... Gümrüğe takıldığı söylentileri var.

Kılıflar daha gelmedi, gelince göreceğiz bakalım, kötü de olsa 10 tl sonuçta. Gerçi orijinal kılıfının da o kadar para verecek bir özelliği, kalitesi yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
güncelleme konusunda sıkıntı yaşıyorum. zip halinde telefona atmama rağmen linkte gösterdiği şekilde telefonumda güncellemeyi göremiyorum.

MtonanZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İndirdiğin zip i çıkartıp içerdeki zip i atman lazim sonra kabloyu cikarinca zaten kendisi tanımlıyor ve ünlem şeklinde soruyor olmali

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet şimdi oldu teşekkür ederim. bir de asusun güncellemeleri arasında otg desteği içeren bir güncellemesi mevcut. bunu ayrı olarak yüklemek mi gerekli

rapic1994

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zenfone 5 alarak bugün ben de akıllı telefon dünyasına geçiş yaptım :) k790i 'mi özleyecek olsam da artık gerekli oldu, şuan şarjda bakalım dolunca kullanmaya başlıcam. Tecrübeli kullanıcıların tavsiyeleri varsa duymak isterim :)

MtonanZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
son sistem güncellemesiyle buna gerek kalmamıştır herhalde sondan bir öncekinde destek sağlamış sonuncu güncelleme direk alınabildiğine göre o da eklidir :) bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim :)

rapic1994 son güncellemeyi yükle direk önceki yorumlara bakarsan nasıl yapacağını görürsün :) batarya konusunda çookk sıkıntı yaşayacaksın geçişte bir android kullansaydın biraz alırdın ama her gece şarja takman gerekecek telefonu :) hatta gün içinde %40 ın altına düşünce bir telaşlanmaya başlayacaksın şimdiden hayırlı olsun :D

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Her sistem güncellemesi, önceki sistem güncellemeleri de içinde barındırır. Bir kaç gün önce aldığınız cihaz için sadece en son çıkan sistem güncellemesini ve ilerleyen günlerde çıkacak sistem güncellemelerini alabilirsiniz.

Asus, güncellemeleri manuel yapmanın daha sağlıklı olduğunu belirtiyor.

Arayüz güncellemesi ise sistem güncellemesi değildir. Bu güncellemeyi Playstore'dan yapacaksınız.

rapic1994

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
son sistem güncellemesiyle buna gerek kalmamıştır herhalde sondan bir öncekinde destek sağlamış sonuncu güncelleme direk alınabildiğine göre o da eklidir :) bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim :)

rapic1994 son güncellemeyi yükle direk önceki yorumlara bakarsan nasıl yapacağını görürsün :) batarya konusunda çookk sıkıntı yaşayacaksın geçişte bir android kullansaydın biraz alırdın ama her gece şarja takman gerekecek telefonu :) hatta gün içinde %40 ın altına düşünce bir telaşlanmaya başlayacaksın şimdiden hayırlı olsun :D

hocam tuşlu telefonum da her gece şarja takıyordum hele ki o gün arama yaparsam akşamı cıkarmıyodu telefon bataryası ölüydü zaten 8 yıllık telefondu :p bakalım androide alışmaya çalışıyorum ayarlar biraz karışık geldi tabi başta ama kullanımı güzel tasarruf modunda kullanıyorum teli zaten

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonu dün teknosadan aldım eve gelir gelmez hemen kurcalamaya başladım benim için çok güzel bir telefon hele ki xperia tipo ve lg l5 den sonra acayip hoşuma gitti zaten kullandığım telefonlardan da anlaşılacağı üzere pek bir beklentim yok telefonlardan oyunla alakam olmadığından şarj konusu tatmin edici ama oyundu vs. ben çok kullanırım elimden düşürmem diyenler sıkıntı çekebilirler sabah saat 09:00'dan beri wifi açık ve devamlı olarak kurcalama rağmen pil %34 (şuan saat: 17:15 21.09.2014) benim için yeterli bir seviye her akşam şarja takma konusunda bu artık bir ritüel oldu ne marka alırsanız alın şarjı bitmese dahi akşamdan şarja takar olduk telefonları tasarım olarak da şık bir görüntüsü var benim gibi standart ve birbirinin neredeyse aynısı olan model ve markalardan sıkıldıysanız şarj konusu önemli değil oyun oynamıyorum diyorsanız tavsiyemdir son olarak kulaklık kalitesi çok hoşuma gitti

oktay1910

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bazıları ekranın zarar görmemesi ve düşme durumlarında sıkıntı olmaması için cam ekran koruyucu öneriyorlar buna katılıyormusunuz ? Bu cam jelatini nerden buluruz ankaradayım önerirmisiniz? Normal parlak jelatin var bende

MtonanZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cam jelatin nedir bilmiyorum ama kırılmaya dayanıklı diye geçen bir jelatin var 20 tl fiyatında. Necati Bey Cadddesindeki (danıştay binasının karşılarında bi yerde oluyor) telefoncular çarşısı gibi yerler var oralarda rahatlıkla bulabilirsin ne kadar doğrudur o kırılmaz muhabbeti bilmiyorum yanlış yönlendirmek istemem o konuda karar sizin :)

oktay1910

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hmm saolasın bilgilendirme için bakalım bende pek sıcak bakmıyorum nasıl olsa gorilla glass 3 var

MtonanZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:D en önemlisi kişisel tedbir nice gorilla glaslar, goriler tarafından ezilmişe dönmüştür kim bilir :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Güncelleme alıp almayacağı tam olarak belli olsa birde yimede yanında yat olur :)