ASUS veya ACER,iki laptop arasında kaldım!

talatcaner

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Asus derim başka bir şey demem :D

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Gözüm kapalı ASUS diyorum.
Kararlılık çok iyi ASUS'ta. Ayrıca fiyat açısından da benzerlerine göre iyi diyebilirim.

Dip not: Şimdi baktım da iki bilgisayara, "deli misin ASUS'un özellikleri daha iyi ve ucuz..." demek geçti içimden. (A)
Bu arada ekranın mat olmasına dikkat et. Parlak ekran yansıma yaptığından görme sorunu yaratabiliyor.

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Abi zaten Asus'un özellikleri Acer den daha üstün. E zaten marka olarakta biliyorsun ;)

Asus derim bende..

talatcaner

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tavsiyeleriniz için tüm arkadaşlara teşekkür ederim,yalnız siz parlak ekran yerine mat olanı tercih et demişsiniz,bildiğim kadarı ile bu modellerin ekranları mat değil,bana model numarasını yazarsanız inceleme fırsatım olabilir.Bu arada bir üst model M51 almaya karar verdim.

AhmetArmA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sana ASUS M51Sn derim. Teknik özellikler bakımından da muhteşem birşey. Mart ayında almıştım ve şu güne kadar hiçbir eksiğini görmedim. İşe giderken de yanımda götürüyorum, işte de kullandığım bir alet. Gayet sağlam. Ama tek bir sorunu var o da dış kapağında beliren parmak izleri. Ona göre, uyarayım dedim. Hani takıntıları olanlar oluyor parmak izi konusunda :)

Aldıktan sonra değişiklik olarak sadece 2GB'lık ram ekledim makinaya. 2 tane 1GB'lık ram takılıydı ama bir tanesini çıkartıp yerine 2'lik taktım ve şu anda 3GB. Kullandığım uygulamalar bellekten çok yiyor ve Windows Vista da zaten 1GB belleği kendi başına harcıyor. Bu yüzden RAM takviyesi benim çok işime yaradı. Performans o kadar iyi ki birileri gibi Windows XP kurma ihtiyacı da hissetmedim.

Bu model hakkında sormak istediklerin varsa bildiklerimi paylaşmak isterim. Bunun bir de Ati Radeon ekran kartlı modeli vardı yanılmıyorsam. Onu da düşünebilirsin.

mutluy12345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben acer derim bende alacağım alanların ürünleri inceledim acer 5920 serisinden birini seçeceğim

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
gözüm kapalı asus diyorum Acer'e oldum olası soğuk bakarım...

ultumdur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben acer diyorum çevremde hem asus hemde acer kullananlar var özellikle asus son modellerde kaliteyi düşürdü bence

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bugun acer'ımın touch pad'i bozuldu , gecenlerdede sıfır sattıgım başka bir acer'in touch pad'i 1 ay geçmeden bozuldu , o yüzden illaki Asus diyorum ...

ultumdur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
o zaman hani derler ya teknoloji şans işi sanırım doğru :)

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ultumdur dedi ki:
o zaman hani derler ya teknoloji şans işi sanırım doğru :)

süper tesbit çok doğru söylüyorsun arkadaş teknoloji tamamen şans işidir gerisi yalan ...

burock

Doçent
Reaksiyon puanı
0
iki laptopu karşılaştırdığımızda hem performans olarak hemde malzeme kalitesi olarak ASUS fark atar :)

Not: linklerdeki 2 pc yide kullandım kesinlikle ASUS ;)

mute_62

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir saniye bile düşünme git Asus al. Acer e bulaşma derim. Ama alırken önce araştır XP kullanmak istiyor isen XP driverleri varmı die. olmasa dahi vista kullan gayet rahat çalıstırır.

casual1st

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vga chipset olarak acer daha iyi. 9300 8400 alternatifi olarak 9500 ise 8600 alternatifi olarak çıkartılmış chipler. 9300 HD uygulamalarda işlemci üzerindeki yükü azaltmak amaçlı üretilmiş 8400 alternatifi bir karttır. Fakat genel özelliklerine baktığımızda asus rulez!! işlemci mimarisi olarakta 8300ün 45 nm mimarisi ile üretildiğini göz önünde bulundurmak lazım. cache i 3MB olabilir fakat verimlilik açısından daha üstün bir işlemci. diğer özellikler arasında pek fark yok zaten. Sonuç asus doğrultusunda fakat ekran kartı acer'a göre daha ezik kalacaktır.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
valla 2 tane model seçipte sormasan kesinlikle marka olarak acer derdim ben izmir yüksek teknoloji enstitüsünden bilgisayar mühendisliği okuyan biri olarak bu aletlerin hemen hemen hepsini kullanma fırsatı buluyorum sonucta herkes farklı bir bilgisayar alıyor ama herkesin gözü acerın ürünlerinde bir arkadaş mat ekran tavsiye etmiş sebebini anlayamadım biz asusun ekranlarında 2 kişi yanyana oturunca hiçbirşey okuyamıyoruz ancak acerda böyle bir sorunumuz olmadı ben acerı tavsiye ederim hemde gözüm kapalı ;) ama yukarda bazı arkadaşlarında dediği gibi teknoloji birazda şans işi asus ta alsan acer da alsan 2side arızalı çıkma veya kısa sürede arıza yapma ihtimaline sahiptir bunun garantisini kimse veremez teknik servise gelince apple dan başka firmaların teknik servisleri hepsinin berbat benden söylemesi ;)

zatialim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş benim acer bi kere trenden düştü,3kere merdivenlerden yuvarlandır.hala canavar:)bunuda dikkate al derim

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
zatialim dedi ki:
kardeş benim acer bi kere trenden düştü,3kere merdivenlerden yuvarlandır.hala canavar:)bunuda dikkate al derim

şaka gibi ama bende otobüsten düşürdüm benimkini :D ekran yanındaki tırnaklar çıktı elimle üstünden bastırınca tık tık oturdu sorunsuz olarak çalışmaya devam ediyor allah nazardan saklasın :p

ultumdur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
keyloger dedi ki:
valla 2 tane model seçipte sormasan kesinlikle marka olarak acer derdim ben izmir yüksek teknoloji enstitüsünden bilgisayar mühendisliği okuyan biri olarak bu aletlerin hemen hemen hepsini kullanma fırsatı buluyorum sonucta herkes farklı bir bilgisayar alıyor ama herkesin gözü acerın ürünlerinde bir arkadaş mat ekran tavsiye etmiş sebebini anlayamadım biz asusun ekranlarında 2 kişi yanyana oturunca hiçbirşey okuyamıyoruz ancak acerda böyle bir sorunumuz olmadı ben acerı tavsiye ederim hemde gözüm kapalı ;) ama yukarda bazı arkadaşlarında dediği gibi teknoloji birazda şans işi asus ta alsan acer da alsan 2side arızalı çıkma veya kısa sürede arıza yapma ihtimaline sahiptir bunun garantisini kimse veremez teknik servise gelince apple dan başka firmaların teknik servisleri hepsinin berbat benden söylemesi ;)

dostum çok doğru tesbit eskiden f3f serisi bir asus vardı görüntü berbattı asus ankart ekran kartı falan filan tamam ama dizüstü ekran görüntülerini sevmedim

talatcaner

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tüm arkadaşlara teşekkürler,ben asus m51sn aldım,vista sp1 ile kullanıyorum,ram ilavesi veya driver güncellemesi yapmadım,high performance modunda masa ütünde kullanıyorum,fanı devamlı çalışıyor ama rahatsız etmiyor(uzun süre oyun oynayınca gece sessizliğinde bayağı duyuluyor)kibar,hafif,şık bir laptop ve bence tek dezavantajı cam seramik bileşimine benzeyen üst kaplaması. Tamam siyah karizma ama her dokunduğunda iz kalıyor ve silmek kolay değil.Şu kadarını söyleyeyim, aldığıma kesinlikle pişman değilim,şansıma laptop çok iyi çıktı ve hiçbir sorun yaşamadım..

ultumdur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
talatcaner dedi ki:
tüm arkadaşlara teşekkürler,ben asus m51sn aldım,vista sp1 ile kullanıyorum,ram ilavesi veya driver güncellemesi yapmadım,high performance modunda masa ütünde kullanıyorum,fanı devamlı çalışıyor ama rahatsız etmiyor(uzun süre oyun oynayınca gece sessizliğinde bayağı duyuluyor)kibar,hafif,şık bir laptop ve bence tek dezavantajı cam seramik bileşimine benzeyen üst kaplaması. Tamam siyah karizma ama her dokunduğunda iz kalıyor ve silmek kolay değil.Şu kadarını söyleyeyim, aldığıma kesinlikle pişman değilim,şansıma laptop çok iyi çıktı ve hiçbir sorun yaşamadım..
hayırlı olsun güle güle kullan

talatcaner

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ultumdur dedi ki:
talatcaner dedi ki:
hayırlı olsun güle güle kullan
teşekkür edrim..

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
ASUS u gözün kapalı alabilirsin...Hayırlı olsun şimdiden...

BeNBeN

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Düğününe gelemedik ama hayırlı olsun. Balayına nereye gidiyorsunuz? :D

aslan_kral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus dostum kesinlikle,en kısa zamanda bende bir asus alacağım..