Soru Asus TUF FX506HCB-HN144 alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
8,010
Bazı TUF serilerinde kronik sorunlar vardı. Eğer bu kronik sorunu olmayan modelse alınır fiyatı güzelmiş.

titanss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bazı TUF serilerinde kronik sorunlar vardı. Eğer bu kronik sorunu olmayan modelse alınır fiyatı güzelmiş.
Bilgisayar yeni çıktığı için hakkında bilgi bulamıyorum. Bundan dolayı biraz şüpheliyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alınır ama RAM eklemen şart. O da toplamda 10K bir maliyet yapıyor. Ben olsam bu ürüne yönelirdim.
Önerin için teşekkür ediyorum. Satıcısı hepsiburada olsaydı kesinlikle dediğin bilgisayarı alırdım ancak daha önce yaşadığım olaylardan dolayı hepsiburada ve amazon dışında satıcılardan almıyorum. Çünkü diğerleri bilgisayar arızalı geldiğinde geri iade almıyorlar sorun çıkartıyorlar.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Bilgisayar yeni çıktığı için hakkında bilgi bulamıyorum. Bundan dolayı biraz şüpheliyim.

Önerin için teşekkür ediyorum. Satıcısı hepsiburada olsaydı kesinlikle dediğin bilgisayarı alırdım ancak daha önce yaşadığım olaylardan dolayı hepsiburada ve amazon dışında satıcılardan almıyorum. Çünkü diğerleri bilgisayar arızalı geldiğinde geri iade almıyorlar sorun çıkartıyorlar.
Ben daha önce SDN'de çalışıyordum. MTBİLİSİM benim bizzat daha önce mail ile konuştuğum ve tanıdığım birisi. Kendileri HP Türkiye resmi satıcısı. Tercih sizin.

redark

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Eğer sırf oyun oynayacağım render iş güç falan uğraşmam diyorsan çok iyi pc. Kronik sorunu falan da yok o yıllar önceydi çözüldü bitti. Isınma olayı da harbi az. Ama render olaylarına da girerim diyorsan Ryzen işlemcili laptop tavsiye ederim. Program konusunda ryzen oldukça güçlü.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Eğer sadece Hepsiburada satıcısından alacaksan, aynı anda uygun bir RAM de almanı öneririm. 8 GB RAM devri de bitiyor. 16 GB RAM devri bitince ne yapacağız acaba bu fiyatlarla....

titanss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eğer sırf oyun oynayacağım render iş güç falan uğraşmam diyorsan çok iyi pc. Kronik sorunu falan da yok o yıllar önceydi çözüldü bitti. Isınma olayı da harbi az. Ama render olaylarına da girerim diyorsan Ryzen işlemcili laptop tavsiye ederim. Program konusunda ryzen oldukça güçlü.
Sadece oyun oynamak için alıyorum aslında. Isınma konusunun çözüldüğünü öğrenmek iyi oldu. Ryzen konusunda da size katılıyorum.

Eğer sadece Hepsiburada satıcısından alacaksan, aynı anda uygun bir RAM de almanı öneririm. 8 GB RAM devri de bitiyor. 16 GB RAM devri bitince ne yapacağız acaba bu fiyatlarla....
Maalesef haklısınız hocam, 9-10k fiyatlı bilgisayardan bahsediyoruz ancak halen donanımlı bilgisayar için ek parça almak zorunda kalıyoruz. Gerçekten çok yazık.

serkan0027

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, cihazı aldınız mı acaba ben de aynı modeli almayı düşünüyorum hakkında pek fazla yorum bulamadım aldıysanız kullanıcı yorumlarını paylaşırsanız sevinirim.

redark

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar, cihazı aldınız mı acaba ben de aynı modeli almayı düşünüyorum hakkında pek fazla yorum bulamadım aldıysanız kullanıcı yorumlarını paylaşırsanız sevinirim.
Ryzenli asus al kardeşim intelle arasında ciddi performans farkı var. İntel soba gibi çalışıyor.

redark

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yalan bilgi yaymayalım forumda lütfen.
Aga şu intel fanboyluğunu bırakın artık ya. 10 yıllık intel kullanıcısı olarak söylüyorum evime artık intel sokmam. Aldığın işlemci 4-5 ay sonra yarı yarıya zayıflıyor. Silikon israfı. 11.nesil de tatmin etmedi. 12. nesil çıksın deneriz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Aga şu intel fanboyluğunu bırakın artık ya. 10 yıllık intel kullanıcısı olarak söylüyorum evime artık intel sokmam. Aldığın işlemci 4-5 ay sonra yarı yarıya zayıflıyor. Silikon israfı. 11.nesil de tatmin etmedi. 12. nesil çıksın deneriz.
Hahahaha fanboylukmuş. Seninki AMD fanboyluğu asıl. 11. nesil ısınıyormuş da tatmin etmemişmiş. 11400H ile 11800H muazzam işler çıkarıyor hem termal hem de performans tarafında. 5600H ile 5800H de çok iyi işlemci. Hangisinin fiyatı uygunsa o an onu öneririm. İnsanları yanlış yönlendirmeyi bırakın artık. Anlamayan birisi olsam neyse de çok acınası geliyor şu laflar.

redark

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yanlış Bilgilendirme
Hahahaha fanboylukmuş. Seninki AMD fanboyluğu asıl. 11. nesil ısınıyormuş da tatmin etmemişmiş. 11400H ile 11800H muazzam işler çıkarıyor hem termal hem de performans tarafında. 5600H ile 5800H de çok iyi işlemci. Hangisinin fiyatı uygunsa o an onu öneririm. İnsanları yanlış yönlendirmeyi bırakın artık. Anlamayan birisi olsam neyse de çok acınası geliyor şu laflar.
Abimde 11800 var bende 5800h. Masaüstü olarak da AMD kullanıyorum. Elimdeki programlarda aldığım performansa mı bakayım yoksa nette intel fanboylarının yazdıklarına mı ? Oyunda birbirlerine yakınlar zaten programlar konusunda intel 1 saat sonra nefes alamıyor. Yazılana değil pratiğe bakıyorum bro ben.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
11800H ile 5800H aynı güçte ,aynı performanstta iki işlemcidir.Cinebench ,passmark sonuçlarına bakılırsa ,anlaşılır. Bu iki test,dünyanın en kabul görmüş iki testidir. İşlemciler canlı varlıklar değildir,bi makinanın ,makina parçasıdır,bi iki saat koşunca nefessiz kalıp,yorulmazlar.

Son düzenleme:

titanss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba serkan0027, Ben ürünü aldım kullanmaya başlayalı birkaç gün oldu. İlk izlenimlerim şöyle cihaz güzel ancak birkaç sorunu var çözmeye çalışıyorum. Sorunlarımdan biri ekran kartın driverını yüklemeye çalışıyorum uyumlu değil diyor. Orijinal sitesinden doğru driver indirmeme rağmen bunu söylüyor. Bir diğer sorun ethernet denetleyicisi güncellenemiyor. Bu sorunları çözmekle uğraşıyorum bunlar dışında cihazın diğer bütün özellikleri gayet iyi ve kullanışlı. Ek bigi olarak sitelerde yazmıyor ben sana söyleyeyim 2 Ram slotu var biri tek dolu geliyor 32 GB kadar artırılabiliyor. Freedos geldiği için windows yüklemeye çalıştım ancak bilgisayar ssd görmüyordu bunun için sitesinden driver indirip yükledim.